Z doktorem Bogdanem Frąckowiakiem, pełnomocnikiem stowarzyszenia Metropolia Poznań ds. kolei metropolitalnej, rozmawiamy o pierwszych miesiącach i problemach w funkcjonowaniu PKM oraz o tym, jakie nowe połączenia i inwestycje powstaną w...
Wiem, co znaczy być oderwanym od tego, co znaczy życie. I co znaczy cenić życie później, kiedy dopiero sprowadzi nas do parteru. Wtedy wiadomo, co się naprawdę liczy - mówi pisarka Barbara Piórkowska.
Panna z dzieckiem, bez męża u boku - ten status był kiedyś poważnym piętnem. I dla matki, i dla jej rodziny. Stąd dość powszechne były śluby „awaryjne”, z tzw. miłości do dziecka. Tymczasem w ubiegłym roku w woj. podlaskim na świat przyszło...
Tylko nazywając nasze błędy po imieniu, mamy szansę ich więcej nie powtarzać - mówi dr Piotr Stankiewicz, pisarz i filozof, autor książki „21 polskich grzechów głównych”.
To będzie zadziwiająca opowieść. Opowieść o domu, który przez jednych opisywany jest jako betonowy koszmarek rodem z lat 70. Przez innych nazywany jest manifestem architektonicznym. Grunt, że właściciele są zachwyceni. Jesteśmy w będzińskim Grodźcu.
Kajakiem przez Bałtyk już pływano, ale nikt dotychczas nie próbował pokonać morza łódeczką, która ledwie mieści jednego żeglarza. Nie próbował, bo takiego jachtu nie było.
Pierwszy polski samochód wyścigowy zaprojektowany w sposób profesjonalny nosił nazwę Rak 650. Już w pierwszym roku startów jego kierowca, a zarazem konstruktor, Jerzy Jankowski zdobył dwa tytuły mistrza Polski.
Nosiła go na palcu hrabianka Isidor von Bünau, matka Józefa Unruga, legendarnego dowódcy i obrońcy Helu. Dzieje sygnetu, wsuniętego przez admirała do becika chrześniaka, pokazują losy tych, którzy tworzyli Marynarkę Wojenną.
Rafał Dryjer z zawodu jest stolarzem, ale jego pasją jest informatyka. Pasję i zawód połączył tworząc unikatowe projekty z komputerowymi sercami i drewnianą obudową.
Stwierdzenie, że łamana jest konstytucja, wystarczy, by zarzucić nam uprawianie politycznej gry - mówi sędzia Piotr Jędrzejewski, który sam na siebie doniósł rzecznikowi dyscyplinarnemu.
Nie tylko parafianie, ale i wielu mieszkańców Bielska Podlaskiego nie chciało pogodzić się z decyzją o przeniesieniu ich proboszcza- społecznika do innej parafii. No i udało się zmienić decyzję kurii!
Nie zapłacone, mimo prawie trzydziestu już z lat rachunki z PRL to temat wdzięczny i szeroki. Także na naszym lokalnym gruncie. W ostatnim dniach pisaliśmy w „Nowościach” o dwóch sprawach, które choć z pozoru należą do różnych parafii, to obie...
W Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego Michał Zaleski złożył ślubowanie i rozpoczął piątą kadencję w roli prezydenta Torunia.
Taxify „szaleje” w Bydgoszczy - daje swoim kierowcom potężne bonusy za jazdę pod ich szyldem.
Portal Ranstad twierdzi, że niektóre firmy w czasie świąt Bożego Narodzenia powinny zwiększyć liczbę zatrudnionych osób nawet dwukrotnie.
Pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej już się odbyła. Jej przewodniczącą została znów Agnieszka Pasternak (SLD Lewica Razem), która pełniła już tę funkcję w ostatnich latach. Rada Miejska zebrała się również w Zawierciu.
Czy wykonanie szczepień ochronnych powinno być warunkiem przyjęcia do żłobka i przedszkola? Lekarze są za tym. Część rodziców - niekoniecznie. Izby lekarskie w całym kraju, w tym bydgoska, zbierają podpisy pod obywatelską inicjatywą ustawodawczą...
Jurgen, poszukiwany listem gończym członek gangu Kadafiego, wpadł w ręce policji. Siedział... na działce pod Bydgoszczą.
