Salon 'Cztery Łapy' powstał z myślą o stworzeniu nowego, przyjaznego miejsca dla psów gdzie ich właściciele będą mogli korzystać z usług strzyżenia, trymowania, kąpieli i innych zabiegów pielęgnacyjnych swoich psich przyjaciół.
Salon 'Cztery Łapy' powstał z myślą o stworzeniu nowego, przyjaznego miejsca dla psów gdzie ich właściciele będą mogli korzystać z usług strzyżenia, trymowania, kąpieli i innych zabiegów pielęgnacyjnych swoich psich przyjaciół.
Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski od 24 lutego 2022 roku, mają prawo do korzystania ze świadczeń medycznych i refundacji leków na analogicznych zasadach, jak ubezpieczeni w Polsce.
Dziura ozonowa, ochrona środowiska, segregacja śmieci? Wcześniej nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Teraz to co innego. Wciąż myślę o tym, żeby moje wnuki za kilkadziesiąt lat mogły podziwiać taki świat jak ja dziś - mówi Jan Grygoruk. Pan Jan...
Gubernator Hans Frank rabował polskie dzieła sztuki na potęgę. Omijał tylko te zastrzeżone dla Hitlera. Jego żona grabiła natomiast w Muzeum Czartoryskich i w krakowskim getcie
Mariusz Kisiel z Białegostoku został Vice MasterChefem w ostatniej, dziesiątej edycji tego znanego telewizyjnego programu kulinarnego. Nam opowiada o swojej miłości do gotowania.
Wiele toruńskich firm zostało docenionych w rankingu miesięcznika Forbes. Jakie to firmy?
Rozmowa z toruńskim autorem kryminałów Robertem Małeckim także o tym, dlaczego na kolejną książkę z komisarzem Grossem musimy jeszcze zaczekać.
Pierwszy raz spotkałem ojca Elia w 2020 roku, dwa dni po pamiętnej eksplozji w bejruckim porcie, której blizny do dziś znaczą kościół jego parafii oraz mieszkania i miejsca pracy parafian.
Zadziwia wszystkich nie tylko wokalną formą, ale również młodzieńczym wyglądem i pozytywną energią. Nic dziwnego, że już po raz kolejny zasiada w fotelu trenerki programu „The Voice Senior”.
Przyglądając się miastu, pod ciągle pandemiczną przysłoną, można się mierzyć z myślami, do czego wrócimy po ograniczeniu oddziaływania wirusa, a co zostało nam przez niego bezpowrotnie zabrane.
4 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji przeprowadziliśmy rozmowę z prof. Janiną Markowską - specjalizującą się w ginekologii, położnictwie i onkologii, członkinią Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.
Józef Mackiewicz, wybitny, ponadczasowy pisarz i publicysta przez całe niemal życie miał pod górę. Był atakowany, postponowany, oskarżany o kolaborację z nazistami, o antysemityzm, a nawet o to, że - jak napisał Jan Nowak-Jeziorański - „nie czuł...
„Anoda” zginął w 1949 r. w gmachu MBP. Według oficjalnej wersji miał popełnić samobójstwo, wyskakując podczas przesłuchania z okna na czwartym piętrze. Jak było naprawdę?
Opublikowano już wstępne wyniki spisu powszechnego. Na szczegółowe dane dotyczące województw musimy jeszcze poczekać, ale dyrektor Urzędu Statystycznego w Poznaniu Jacek Kowalewski przybliżył nam prognozy i statystyki dotyczące Wielkopolski.
Zapewne Państwo korzystają z serwisu Facebook. Ja też go używam, chociaż rozumiem tych, którzy się przed tym wzbraniają. Ale ten temat omówię kiedyś osobno, natomiast dzisiaj chcę opowiedzieć o tym, jak powstał i jak zaprowadził na szczyty...
