Jest tyle do zrobienia: nakarmić ubogich, wesprzeć sieroty i wdowy, obronić prześladowanych. Świat ludzkiej biedy domaga się działania, dlatego w Kościele pełno jest ludzi i instytucji, które od rana do wieczora działają na rzecz potrzebujących....
Rozmowa z Maciejem Olesińskim, dyrektorem Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
W naszym regionie zasadniczo nie ma problemów z obsadą ratowników wodnych na kąpieliskach, ale bywa, że zamiast co najmniej dwóch, zatrudniany jest tylko jeden, a to niezgodne z prawem.
Na jarosławskim Rynku 15 sierpnia zostanie upamiętniony Wielki Strajk Chłopski z 1937 roku. To jedyne wydarzenie, dzięki któremu miasto Jarosław trafiło do podręczników historii.
Pochodząca z Wielkopolski, 24-letnia przyjmująca, Adrianna Kukulska została siatkarką Grot Budowlanych Łódź.
– Przemówienie prezydenta można uznać za zadowalające, ale widać było zaniepokojenie związane z koniecznością wskazania sprawcy zbrodni wołyńskiej. Wciąż dziwi mnie ta ostrożność części polskich polityków – wskazuje historyk dr Wojciech Muszyński.
Prezydent Turcji Tayyip Erdogan odbył w poniedziałek telefoniczną rozmowę z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. W jej czasie zachęcał go do podjęcia działań w sprawie utworzenia korytarza morskiego dla ukraińskiego eksportu zboża.
Maturzyści poznali w lipcu wyniki egzaminów. Jak im poszło?
Ada: Mam fajnego chłopaka. Jest mi z nim bardzo dobrze, po raz pierwszy czuję się kochana i akceptowana, jak zwykle jest jednak jakieś ale...
"Obecna wojna wstrząsnęła cywilizowanym światem i zbliżyła do siebie Polaków i Ukraińców, zmuszając historię do odejścia na dalszy plan" - ocenia Łukasz Adamskij z Centrum Dialogu im. Juliusza Meroszewskiego.
Uczestników i gości muzycznej niedzieli w Andrzejewie (10 lipca 2022) połączyła pasja do muzyki, do tego, by wspólnie grać, śpiewać i tańczyć.
Gdy wjeżdżamy do Bachmutu miasto spowijają obłoki dymu. Tutaj od wielu dni nie milknie huk eksplozji i wystrzałów. Rosjanie po zdobyciu Siewierodoniecka, po wycofaniu się z Lisiczańska, wzięli na celowniki Bachmut. Przejęcie kontroli nad miastem...
Polaków mordowano siekierami, piłami, palono żywcem. Nie oszczędzano nikogo. Zabijano kobiety, dzieci i starców. 75 lat temu UPA przeprowadziła czystkę etniczną na Wołyniu
Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie niemal 25 procent ludności było zmuszonych do ucieczki z domu. Część z nich wyjechała do Polski, a część migrowała wewnątrz kraju - powiedziała rzecznik prasowy Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) Helena Krajewska.
Kalush Orchestra skupia jak w soczewce cechy duszy ukraińskiej: z jednej strony, tętni ekspresją, ale z drugiej, ma zapisany głęboko romantyczno-sentymentalny kod. Ich udział w konkursie Eurowizji, z uwagi na trwającą wojnę, od samego początku...
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży opublikowała szczegółowe wyniki tegorocznych matur. Wiemy, które podlaskie szkoły poradziły sobie najlepiej z egzaminem dojrzałości.
Powiatowe szpitale mają do spełnienia swoją określoną rolę. Że są ważne - pokazała to już pandemia - mówi Jan Perkowski, starosta białostocki.
Rozmowa z Pawłem Kuzikiem, łódzkim projektantem mody, który szył stroje dla Agaty Kornhauser - Dudy
Daleki jestem od przysłowiowego dzielenia skóry na niedźwiedziu – tym bardziej na owym moskiewskim, ale chcę zwrócić Państwa uwagę, jaką faktyczną wydmuszką okazało się rosyjskie państwo bandyckie.