Sto lat temu, w dobie odzyskiwania niepodległości przez Polskę, o powstaniu Kujawsko-Pomorskiego nikt nawet nie myślał. Toruń od Bydgoszczy oddzielała granica województw, w obu ośrodkach trwał napływ przybyszów z całego kraju, a samorządy starały...
Sto lat temu, w dobie odzyskiwania niepodległości przez Polskę, o powstaniu Kujawsko-Pomorskiego nikt nawet nie myślał. Bydgoszcz od Torunia oddzielała granica województw, w obu ośrodkach trwał napływ przybyszów z całego kraju, a samorządy starały...
Bunt w PiS, poszukiwanie podlaskiego „Kałuży”, sensacyjny przewodniczący sejmiku i dwie sesje jednego dnia.
Agnieszka Radwańska, najwybitniejsza polska tenisistka, postanowiła zakończyć swoją karierę. Nie będziemy już emocjonować się jej meczami i czekać, aż wygra turniej Wielkiego Szlema oraz zostanie „jedynką” w rankingu WTA.
Informacje o zaległościach w wypłatach w Stoczni Szczecin zmartwiły wielu kibiców. Klub uspokaja. - Potrzeba nam trochę czasu i pracy, by nikt już nie tworzył czarnych scenariuszy - mówi prezes Stoczni.
Jeśli masz ponad 50 lat, nie wiesz lub nie pamiętasz czy chorowałeś na odrę, zaszczep się. Przypadków zachorowań w Polsce przybywa.
Lech Wałęsa nie podał nawet nogi prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, tak jak kiedyś nie chciał „komuchowi” prezydentowi Aleksandrowi Kwaśniewskiemu.
Obok feralnego drzewa został zresztą usypany kopiec żwiru, czyli tzw. pułapka żwirowa. Samochód, który wypadł z toru zamiast w żwir wjechał jednak w drzewo
- Z domu wyniosłam przekonanie, że w każdym człowieku jest coś dobrego i nawet Judasza potępiać nie wolno - mówi prof. Dorota Simonides. Wybitna folklorystka i wieloletnia senator RP obchodziła w tym tygodniu 90. urodziny.
Eksperci są przerażeni, papież wydał encyklikę o ochronie środowiska, a my swoje. Co nas obchodzi, co będzie za 70 lat? Biznes jest biznes, a ratowanie Ziemi kosztuje. Tyle że to nasze być albo nie być
Choć jest chyba najlepiej przygotowanym politykiem Prawa i Sprawiedliwości w Małopolsce do pełnienia funkcji marszałka województwa, nie zostałby nim gdyby nie poparcie i upór Beaty Szydło. To byłej premier Witold Kozłowski zawdzięcza swoją obecną...
Ania Wyszkoni opowiada nam o tym, jak doświadczenie poważnej choroby odmieniło jej spojrzenie na siebie i swoje życie.
O pysze, cynizmie i najlepszej recepcie na kryzys w Kościele rozmawiamy z ks. prof. Robertem Nęckiem, kierownikiem Katedry Edukacji Medialnej UPJPII.
Na stoliku leżą kolorowe kredki, bardzo dokładnie zastrugane. Jak przyznaje Krzysztof Penderecki - to nie wnuczki, lecz jego własne. Pisze bowiem z przyzwyczajenia kolorami. Robi szkice, czasem kilka na ten sam temat, i wtedy używa różnych...
Barbara Bohosiewicz z Krakowa opowiada o swojej walce ze szpiczakiem mnogim, nowotworem układu krwiotwórczego, który atakuje głównie ludzi starszych
Przy stoliku siedzą: Tadeusz Kantor, Maria Stangret z papierosem w ręku, Stanisław Balewicz i Adam Marczyński. Pośrodku widać stojącego Alfreda Lenicę. Jedynego, który patrzy w obiektyw. - Kantor wygląda jak zawsze. Czyli udaje, że właściwie nic...
Jacek Siepsiak, jezuita, publicysta portalu Deon.pl, redaktor naczelny kwartalnika „Życie Duchowe”, napisał właśnie książkę, która jest zbiorem 12 odważnych wywiadów z bohaterami Starego i Nowego Testamentu.
Dwa dni temu nazwisko wicepremiera Piotra Glińskiego wymieniały media na całym świecie. I w Nowym Jorku, i na drugim końcu Ameryki w Seattle też. Czym wsławił się nasz wicepremier, że zasłużył na taki rozgłos? Niestety nie dokonał wielkiego czynu....
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.