Trasa Uniwersytecka ruszyła... ale w jedną stronę

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
WM

Trasa Uniwersytecka ruszyła... ale w jedną stronę

WM

Trasą Uniwersytecką w Bydgoszczy od wczoraj można już przejechać z Wojska Polskiego ulicą Ujejskiego aż do al. Jana Pawła II. Piesi też ruszyli - dostali kładkę. Ale nie ma się z czego cieszyć - inwestycja jeszcze nie skończona.

Gdyby ktoś jednak pomyślał, że Trasa Uniwersytecka przecinająca Wzgórze Wolności jest w jakiejś części już gotowa, to się zawiedzie. Wczoraj co prawda uruchomiono jedną dodatkową nitkę drogi, ale... - To kolejna tymczasowa organizacja ruchu - uprzedza Krzysztof Kosiedowski, rzecznik bydgoskiego Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Najważniejsza Ujejskiego

Wczoraj więc, zgodnie z zapowiedziami, otwarto ulicę Ujejskiego, ale tylko w jedna stronę - można w nią skręcić jedynie z ul. Wojska Polskiego. Wreszcie dokończono fragment na wysokości dawnego tartaku Bydgoszcz. - To najważniejsza zmiana - uprzedza Krzysztof Kosiedowski.

Wjazd w Ujejskiego umożliwia dojazd do rondka na skrzyżowaniu z ul. Karpacką, a następnie ul. Glinki do al. Jana Pawła II w kierunku węzła Stryszek.

Druga zmiana to taka, że ruch pieszych nad al. Jana Pawła II odbywa się przez kładkę nad jezdnią. Przez Jana Pawła II przejść inaczej nie można. Gotowy jest też przejazd między blokami ulic Karpackiej - Chorwackiej z dojazdem do ul. Ujejskiego

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
WM

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.