- Patrząc na mecz z Wartą Zawiercie przez pryzmat wyniku, to zrobiliśmy swoje. Wygraliśmy 3:1 i awansowaliśmy do turnieju finałowego Pucharu Polski - mówi Maciej Muzaj, atakujący rzeszowskiej drużyny.
Najwyższa Izba Kontroli przyjrzała się nauczaniu zdalnemu w szkołach. Wnioski? Tradycyjny model nauczania nie przystawał do realiów edukacji online. Obniżyła się jakość kształcenia, pogłębiły nierówności edukacyjne oraz pogorszyła kondycja...
Będzie towarzyszył polskim sportowcom podczas rywalizacji. Pokaże nam igrzyska „od kuchni”, opisze pobyt w olimpijskiej wiosce i to, jak organizatorzy wielkich sportowych imprez radzą sobie w pandemicznym czasie. Nasz redakcyjny kolega Daniel...
Seks i erotyka – tej branży wirus nie tyka. Rynek usług towarzyskich w pandemii ma się całkiem dobrze, a bezczelni sutenerzy występowali nawet o dotację z tarczy antykryzysowej! Interes szedł wyśmienicie również pani Wandzie i jej córce Kindze z...
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej ćwiczyli na toruńskim poligonie strzelanie z karabinów maszynowych.
COVID-19 uderzył po kieszeni już co drugą osobę ze starszego pokolenia. Zmusił do zaciskania pasa albo do sięgania po oszczędności. A do tego jeszcze dochodzą długi. Seniorzy mają do oddania ponad 6 mld zł!
Niedawno pojawiły się wstępne wyniki Narodowego Spisu Powszechnego. Niestety badanie to nie jest najwyższej jakości. Na szczegółową ocenę przyjdzie jednak czas, kiedy upublicznione zostanie kompletne podsumowanie spisu, ale już podana do...
Nie interesował jej kolor skóry, wyznanie, cel migracji. Pomagała tam, gdzie była potrzeba. Lucyna Marciniak, kierowniczka Gminnego Ośrodka Zdrowia w Białowieży mieszka na skraju Puszczy Białowieskiej, tuż obok ścisłego rezerwatu. Po ogłoszeniu...
Olbrzymie pieniądze, milionowe zasięgi i oszustwo, które miało stać się nowym sposobem na zawrotny zarobek. Nasze śledztwo odkrywa próbę przesuwania granic internetowej patologii. Ofiarami przekrętu są zwykli ludzie i influencerzy, internetowi...
Rozmowa z prof. Stanisławem Drożdżem, fizykiem i ekonofizykiem z Polskiej Akademii Nauk i Politechniki Krakowskiej, który - wraz z zespołem - zajął się analizowaniem rynku kryptowalut.
Historia ustawy Lex Konfident jest jedną z najbardziej tajemniczych w polskim parlamencie. Została zapowiedziana ponad tydzień temu na spotkaniu władzy z opozycją. Miała być nowym mocnym ruchem rządu w walce z pandemią.
Minęło pięć lat od powołania Wojsk Obrony Terytorialnej. Rozmawiamy z dowódcą 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk. Marcinem Siudzińskim.
Niedawno krakowski didżej i producent Gromee był jurorem w telewizyjnym show „Twoja twarz brzmi znajomo”. Nam przyznaje, że zdecydowanie bardziej od oceniania innych woli jednak grać swoją muzykę w klubach i na festiwalach.
To pierwszy tak spektakularny objaw dekadencji w obozie władzy. I zarazem pierwszy tak wyrazisty sygnał, że w potężnym dotąd obozie pod wodzą Jarosława Kaczyńskiego zaczyna się, znany doskonale z dziejów polityki, proces słabnięcia woli władzy.
Ludzie stracili tutaj nadzieję. Powodzie, wojny, epidemie doświadczają Sudan Południowy niczym Hioba. Kiedy tylko pojawia się światło w tunelu, szybko gasi je kolejna katastrofa. I gasną tu także ludzie, z głodu, z wyczerpania i z beznadziei....
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.