Nie wszyscy wiedzą, że od lat ich ziemia jest przekwalifikowana na grunty rolne, od których nie powinni płacić podatków do gminy. Sprawdź!
Wieloletni dziennikarz, a teraz radny opowiada nam... o rozmawianiu
167 i pół kilometra biegu. W mgle. W nocy. W deszczu i śniegu. Po Alpach, dookoła masywu Mont Blanc. Ze skręconą kostką. W nieco ponad 27 godzin. Piotr Choroś, urzędnik ratusza w Lublinie, ma niecodzienny pomysł na czas wolny.
Pisarze, naukowcy, studenci, artyści, przemysłowcy przyjechali do Puszczy Białowieskiej, bo nie chcą, by została zniszczona. Jedni rzucili pracę, inni wzięli urlopy. I nie przeszkadza im, że od miesięcy muszą sobie radzić bez wanny, a do mycia...
Minister rozwoju i finansów zakazał sprzedaży pieców najbardziej szkodzących środowisku. Kolejne województwa wprowadzają uchwały mające poprawiać jakość powietrza. Lubelskie do nich nie należy. A smogowy sezon za pasem.
- W ostatnich latach liczba ptaków w Toruniu dramatycznie spadła - nie ma wątpliwości dr Krzysztof Kasprzyk z Zakładu Zoologii Kręgowców UMK.
Znajoma bydgoska bibliotekarka szkolna nowy sezon pracy zaczyna na połówce etatu. Oczywiście, o redukcji godzin pracy i płacy dowiedziała się wcześniej, ruszyła więc na poszukiwania obiecanych przez resort godzin pracy, by - w kwiecie sił -...
Z propozycji dotyczących nazwy pociągu relacji Warszawa - Bydgoszcz internauci wybrali „Enigmę”. Bydgoszczan wybór oburzył.
W Bydgoszczy chcieli odwołać prezydenta. Rafała Bruskiego oczywiście. Odwołany miał zostać w referendum. Akcji zbierania podpisów pod wnioskiem o nie przewodził poseł Kukiz’15 Paweł Skutecki. Wspierali go m.in. kibice piłkarscy i środowiska mocno...
Ponad 1500 złotych kosztuje wysłanie siedmiolatka do pierwszej klasy podstawówki. Na gimnazjalistę rodzice wydadzą blisko tysiąc. Najdrożsi dla domowego budżetu są uczniowie szkół średnich. Głównie przez kosztowne podręczniki. O tym, ile kosztuje...
Teatry z całej Polski wystawią swoje najlepsze sztuki w Nowosolskim Domu Kultury.
10 września 1972 roku w Monachium polscy piłkarze zdobyli złoty medal olimpijski. Było ich 19. Odnieśli pierwszy wielki sukces w historii naszej reprezentacji. Co dziś robią, kim są, gdzie mieszkają? Oto ich losy 45 lat po tamtej victorii.
Ukrainiec Dima, który stracił rękę w zakładzie pod Grodziskiem Wielkopolskim może dostać odszkodowanie i rentę. Szansą na to jest niedawny wyrok sądu.
Historyczny schron bojowy niedaleko Dąbrówki stanie w pobliżu drogi ekspresowej. Przemieszczenie wielotonowej konstrukcji nie będzie łatwe.
Od 1 września ZUS przyjmuje wnioski od tych, którzy w październiku nabędą uprawnienia emerytalne. Na razie kolejek nie ma.
Od początku roku doszło w województwie do 340 ataków na funkcjonariuszy publicznych.
Te blizny na obliczu Matki Boskiej Częstochowskiej pokazują, że Bóg przebacza nam głupotę, ale to nie znaczy, że jej nie widzi i nie zapamiętuje - mówi ks. dr Lucjan Bielas, historyk Kościoła, w 300-lecie koronacji obrazu.
Jadwiga Urszula Stawnicka, lekarka medycyny ogólnej, znany i szanowany w Słupsku pediatra, odeszła 26 sierpnia tego roku. Na Starym Cmentarzu, gdzie spoczęła, żegnały ją tłumy - rodzina, przyjaciele, znajomi i pacjenci, dla których była wyjątkową...
Henryk Łepecki, 44-letni starszy chorąży sztabowy, przyjechał w lipcu na wakacje do rodziny w Mzdowie. I tu zaatakowała go pszczoła.
Siatkę połączeń komunikacji zastępczej zmieniono 3 września. Prace nad modernizacją linii 405 potrwają do 2019 roku.
Twórca rejestru przedsiębiorców wnioskuje o odroczenie wykonania kary. Podobnie jak była pracownica banku, po której wszelki ślad zaginął.
W pierwszej części sezonu nie widzieliśmy jeszcze efektu zmiany trenera w Pogoni Szczecin.
W sobotę obchodzimy Międzynarodowy Dzień Urody. Z tej okazji o tym, jak dbamy o naszą skórę, ciało i czy robimy to właściwie, rozmawiamy z Iwoną Kotwą, kosmetologiem.
W związku z niedzielnym Światowym Dniem Zapobiegania Samobójstwom, o przeciwdziałaniu temu nasilającemu się zjawisku rozmawiamy z psychiatrą, doktorem Janem Latałą.dochodzą do siebie.
- Planujemy, że gdzieś za miesiąc wejdziemy na teren budowy - obiecuje Tomasz Rostkowski.
Na premierę kaszubskiej komedii Beaty Hincke, dziewiętnastoletniej mieszkanki Chłapowa, przyszła cała wieś. O czym jest film?
Siedemdziesiąt osób w wieku 60 plus postanowiło postawić na edukację. Poznają podstawy wiedzy o społeczeństwie, spotykają się z samorządowcami i politykami. Dowiadują się, jak działa współczesny świat. A już w październiku wezmą udział w...
Rewitalizacja budynków, ulic i podwórek na Dolnym Mieście to połowa sukcesu. Społecznicy z fundacji FOSA, którzy inwestują w rewitalizację mieszkańców, zadomowiają się przy ul. Łąkowej. W poniedziałek odbędzie się oficjalne otwarcie Centrum...
Stargardzki oddział Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów świętuje 55-lecie. Obecnie do organizacji należy ponad 1500 osób. Korzystają one z zajęć, kół i sekcji zainteresowań.
Ośmiu notariuszy z Pomorza może mieć kłopoty przez szajkę podejrzewaną o wyłudzenia nieruchomości. Ze względu na wątpliwe umowy zawierane w ich kancelariach Krajowa Rada Notarialna przyjrzy się ich praktykom. Będą postępowania dyscyplinarne?
Tak wstrząsającego procesu przed szczecińskim sądem jeszcze nie było.
Do 2030 roku przybędzie mieszkańców w gminach wokół Brzegu i Opola. Sporo ich natomiast stracą Polska Cerekiew, Branice i Zawadzkie.
Lokalne kina miały zabić najpierw magnetowidy, potem DVD i kinopleksy. Tymczasem kino Bajka w Kluczborku rok po otwarciu samo na siebie zarabia!
Najważniejsze srebrne dzieło Fabergé przetopiono podczas rewolucji w 1918. Cały świat był przekonany, że nic nie ocalało. Opolski historyk dr Adam Szymański odkrył dwa elementy słynnej zastawy.
Z mecenasem Jackiem Potulskim rozmawia Dorota Abramowicz.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.