- Kobiety w Indiach powinny być szanowane za to, kim są, a nie tylko za piękny wygląd czy bycie w domu. Ale wierzę, że to się uda zmienić, skoro mnie się udało przyjechać tutaj na studia - mówi Pooja Kaushik.
To wprawdzie jest jeszcze bardzo młody, bo mający ledwie rok, ogród botaniczny, ale już warto tu przyjechać. Owszem, podjedziemy tu naszym samochodem, wysiądziemy, rzucimy okiem i pomyślimy sobie, że coś tu tego wszystkiego mało. Ale gdy...
Dr hab. Przemysław Piotrowski, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu opowiada o nowej specjalizacji otwartej w Instytucie Pedagogicznym PWSZ, czyli kryminologii z resocjalizacją i elementami...
Rozmowa z Aleksandrą Drężek z miejscowości Zdory w gm. Pisz, Miss Podlasia 2019.`
Rozmowa z Grzegorzem Ginsztem z Hajnówki, Misterem Podlasia 2019.
Paweł Kowalewski z Łomży był w NASA i na linii produkcyjnej myśliwców F35. Miał propozycje pracy w boeingu oraz w amerykańskiej firmie Lockheed Martin, ale... wybrał rodzinne miasto.
- Kobiety starające się o dziecko mówią mi: zawiesiłam swoje życie na kołek. Niektóre rezygnują z zabawy, jazdy na rowerze, biegania, bo może już są we wczesnej ciąży. To pułapka - mówi Barbara Krzemińska, psychoterapeutka.
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w niedzielę 2 czerwca w miejscowości Ludwinowo.
Banderę na ORP „Lublin” podniesiono 30 lat temu, jest więc okazja do świętowania. Czekając na jubileuszowe inicjatywy miejskich władz, przypomnijmy okręt, który właśnie przechodzi kurację odmładzającą.
30 lat po upadku komunizmu jedna z najlepiej zakonspirowanych drukarni „Solidarności” opuściła specjalnie dla niej zbudowane sekretne pomieszczenia i w kontenerach trafiła do Grębocina.
Przez cztery lata dziennikarze „Współczesnej“ starali się doprowadzić do ekshumacji grobów sowieckich żołnierzy, których szczątki od 1944 roku spoczywały w ogrodzie prywatnego domu w Olszynce. I w końcu się udało! 24 maja szczątki wreszcie...
Najpierw najlepsze życzenia dla wszystkich dzieci z okazji ich święta, które - jak zwykle - przypada 1 czerwca. Pozdrawiam dosłownie wszystkie dzieci, czyli te od „zero +” do „100 +”. To „plus” stało się ostatnio bardzo modne, przede wszystkim w...
Niczego się nie dorobiła. Przez lata miała problem ze znalezieniem pracy. Jej dzieci też były represjonowane. Za to, że ich matka odważnie walczyła z komuną. Po latach Henryka „Teresa” Nowak nie żałuje tego, co robiła.
Tuż przed wybuchem wojny Konstanty Bączkowski pożegnał się z żoną Zofią i czwórką dzieci . Nikt wtedy nie przepuszczał, że spotkają się dopiero za 17 lat.
30 lat od historycznych czerwcowych wyborów z 1989 roku wciąż pozostają one najbardziej niezwykłym politycznym przełomem ostatnich dekad.
Kamper to wolność. To własny dom zabrany na wyjazd i ustawiony w nowym, pięknym miejscu. Kamper to wakacyjny sposób życia, ukochany przez aktywnych emerytów. Takich ludzi przybywa także w Polsce.
W sobotę obchodzimy Dzień Dziecka. Z tej okazji wiele instytucji przygotowało specjalne atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Szczecina.
Rozmowa z Anną Antończak, mediatorką, socjoterapeutką, mamą dwóch synów o tym jak stworzyć niesamowitą relację z pociechą i samemu zachować w sobie coś z dziecka.
Niespokojnie w gminie Kobylanka. W Reptowie toczy się walka o dyrektora szkoły. Mariusz Dubojski nie chce się zgodzić na nowe warunki zatrudnienia, obniżające mu pensję o 50 zł i na cięcia proponowane od września br.
Sąd umorzył sprawę szczecińskiego architekta oskarżonego o znieważenie prezydenta RP. Uznał, że szkodliwość czynu jest znikoma, choć same słowo bez wątpienia obraża. Koszty postępowania zapłaci Skarb Państwa.
