Jarosławska Fundacja „Kreatywność Pro Bono” chce zagospodarować teren cmentarza z I wojny światowej przy ul. Pruchnickiej.
- Znamienne, że w sprawie reparacji wojennych głos najczęściej zabierają byli TW. Lepiej niech zamilkną, bo przez 30 lat nic w tej sprawie nie zrobili - mówi Arkadiusz Mularczyk, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z Anitą Czupryn.
- Każde zwycięstwo trzeba będzie wybiegać, wyszarpać- mówi Adam Fedoruk, szkoleniowiec Karpat Krosno.
Polska jest światowym liderem w produkcji mebli. W 2016 roku Lasy Państwowe na sprzedaży drewna m.in. tej branży zarobiły 7,5 miliarda złotych. Czy przyroda wytrzyma konkurencję z potrzebą zarabiania i żądzą zysku?
Upalne sierpniowe dni 1944 roku na zawsze wryły mi się w pamięć. Do tych ponurych wydarzeń powracam często w snach. Od lat snują się jak nocne zjawy. Przez ułamek sekundy widziałem zbliżającą się śmierć! Ciężki niemiecki czołg jechał wprost na...
33-letni Robert W. usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Chodzi o podpalenie sklepu z dopalaczami przy ulicy Plebiscytowej w Katowicach, do którego doszło w środę.
Choć modernizacja hali zakończyła się w czerwcu, to nadal nie można jej wynajmować. Cennik będzie zatwierdzony we wrześniu.
Żółto-czerwoni muszą być skuteczniejsi marząc o ligowych punktach zdobytych w Kielcach.
Bez przędzy z toruńskiego Merinoteksu łódzkie fabryki włókiennicze przędłyby w drugiej połowie XX wieku bardzo cienko. Nie tylko one zresztą. Zakład przy Szosie Bydgoskiej 40/62 był w stanie w ciągu roku przygotować tyle materiału, aby można było...
Prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT-u opowiada o sukcesach i planach swojej uczelni
Świat odkrył skansen i zachwycił się tym miejscem. Zaczęli zjeżdżać filmowcy, artyści, piosenkarze. Discovery Historia nakręciła tu film „Wikingowie na ziemiach polskich” („Na tropach tajemnic”)
Krystyna Łubieńska wcielała się w królowe i burdelmamy. Była Ofelią, Antygoną, wampirzycą. Kiedy gra, jest szczęśliwa, nie liczy lat, przyjmuje każde wyzwanie. Z Teatrem Wybrzeże związana jest od 1958 roku.
Wiktoria Ochman z mężem Dmitrijem oraz córkami Walentyną i Krysią to repatrianci z Kazachstanu. Przez lata marzyli, by wrócić do kraju swoich dziadków, by Polska była ich domem, ojczyzną. Udało się dzięki wsparciu polskiego rządu oraz hojności...
Uduszona kobieta leżała w łóżku, w swoim domu. W piwnicy na pętli wisiał jej mąż. Wszystko wskazuje na to, że to on zabił żonę.
Nie widać końca konfliktu między Stocznią Remontową Nauta w Gdyni, a Uniwersytetem Gdańskim w sprawie statku naukowo- badawczego „Oceanograf”.
Szczęście rodziny z Olesna zmieniło się w tragedię. Mariusz czekał na narodziny córki, gdy z powodu nagłej choroby zapadł w śpiączkę.
Rząd planuje dodatkowe obostrzenia przy przewozie towarów akcyzowych. Opolscy przedsiębiorcy są za, o ile nie będzie to generowało kosztów.
Z Jarosławem Stańczykiem z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku rozmawia Ewelina Oleksy
W 1944 płyniemy do Berlina z ładunkiem cukru. Na Szprewie - pod bombami - czekamy na rozładunek barki - opowiada Zygmunt Tuszyński, syn i wnuk szyprów.