O tym, czy dopalacze nadal są "w modzie", jak zachowuje się osoba po zażyciu narkotyków i jakie konsekwencje może nieść za sobą "jednorazowe spróbowanie" rozmawiamy z dr Erykiem Matuszkiewiczem, toksykologiem ze Szpitala Miejskiego im. F. Raszei w...
Poznań jako jedyne polskie miasto został wymieniony w hymnie narodowym. Pojawiła się też w nim, razem z Wisłą, nasza rzeka Warta.
Trwa sezon letni, a co za tym idzie, cały kraj zmaga się z kolejnymi falami upałów. Wraz z naukowcami z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu sprawdziliśmy, jak ciepło jest w stolicy Wielkopolski i jaki wpływ na temperaturę ma zieleń i...
Uwielbiają zapach kurzu i oleju silnikowego o poranku. O swoich pojazdach mogą gadać godzinami. I zawsze są przekonani, że ich jest najwspanialszy.
Alerty o huraganach i burzach u zwykłych ludzi budzą niepokój. Oni pakują plecaki, szykują sprzęt i jadą w teren, by chwytać błyskawice i gromy.
Czy bitwa pod Cedynią odbyła się pod Cedynią? Zagadek jest więcej. O pierwszym starciu polskiego oręża rozmawiamy z dr. Pawłem Migdalskim, historykiem Uniwersytetu Szczecińskiego.
Jeżeli marzysz o selfie ze znanym aktorem, Międzyzdroje są latem miejscem, do którego powinieneś przyjechać. A przy okazji nie zaszkodzi wstąpić do kina na dobry film albo pójść na spotkanie z twórcami.
Karteczki w drzwiach, wezwania do kontaktu, monity. Przez nie mieszkanka Miastka nie może spać nawet przez kilka nocy z rzędu. I płacze z bezsilności. Chodzi o kredyty, których nigdy nie brała.
Rok temu w pełni lata wybrałam się do Bułgarii. Rano, patrząc w smartfonie na przewidywane temperatury, mogłam dostać porażenia słonecznego od samych liczb. Bez strachu jednak o swoją głowę wychodziłam w miasto. A to dlatego, że tam drzewa rosną...
Krzysztof Brac pochodzi ze Studzienic, a studiuje na Akademii Pomorskiej w Słupsku. Debiutował powieścią fantasy „Agony”. Teraz wydał drugą książkę: „Wolfie Black i kojocie serce.”
Po raz pierwszy wystąpiła w telewizji, kiedy miała pięć lat w „Od przedszkola do Opola”. Hasło tego programu sprawdziło się: w 2013 roku dostała SuperNagrodę na słynnym festiwalu.
Zasada jest prosta. W lodówce społecznej zostawiamy żywność, którą sami byśmy chętnie zjedli, ale nie dajemy rady. Ktoś inny przychodzi i ją odbiera. Całkowicie za darmo.
Decyzja o wyjeździe była spontaniczna. W związku z urlopem nad Bałtykiem, dystans dzielący nas od przekopu skrócił się na tyle, że można było zaplanować jednodniową wycieczkę tam i z powrotem.
Łatwo dać po 500 zł: trzeba tylko przelać na konta. Trudniej coś zbudować – a właściwie budowanie to tej władzy nie wychodzi wcale.
„Pierwszą rzeczą, którą muszę zrobić, to pojechać do Rosji i spróbować w jakikolwiek sposób pomóc” – mówi papież w wywiadzie dla agencji Reutersa.
Znam człowieka, który postanowił na stare lata się przebranżowić i zostać psychoterapeutą. Studiuje więc jakąś psychologię. Z zaangażowaniem studiuje. Wiary pełen jest w naukę, za którą psychologię uważa. A najbardziej wierzy w neuropsychologię i...
Jakoś na początku lat 90. do naszej parafii św. (wówczas jeszcze błogosławionej) Królowej Jadwigi przybyła pielgrzymka dzieci z któregoś z afrykańskich krajów. Było to nie lada wydarzenie, tym bardziej że czarnoskóra dziatwa nie zamieszkała wcale...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.