W listopadzie 1918 roku Józef Piłsudski sądził, że niepodległość Polski jest tak bezcenna, że odpowiedzialni politycy powinni oddzielić grubą krechą partyjne przedwojenne spory i kłótnie. Jednak wkrótce się rozczarował. W parlamencie panowało...
Sobotni turniej w Warszawie o Grand Prix Polski ma być wydarzeniem sezonu. Trybuny będą pełne, a podium może być biało-czerwone.
Prof. Roman Bäcker i Adam Willma dyskutują o sytuacji politycznej w kraju.
Roczniki z mojej półki wiekowej mogą mówić o wielkim życiowym pechu. Nasze dzieciństwo przypadło na schyłek rządów Gomułki, gawędziarza komunisty z demencją, który raz zdobytej władzy nie zamierzał oddawać.
Sprawdź, jakie wydarzenia kulturalne odbędą się w ten weekend, 13-15 maja w województwie lubuskim.
Za nami pierwszy etap konkursu na najpiękniejszą lubuską wieś. Jury wytypowało dziesięć miejscowości, które powalczą o tytuł. Wśród nich są także Lubanice.
W piątek, 13 maja w Lubuskim Teatrze kolejna premiera - „Fernando Krapp napisał do mnie ten list. Studium o prawdzie” znanego dramaturga Tankreda Dorsta.
Absolwenci gimnazjów już myślą, jaką szkołę wybrać do dalszej nauki. To ważny moment, bo decyduje o zawodowej przyszłości młodzieży.
Uzdrowisko jest jednym z kilku miast w województwie, w których pojawiła się wystawa „Rodzicielstwo bez barier”. Stąd pojedzie do Włocławka.
Zorganizowany po raz pierwszy Nadwiślański Bieg Charytatywny zaskoczył organizatorów. Nie spodziewali się takiego zainteresowania.
W Sejmie rozpoczęły się prace zmierzające do utworzenia Akademii Sztuki Wojennej. Zastąpi ona Akademię Obrony Narodowej.
Anita Kucharska-Dziedzic z Lubuskiego Stowarzyszenia na rzecz Kobiet BABA jest finalistką piątej edycji prestiżowej Nagrody Polskiej Rady Biznesu.
Przychodnia zamknięta, bo nie ma w niej lekarzy. Powód? Urlopy. A pacjenci rwą włosy z głowy i pytają, gdzie mają się leczyć...
Ci, którzy już złożyli wnioski „Rodzina 500 plus” niepokoją się. - Kiedy będą wypłaty? - pytają w gminie Włocławek. - W Kowalu dostali, a my nie!
Urząd marszałkowski zaniedbał swoje obowiązki i wypłacić musi ponad 3 mln zł. odszkodowania. Przez lata nie było pieniędzy na konserwację kanałów. Od kilku lat cudownie się znajdują.
W programie "Disco Star" na antenie Polo TV występuje gorzowski zespół Cocktail Boys. Czy uda się im awansować do półfinału?
Mieszkańcy uważają, że zmiana organizacji ruchu w Grucznie służy głównie policji. Nie godzą się na to, dlatego biorą sprawy w swoje ręce.
W środę będzie uroczyste otwarcie oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody. Jest się z czego cieszyć. Inwestycja kosztowała ponad 26 mln zł.
Paryżanin pozwał swojego pracodawcę i chce zadośćuczynienia - 360 tys. euro. Powód? Zbyt nudna praca.
Trzeba uzupełnić oznakowanie na ścieżce z Bysławia do Bysławka. Rowerzyści skręcają wprost pod auta i może tam dojść do tragedii.
Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.
Zgodnie z raportem WHO, opublikowanym w czasopiśmie medycznym „Lancet”, rocznie na całym świecie wykonuje się 56 mln aborcji.
W Sępólnie na jubileuszach małżeńskich najczęściej gromadzą się całe rodziny - z maluchami włącznie. Tak było na ostatnich uroczystościach.
Rolnicy mieli i nadal mają pod górkę. Ale modlą się za związek, który swego czasu bronił ich interesów i walczył o ich racje.
Sąd dał nadzieję, że niezadowoleni klienci będą mogli odzyskać zaliczki wpłacone firmie Lyoness.
Rozmowa z dr Adrianą Bartnik, prawniczką i socjolożką z Politechniki Warszawskiej, o kosztownych wyjazdach zagranicznych prezydenta i premier.
Pewnie już słyszeliście o RLS, czyli zespole niespokojnych nóg. To zaburzenie ruchowe dające objawy nocą albo podczas odpoczynku. Można z nim wygrać.
Jak oceniają Zieloną Górę uczestnicy konferencji, dotyczącej obszarów funkcjonalnych? Najczęściej chwalą zieleń, winnice i nowoczesne firmy.
Tradycyjnie maj to miesiąc poświęcony książce i czytelnictwu. Organizowane są różne imprezy, spotkania, konkursy, zwykle dla dzieci i młodzieży.
O nowoczesny teleskop wzbogaciło się Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu.
Żyjemy przy granicy z Niemcami, mamy A2 i S3. Do tego postrzegani jesteśmy jako proeuropejscy. Dlaczego więc fabrykę Daimlera będzie miał Jawor na Dolnym Śląsku, a nie nasze Lubuskie?
Jeszcze w tym roku z gminnych dachów zniknie kolejnych 80 ton materiałów zawierających niebezpieczny azbest.
W Sejmie rozpoczęły się prace zmierzające do utworzenia Akademii Sztuki Wojennej. Zastąpi ona Akademię Obrony Narodowej.
- To kpiny. Tu zdrowie można stracić, a nie inwestora spotkać! - alarmuje Jerzy Gała, pokazując na studzienki na strefie w Kożuchowie.
Miasto będzie świętowało od 19 do 22 maja. Moc atrakcji przygotował Sulechowski Dom Kultury.
Sprawdziliśmy, ile zarobili prezesi miejskich spółek we Włocławku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.