Z Mariolą Karwetą, żoną byłego dowódcy Marynarki Wojennej adm. Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie smoleńskiej, rozmawia Tomasz Modzelewski.
Generalnie stan zakochania to o chemiczna burza. Ta mieszanka działa na nas jak byśmy byli pod wpływem narkotyków - nic nas nie boli, jesteśmy pełni energii i wigoru - mówi dr Konrad Maj, psycholog społeczny.
Do końca II Rzeczpospolitej w tym miejscu był tylko podmiejski las. Potem wielką wojenną fabrykę, ściśle tajną, zbudowali Niemcy. Zniszczyła ją Armia Czerwona, a na gruzach dawnego DAG powstał polski gigant chemiczny. To jemu w dużej części...
Lwów. Miasto niezwykłe. Zniszczone przez pożar browaru, ocalone przed skutkami wojny. Przez pięćset lat polskie. Ukształtowane przez blisko 70 narodowości. Ma szansę odzyskać blask brylantu.
Sąd Okręgowy w Toruniu zdecyduje, czy uznać Iwonę P. za niebezpieczną. To pierwsza taka sprawa w województwie. Iwona P. kończy odbywać karę 15 lat więzienia za zabójstwo. Dyrektor więzienia w Grudziądzu uważa, że zza krat nie powinna wyjść na...
Niedziela będzie dniem prawdy dla żużlowców Get Wellu Toruń. Porażka z ROW-em w Rybniku, dająca rywalom punkt bonusowy, będzie oznaczała spadek torunian z PGE Ekstraligi. Ale to czarny scenariusz.
Skoro już dziś nie odróżniamy, czy za informacją w internecie stoją boty, czy ludzie, to za kilka lat nie oddzielimy prawdy od fałszu w sieci - ostrzega doktor nauk społecznych Grzegorz D. Stunża.
Z Leszkiem Kopciem, dyrektorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozmawia Henryk Tronowicz.
Białostocki kolekcjoner Dariusz Hajduczenia zdobył zdjęcia naszego miasta z czasów I wojny światowej. Fotografie są niezwykle ostre. Można dojrzeć poszczególne budynki i ulice. Widać m.in. oryginalny ratusz, wagę miejską, Wielką Synagogę, hotel...
2 września w Bydgoszczy odbędzie się finałowa gala drużynowego turnieju miast MMA. W „Łuczniczce” wystąpią sportowcy związani z pseudokibicami.
Sierż. szt. Artur Walczuk jest delegowany z SPPP w Bielsku-Białej do udziału w misji w Liberii w Afryce Zachodniej. Szkoli tam między innymi policjantów z Chin oraz Nigerii. Jak wypadają na tle Polaków?
Kiedyś autostopem można było przejechać Europę. W PRL-u granicą dla nas była Niemiecka Republika Demokratyczna. Oto wspomnienia autostopowiczów z ich przygód po Polsce i Europie.
Kilkaset lat temu Polska była potęgą bartniczą. Na terenie naszego kraju istniało kilkaset tysięcy barci. Dzisiaj jest ich jedynie około setki.
Przed nami szczyt pielgrzymkowy. Zapytaliśmy pielgrzymów o intencje, z jakimi idą na Jasną Górę. Oto ich przepiękne osobiste historie
Coraz bliżej uruchomienia unikatowej w skali europejskiej atrakcji: jeszcze w sierpniu w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu będzie dostępna nowa trasa. Będzie okazja nie tylko przejść podziemną trasą, ale także popłynąć łodziami. Nas zaprowadził w to...
Najstarsze maszyny parowe w Europie z rybnickiej kopalni „Ignacy” zatrzymano kilka lat temu. Teraz znów mają działać. Ale zanim „zaśpiewają”, najpierw ruszy tu centrum badawcze.
Prezydent miasta działa w organizacji, która nawołuje do obalenia rządu i dlatego nie znalazł się w komitecie organizacji obchodów święta wojska - mówi Grzegorz Mackiewicz, działacz PiS.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.