Na zimowy chłodek i świąteczny odpoczynek poleca się Wam nowy numer Strony Kobiet.
Tańcząca w Prima Akademii Tańca Agnieszki Wójcik-Dziadosz grupa kobiet 31 plus, tzw. „Matki Wariatki”, wywalczyła srebrny medal podczas Mistrzostw Świata „IDO World Championshops balet & jazz” w Warszawie.
Naczelny Sąd Administracyjny oddala skargi bydgoskich spółdzielni mieszkaniowych na bezczynność Prezydenta Miasta Bydgoszczy w sprawie finansowania oświetlenia terenów zewnętrznych znajdujących się w zasobach spółdzielni.
Kalendarz „On the Road” ze zdjęciami Bryana Adamsa to uhonorowanie międzynarodowych gwiazd muzyki od lat 60. XX wieku do współczesności, a także powrót Kalendarza po przerwie spowodowanej kryzysem Covid-19.
Krakowski Oddział IPN i „Dziennik Polski” PRZYPOMINAJĄ. 1942 r., w Prokocimiu Niemcy zakładają Julag II, obóz pracy przymusowej dla Żydów przez około pół roku funkcję kierownika obozu (Lagerführer) pełnił Ludwik Hessler, członek NSDAP i SA.
OPERACJE SPECJALNE. Tajne akcje wojskowe są jednym z narzędzi amerykańskiej polityki. Prezydenci USA sięgają po nie, gdy dyplomacja nie wystarcza, a wojna to krok zbyt radykalny.
Wyjeżdżamy, żeby odnaleźć siebie. Poznajemy różne miejsca, żeby w końcu wrócić do samego siebie.
Mojego syna utraciłam w październiku 2019. Był długo wyczekiwanym dzieckiem. Przez sześć lat leczyłam się na niepłodność. Jego strata była dla mnie straszna. Obecnie jestem w czasie przeżywania drugiej żałoby po stracie mojego dziecka przed...
Jeden z największych działających we Wrocławiu browarów rzemieślniczych - Profesja - został wchłonięty przez Mazurską Manufakturę. Główny piwowar Browaru Profesja po tym połączeniu, mówi nam o odrodzeniu wrocławskiego warzelnictwa.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych od 1 stycznia 2022 roku będzie przyjmował wnioski o nowe świadczenia 500 + tylko w formie elektronicznej.
Pokłóciło się dwóch sąsiadów. Jeden oskarżał drugiego o kradzież kompotów z piwnicy. Tak się między panami zaogniło, że sprawa trafiła do sądu. Podobnych historii jest więcej. Dane z sądów to potwierdzają.
We wtorek (14 grudnia) odbyła się konferencja prasowa ws. programów „Ekoszkoła” i „Ekoprzedszkole”. Dotyczyła ona rozpoczęcie prac budowlanych w ramach termomodernizacji bydgoskich placówek oświatowych.
11,5 proc. Polaków nie ma rachunku bankowego. Mamy za to duże zaufanie do gotówki. Ponad 30 proc. Polaków w związku z pandemią koronawirusa zmieniła swoje zwyczaje zakupowe. Tak wynika z raportu „Zwyczaje płatnicze w Polsce w 2020 r.”, kilka dni...
Czeka nas kolejny rok zastoju w oddziale Muzeum Wojsk Lądowych w Osówcu w Bydgoszczy. Zgromadzono tam masę unikatowego ciężkiego sprzętu, którego normalnie nie można zobaczyć. Resort obrony narodowej nie znajdzie na inwestycje w muzeum ani grosza.
Zima to trudny czas dla ptaków. Pamiętajmy, by je dokarmiać, ale w rozsądny sposób. I absolutnie nie rzucajmy im chleba.
Aż 43 zgłoszenia wpłynęły na jeden z najważniejszych i największych konkursów w woj. śląskim związanych z ochroną środowiska - Zielone Czeki. Kapituła Zielonych Czeków już wie, kto je zdobędzie, ale laureatów poznamy do końca grudnia.
W szkołach województwa śląskiego powstają kolejne Zielone Pracownie. Wyglądają rewelacyjnie, a uczniowie lubią w nich eksperymentować.
To nie był największy i najdłuższy strajk, ale przeszedł do historii, bo władza siłą stłumiła protest. 16 grudnia mija 40 lat od pacyfikacji gorzowskiego Ursusa.
Moja partnerka, dobiegając do czterdziestki, obsesyjnie wręcz pragnie mieć dziecko, ja - srodze doświadczony przez los - nie wyobrażam sobie, że mógłbym jeszcze kiedyś być ojcem.