Pracownica domu dziecka „Młody Las” usłyszała w piątek -wyrok. Sąd uznał ją winną bezprawnego udostępnienia danych osobowych dziecka. Trafiły w ręce pedofila w Gostyninie.
Na początek mały remanent: dwa tygodnie temu pisałem tu o Prawnej wolnej-amerykańce dotyczącej hulajnóg elektrycznych. I proszę. Drgnęło w temacie. Nie dalej jak przedwczoraj minister infrastruktury Andrzej Adamczyk poinformował, że stosowny...
Święto demokracji, jak się patetycznie nazywa wybory, miało dla mnie jeden smutny element. Była nim, ogłoszona w wyborczy wieczór, decyzja o wycofaniu się z polityki Janusza Zemke. Cóż, ostatni wynik być może go rozczarował, ale ponad 53 tys....
Bydgoszczanka od prawie 15 lat płaci nie za swoje winy, bo ktoś kradł prąd. Zapłaciła już dwa razy więcej ale, jak się okazuje po latach, to jest ciągle za mało.
Najszybsza kobieta na 400 m na świecie, Iga Baumgart-Witan, trenuje z mamą, Iwoną Baumgart. Stanisława Cuske, który pokazał właśnie swój najnowszy film dokumentalny na Krakowski Festiwalu Filmowym sztuki uczył tata, Maciej Cuske. Rodzice...
Skrzyżowania na przebudowywanej ulicy Grunwaldzkiej mogą prowadzić do... zamkniętych i zlikwidowanych na amen przejazdów przez linię kolejową m.in. do Piły.
Statystycznie co 5. mieszkaniec regionu ma najwyżej 17 lat. Nie tylko on jednak dzisiaj świętuje. W każdym z nas kryje się trochę dziecka, więc świętujemy wszyscy.
W Ilińcach, Trójcy i Chlebiczynie - wsiach leżących nieopodal Zabłotowa - istniały dwory szlacheckie, z których promieniowała kultura polska. Właścicielką Iliniec była Rozalia z Abrahamowiczów Pielecka, a jej siostra Kajetana Zadurowiczowa była...
Nasz klimat staje się coraz bardziej radykalny - na Kujawach i Pomorzu i w całej Polsce lało, było zimno, a teraz doświadczymy iście afrykańskiego skwaru.
"Pracodawcy zaczynają stopniowo zdawać sobie sprawę, że zmęczony i zestresowany pracownik pracuje gorzej od tych, którzy mogą dysponować swoim czasem bardziej racjonalnie". O kampanii Slow not lazy rozmawiamy z Karoliną Krawczyk, jedną z jej...
To opowieść o miłości i sile, jaka z niej płynie. Myślę, że to jest kwintesencja tego, co chciałam napisać - mówi o swojej nowej powieści „Jeszcze się kiedyś spotkamy” Magdalena Witkiewicz, gdańska pisarka.
Tradycyjny, powyborczy ściek pogardy i nienawiści - rozlewany nierzadko przez tych, którzy są przekonani o własnej tolerancyjności, otwartości, inteligencji i pewnie miłości (jakoś większej do budynków, memów i dalekich zjawisk znanych z internetu...
Wprowadzenie gminnego programu leczenia niepłodności metodą in vitro jest już w gminie Tarnowo Podgórne na ostatniej prostej. Powinien on ruszyć po wakacjach. To jednak nie podoba się grupie mieszkańców, którzy działają w „Odpowiedzialnym...
Witold Horowski, który od 7 lat pełnił funkcje Konsula Honorowego Ukrainy w Poznaniu, zakończył współpracę konsularną z Ukrainą. Jego wniosek o rezygnację ze stanowiska w maju przyjął ambasador Ukrainy Andrij Deszczycia. Z końcem sierpnia...
Przyszłość walki z pedofilią może ugrzęznąć w walce kulturowej. Gdy zadomowi się na sztandarach, to podobnie jak aborcja, eutanazja czy uchodźcy stanie się narzędziem „dzielenia i rządzenia”. Mentalność oblężonej twierdzy (Kościoła) będzie można...
Kiedy obejrzała „Trędowatą”, postanowiła zostać aktorką. Dzięki wygranemu castingowi trafiła do obsady „Rodzinki.pl”. Jeszcze większą popularność przyniósł jej związek ze starszym kolegą po fachu. Dziś zarabia krocie na reklamach.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.