Rozpoczął się okres najbardziej gorączkowych przygotowań do Bożego Narodzenia. Sklepy i rynki oblężone przez klientów. Łodzianie kupują wiktuały i gwiazdkowe prezenty.
W Teatrze Studyjnym PWSFTviT „Operetka” Witolda Gombrowicza na aktorski dyplom Brawurowa interpretacja - talenty solo i świetna gra zespołowa.
Do pierwszej bójki doszło na parkingu stacji, do drugiej - w sklepie.
Czytelnik krytykuje wielki parking dla tirów, który wytyczono na Górczynie. Jego zdaniem to pomyłka. Co na to magistrat i inni mieszkańcy?
Wzdłuż ul. Chrobrego w Skwierzynie na razie jest rozkopany pas. Ale jeszcze przed świętami będzie nowiutki chodnik i ścieżka dla rowerzystów.
W ostatnim starciu w roku akademiczki poległy z Katarzynkami
Doczekali się premierowego triumfu u siebie
Łodzianie, którzy planują spędzić sylwestra poza domem, powinni jak najszybciej podjąć decyzję.
- My też płacimy podatki, dlatego też chcemy jeździć po dobrych, czyli bezpiecznych drogach - apeluje mieszkaniec Marcin Kiedo.
Po naszych publikacjach na temat przechowywania kart pacjentów okulistek, które skończą praktykę, mamy odpowiedź wojewody lubuskiego.
Drugi raz w przeciągu trzech lat mistrz Polski przegrywa w Lublinie
Budżet gminy Kożuchów na 2018 rok przyjęty. Burmistrz Paweł Jagasek dziękował radnym za odpowiedzialne głosowanie nad budżetem. - Teraz czas na ciężką pracę i realizację zapisanych inwestycji – napisał na swoim profilu na Facebooku.
Wynagrodzenia w Polsce systematycznie rosną. Jest to związane z rozwojem gospodarczym, jak również z brakiem pracowników
Razem, chodząc po wrocławskiej Fabrycznej, odkrywali zakamarki okolic ulicy Grabiszyńskiej. Fotografowali te najciekawsze, a potem robili kolaże
- Nie po to tyle lat się uczyłem, żeby wszystko zaprzepaścić za kilkaset złotych - mówi lekarz. Jego kolega zaprzepaścił za 400 zł
- Młodzież nie chce ćwiczyć na wuefie - przyznają w szkołach. Zwolnienie lekarskie nie jest problemem - można je od ręki kupić w sieci.
To Antoni Macierewicz podpisał decyzję o występie Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego podczas 26. rocznicy powstania Radia Maryja.
„Te same produkty – kawa, proszek do prania czy czekolada – są lepsze w Niemczech. U nich w Lidlu jest taniej niż u nas” – temat znów wrócił jak bumerang.
Prezydent Andrzej Duda będzie podpisywał wszystko dlatego, że czuje na plecach oddech nowej gwiazdy PiS - Mateusza Morawieckiego?
Choć różni ich prawie wszystko, łączy długa lista sukcesów i miłość do swoich małych ojczyzn wyrażana w konkretnym działaniu. I nagroda: Bene Meritus Terrae Lublinensi.
Zamiast windą, z tunelu trzeba się wydostać po schodach. Oczywiście, jeśli ma się zdrowe nogi.
- Konsolidujemy środowisko mundurowych - mówi Andrzej Rozenek, pełnomocnik komitetu obywatelskiego, który chce cofnąć tzw. ustawę dezubekizacyjną.
Inspekcja handlowa przebadała mięso w naszych sklepach. Czy mamy się bać?
Ulice: Armii Ludowej, II Armii, 22 lipca i 9 maja niebawem mogą zostać dekomunizowane. Część zielonogórzan jest temu przeciwna
Znamy zadania, które wygrały głosami mieszkańców w budżecie obywatelskim 2018. Sprawdź, co zmieni się w Twojej okolicy
Stali na straży porządku i umacniali władzę ludową. Na służbę do Karlina przybyli głównie milicjanci z poznańskiego
Nasz region w XXI w. stawia na naukę, podobnie jak robili to organicznicy ponad sto lat temu. Gdyby nie oni, nie byłoby Powstania Wielkopolskiego.
Według polskiego prawa matką jest wyłącznie ta kobieta, która urodziła dziecko. Nawet jeśli nie łączą ją żadne geny z noworodkiem. A tak się coraz częściej dzieje. Przecież na porodówce nikt nie pyta: „czy to faktycznie pani dziecko?”
Radni sejmiku wielkopolskiego w poniedziałek mają przyjąć ustawę antysmogową dla Wielkopolski. Uchwała miałaby wejść w życie od 1 maja 2018 roku. Zakazuje ona stosowania gorszej jakości paliw.
Ewę D. przez dwa lata ścigały prokuratury w całej Polsce. Kobieta wpadła w lutym tego roku w Poznaniu. Za oszustwa odpowie przed sądem.
Mniej więcej pół wieku temu, w czasach PRL-u, Polacy, chcąc mieć tradycyjne święta Bożego Narodzenia z zastawionym stołem, ozdobną choinką i prezentami, musieli się bardzo natrudzić. Całymi tygodniami szukano „czegoś”, co akurat „gdzieś rzucili”...
W roku 1950 w Koszalinie pracowało 640 ubeków. Pod swoim czujnym okiem mieli miasto i całe koszalińskie województwo.
Opracowywany przez naukowców z UMK w Toruniu system do wzrokowego wprowadzania tekstu ma umożliwić osobom niepełnosprawnym ruchowo pisanie SMS-ów, maili, korzystanie z Facebooka, ma przywrócić coś, czego ludzie zdrowi na co dzień nie doceniają -...
Państwowa Grupa Energetyczna ogłosiła Strategię Ciepłownictwa. W toruńskim oddziale nie planuje zmian, za to na fuzji z EDF może wiele skorzystać o. Rydzyk.
Kilkaset tysięcy kompletów płatków białego ciasta opuszcza rocznie lubelską opłatkarnię. Bez nich trudno sobie wyobrazić Wigilię. Żeby wystarczyło, praca rusza już w marcu.
Z dr. Bartłomiejem Biskupem, adiunktem w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, rozmawia Matylda Witkowska.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.