Bydgoski sanepid nie odnotował przypadków zatrucia bakteriami typu Listeria monocytogenes, które stwierdzono w metce i kiełbasie polskiej, wyprodukowanej w Osiu.
Przez prawie 40 lat w PRL-u obywatele szli do urn, aby głosować na tych kandydatów, których wskazywała im władza. Innych nie było, ale i tak stosujący się do hasła „Głosujemy bez skreśleń” byli milej widziani od innych. Dopiero 4 czerwca 1989...
Reprezentacyjny teren w Śródmieściu Bydgoszczy ma się zmienić nie do poznania. Powstanie tam całkiem nowy kwartał miasta o nazwie „Nowy Port”.
Trasą Uniwersytecką w Bydgoszczy od wczoraj można już przejechać z Wojska Polskiego ulicą Ujejskiego aż do al. Jana Pawła II. Piesi też ruszyli - dostali kładkę. Ale nie ma się z czego cieszyć - inwestycja jeszcze nie skończona.
Wsypa św. Barbary traci swój urok. Rośliny chorują i schną, choć wody mają tu przecież pod dostatkiem. Bydgoszczanie od dawna zgłaszają problem. Dobrze znają go w urzędzie miasta. Porządki zarządzą jednak urzędnicy z Gdańska
Po świetnie przyjętych powieściach „Relikwia” oraz „Łąka umarłych”, Marcin Pilis, autor z Myszkowa, wraca mocną, wręcz brutalną książką „Zemsta kobiet”. Pisarz będzie gościem w programie „Uwaga! Weekend” w TVP Katowice, 6 czerwca 2019.
Po nieudanej walce o mandat europosła lider Platformy w woj. opolskim przyznaje, że w kampanii do Brukseli zabrakło mu wsparcia ze strony części działaczy własnej partii. Ustaliliśmy, że na tej liście jest m.in. poseł Tomasz Kostuś oraz kierowana...
Z Janem Rulewskim, obecnym i byłym senatorem, byłym posłem i liderem bydgoskiej „S”, samorządowcem oraz Antonim Tokarczukiem, senatorem odrodzonego w 1989 r. Senatu, byłym posłem, ministrem w rządzie AWS, czołowym działaczem NSZZ „S” i dr....
Ich dzieciństwo przypadło na czasy okołowojenne. Nie było sielskie, anielskie. Było pracowite. - Ale piękne, bo człowiek szanował człowieka - mówią.
O marzeniach, zbiegach okoliczności i zarobkach dyskutujemy sobie z 6-latkami z Przedszkola nr 18 na bydgoskich Kapuściskach.
Maciej Czarnecki, uczeń Gimnazjum nr 1 w Wąbrzeźnie zajął trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie Polskiej Agencji Prasowej.
Tak wysokiego zwycięstwa PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego nikt się nie spodziewał. Jego konsekwencją może być jeszcze wyższe zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w Polsce jesienią
Kolorowe rośliny i kompozycje kwietne, które jak co roku o tej pojawiły się w wielu miejscach naszego miasta, stanowią jego najpiękniejszą ozdobę.
Do naszego regionu dotarła już wysoka fala płynąca Wisłą. Zapora włocławska zrzuca ogromne ilości wody i niebezpiecznie nad Wisłą robi się dosłownie wszędzie.
W ubiegłym tygodniu Szpital Powiatowy w Rypinie odwiedził Andrzej Wiśniewski. Dyrektor wojewódzkiego oddziału NFZ-u rozmawiał m.in. ze starostą Jarosławem Sochackim na temat problemów lecznicy.
Ma 103 lata i nadal lubi o siebie dbać. Nie jada owoców ani warzyw, bo ma własny sposób na długowieczność - pije specjalną nalewkę. Nam zdradziła na nią przepis.
System płacenia kartą za bilety komunikacji miejskiej w naszym mieście działa od jesieni i cieszy się coraz większą popularnością. - Zauważyliśmy, że ten sposób płatności wyraźnie wypiera bilety papierowe - mówi rzecznik drogowców. System nie jest...
Rozmowa z Krzysztofem Brezją, posłem Platformy Obywatelskiej w Inowrocławiu, kandydatem do Europalemantu z listy Koalicji Europejskiej.