Kanapa w rowie, stary telewizor i opony w lesie - pola i łąki toną w odpadach. Zaśmiecanie miejsc publicznych ma być surowiej karane, zapowiedział Jacek Ozdoba - wiceminister klimatu i środowiska. Co miał na myśli?
Fragmenty książki pt. “Nikczemność i honor. Stan Wojenny w 100 odsłonach”, autorzy: Wojciech Polak, Sylwia Galij-Skarbińska, Ks. Michał Damazyn, Wydawnictwo Biały Kruk - Kraków 2021.
Krakowski Oddział IPN i "Dziennik Polski" przypominają. Sobotniej nocy z 12 na 13 grudnia 1981 r. wojskowa junta Wojciecha Jaruzelskiego wprowadziła w Polsce stan wojenny, przygotowywany już od sierpnia 1980 r.
- Wystawimy kilku piłkarzy na listę transferową. Powiew świeżej krwi na pewno się przyda - mówi Dawid Kroczek, trener 1-ligowej Apklan Resovii, który był już na stażu w Lechu Poznań, a teraz... - zamiast do Pragi - pojechał na urlop.
Antonov 225 Mrija z wszystkich samolotów ma chyba najwięcej fanów na świecie, a przynajmniej w naszej części globu. Gdy w pobliżu jednego lotniska dziesiątki albo setki fanów żegnają odlatującego kolosa, na innym tyle samo albo więcej ludzi czeka...
W okresie świąteczno-noworocznym podbydgoskie lasy zaroją się od myśliwych. Wiele kół łowieckich nie wyobraża sobie tego czasu bez możliwości strzelania do zwierząt w ramach polowań zbiorowych.
Królową jesienno-zimowych wyjazdów w tym roku jest Dominikana. Popularny jest też Egipt, Turcja, Cypr, Malta i Meksyk. Przy planowaniu podróży warto zapoznać się z przepisami wjazdowymi do poszczególnych krajów.
Gdy po raz pierwszy w życiu dotarłem do Francji, a miałem wtedy lat kilkanaście, zobaczyłem starszych panów grających w pétanque. Jeśli kto nie wie - to narodowa gra w metalowe kule, którymi się rzuca jak najbliżej cochonnet, małej drewnianej...
Rozmowa z Józefem Mozolewskim, przewodniczącym Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ „Solidarność”: - Nie przypuszczałem, że po tylu latach dożyjemy czasów, że będą pluć nam w twarz i śmiać się prosto w oczy - mówi.
W tym roku mija 40 lat od pacyfikacji Ursusa, czyli Zakładów Mechanicznych „Gorzów”. W zakładzie strajkowało kilkaset osób, a w likwidacji protestu brało udział ponad 2 tys. osób. Użyto sprzętu wojskowego.
- Spodziewaliśmy się wcześniej, że może być zastosowane jakieś rozwiązanie siłowe, ale wjazd czołgu to był dla nas szok - opowiada Krzysztof Gonerski, jeden z tych, którzy 16 grudnia 1981 strajkowali w gorzowskim Ursusie. Po drugiej stronie płotu...
To był najbardziej dramatyczny dzień stanu wojennego wGorzowie oraz w powojennej historii miasta. 16 grudnia 1981 nad ranem, gdy spora część mieszkańców jeszcze spała, a inni już powoli szykowali się do kolejnego dnia pracy, milicja, bezpieka i...
Strajkujący mówili, że bili bici pałkami i kopani. Milicjanci twierdzili, że rozkazu pałowania nie było, a ewentualne użycie pałki, to był „samoczynny odruch” u tych, którzy za długo przebywali na mrozie. Jak po latach od pacyfikacji Ursusa...
Ma mieć około 16,5 metra długości, być wysoki na trzy metry i być w formie ściany wykonanej z blachy corten, której powłoka przypomina rdzę. To wszystko ma stać na cokole wyniesionym o 15 cm ponad teren. W blasze ma być wycięty znak Solidarności...
Od trzech lat rządzi filipowską gminą, a do tego czyta wiersze dzieciom, śpiewa, tańczy i bije rekordy w łowieniu szczupaków, kibicuje suwalskim siatkarzom Ślepska. Gdy podczas otwarcia przyszkolnego boiska wójtowie ościennych gmin, w garniturach,...
W AMBER HAMMAM® połączyliśmy unikatowe właściwości lecznicze bałtyckiego bursztynu z niezwykłym orientalnym sposobem oczyszczania ciała HAMMAM, tworząc wyjątkowy naturalny rytuał o szczególnym efekcie pro-zdrowotnym i uspokajającym.
Inwestycja w nieruchomości to pewna inwestycja. Prawda. Od początku pandemii niemal każdy, to słyszał. Co może być jednak cenniejszego i pewniejszego? Tylko inwestycja w życie. We własne życie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.