- Dla moich bohaterek wychodzenie z traumy wiązało się z powrotem do codzienności, do małych prostych rytuałów, z których składa się życie - mówi Aleksandra Zielińska, autorka książki „Sorge”.
Opozycja nie wyciąga wniosków z przegranych batalii - mówią eksperci.
Były uczeń dostał się do szkoły przez okno. Miał pistolet i bombę własnej konstrukcji. Wcześniej leczył się psychiatrycznie.
W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku otwarte zostaną nowe oddziały - onkologii klinicznej i hematologii oraz rehabilitacyjny.
W przyszłości czeka nas coraz więcej styczności z automatami sprawiającymi wrażenie żywych ludzi. Choć chyba mentalnie nie jesteśmy jeszcze na to gotowi – mówi Adrian Kajda, twórca aplikacji Fuelio oraz mentor Google.
Spadają tuż po starcie, płoną w powietrzu, znikają z radarów. W ostatniej katastrofie lotniczej w Moskwie - 5 maja -zginęło 41 osób. Przyczyną większości wypadków jest błąd ludzki. Piszemy o najgłośniejszych katastrofach lotniczych ostatnich lat.
Ksiądz Tadeusz Dziedzic, który w Tanzanii na misji spędził 15 lat, mówi o niej tak: - Afryka wciąga, ma w sobie coś magicznego, czego nie da się opisać słowami.
Atrakcyjny wygląd nie ma wieku! Każda z nas może dobrze wyglądać. O tym, że dojrzała kobieta może zdobyć się na odrobinę modowego szaleństwa opowiada Joanna Tor-Gazda, projektantka ubioru i przewodniczka po świecie stylu i mody.
O pasji do urologii i... muzyki opowiada prof. Piotr Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Collegium Medicum UJ, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Urologicznego.
Anię Karwan pamiętamy jako finalistkę „The Voice Of Poland”. Konsekwencją tego występu jest wydany właśnie debiutancki album wokalistki. Nam Ania opowiada o tym, jak udało jej się po 18 latach funkcjonowania w show-biznesie przebić ze swoimi...
- Umiarkowanie konserwatywny wyborca został przez PO porzucony. Świadczy to o braku wiedzy na temat poglądów większości Polaków, w tym zwolenników opozycji - komentuje wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego prof. Jarosław Flis, socjolog i...
Może dla innych Gabrysia jest powykrzywiana, brzydka. Dla mnie jest najpiękniejsza. Może inni współczują mi, że zajmuję się nieuleczalnie chorą córką. Dla mnie to sens życia - mówi Elżbieta Kojs.
Robot posprząta, pomoże ugotować obiad, pójdzie na zakupy i zaopiekuje się dzieckiem. W łóżku będzie namiętnym kochankiem. Tym razem prof. Ryszard Tadeusiewicz, informatyk, specjalista od sztucznej inteligencji, kreśli naszą przyszłość u boku...
Kulisy sportu. Bartłomiej Marszałek jest polskim jedynakiem w elitarnej, motorowodnej Formule 1. Ściga się z rywalami, płynąc z zawrotną szybkością. Czuje strach, ale on go jeszcze bardziej mobilizuje.
To, co dziś nazywamy „powodzią”, dla naszych przodków nie byłoby powodem do niepokoju. Przed regulacją Wisła była znacznie groźniejsza. O powiada prof. Andrzej Chwalba.
Strażaka powinna zawsze cechować przede wszystkim odwaga. Potrzebna ona jest nie tylko podczas akcji, ale i w życiu codziennym. Strażak z Wąsowa zdał ten „egzamin” celująco i jako pierwszy w okolicy odebrał poród w samochodzie.
W ostatnim czasie w Wielkopolsce i całym kraju dochodzi coraz częściej do ataków z nożem w ręku. Nóż stał się jedną z najpopularniejszych i najgroźniejszych broni. Problem jest tym większy, że niezależnie od tego, jakie mielibyśmy umiejętności,...
Magdalena Baranowska-Szczepańska rozmawia z Izabelą Kułakowską, psychologiem z Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu, o współczesnych dzieciach.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.