We wtorek, 8 grudnia przywitaliśmy żołnierzy z 10. Brygady Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa, którzy wrócili z Afganistanu.
W przyszłorocznym budżecie Żagania ważną pozycją ma być modernizacja ulicy wylotowej, w kierunku Żar, za 2,5 mln zł.
Łamiąc zakaz wyprzedzania, kierowca przekroczył linię podwójną ciągłą i wyprzedził dwa samochody na przejściu dla pieszych. Po kilkudziesięciu metrach znów złamał zakaz wyprzedzania.
Sportowe sukcesy osiąga wielu Lubuszan. Chcemy ich prezentować na naszych łamach, stąd plebiscyt „GL” na Sportowca Roku 2015.
I po terminie. Najważniejsza data procesu licencyjnego minęła po północy. Karty, a właściwie dziesiątki stron dokumentów znalazły się w Warszawie. Nie jest tajemnicą, że GKSŻ z dużym niepokojem oczekuje na efekty prac komisji licencyjnej.
Bardziej przeszklone kabiny z wygodnym wejściem dla wózków i uchwytami dla rowerów - takimi gondolami wyjedziemy na szczyt Szyndzielni.
Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach przedstawił prognozę na 2016 rok i wskazał kto w regionie może liczyć na zatrudnienie.
5 grudnia 1389. Rodzi się Zbigniew Oleśnicki, pierwszy kardynał narodowości polskiej. 4 grudnia 1642 umiera kard. Richelieu. Obaj należeli do grona duchownych, którzy mieli potężną władzę w państwie.
Do Bożego Narodzenia zostały ponad 2 tygodnie. Do tego czasu bydgoszczanie będą mieli co robić.
Chojniczanie rozmawiali z Grzegorzem Schetyną i o sytuacji w kraju, i w partii. Także o grantach na innowacyjne pomysły kół PO.
31-letni mieszkaniec gminy Barcin od pewnego czasu nękał telefonami i SMS-ami mieszkankę powiatu inowrocławskiego.
Pamiętamy o kulturze oraz historii Żydów z Golubia i Dobrzynia.
Kończy się realizacja dwóch największych i najbardziej kosztownych inwestycji w Sępólnie, czyli oczyszczalni ścieków i stacji uzdatniania wody.
Wiele osób wzięło udział w zjeździe działaczy motorowodnych.
Państwo Kuroniowie przyjechali w niedzielę wieczorem specjalnie z Warszawy po psa do chojnickiego schroniska. Czemu? Bo to wyjątkowy pies.
Firmy nie będą już zajmować całej pływalni tak często, jak kiedyś.
Komendant Sebastian Pastucha, odnosząc się do opinii mieszkańców, że w gminie nie jest bezpiecznie, powiedział, że policja stara się być jeszcze bardziej aktywna, a przez to i widoczna dla mieszkańców.
Od 25 lat Gminny Ośrodek Kultury w Aleksandrowie Kujawskim organizuje konkursy plastyczne dla dzieci pod hasłem „Gdybym był malarzem”. To rywalizacja dwuetapowa.
GOK w Dobrem podtrzymuje tradycje, dlatego w niedzielę ulicami Dobrego i w różnych instytucjach pojawił się Mikołaj, który sprawił dużą niespodziankę dzieciom i dorosłym.
Doroczne obchody Dnia Górnika stały się okazją m.in. do prezentacji najbliższych planów zarządu kopalni soli. Perspektywy są dobre.
17 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych pow. inowrocławskiego, w których można uzyskać świadectwo dojrzałości, otrzymało stypendia Prezesa Rady Ministrów.
Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który wczoraj z kursantem wyjechał „na miasto”. Od ręki stracił prawo jazdy.
- W sprawie zamknięcia szkół podstawowych w Zalesiu i Cettach jeszcze nic nie jest przesądzone - zapewnia Jerzy Stempczyński, przewodniczący komisji oświaty w chodeckim samorządzie.
Przebudowa drogi krajowej nr 1 (obecnie 91) w granicach administracyjnych to sztandarowa inwestycja ekipy Andrzeja Pałuckiego (SLD).
Banki i bez nowego podatku podnosiły opłaty i prowizje od usług.
Rozmowa dr Barbarą Brodzińską - Mirowską, politologiem z UMK w Toruniu o Nowoczesnej i zajętej sobą Platformie.
Przestał kaszleć, a szczekanie nie powoduje już u niego zmęczenia. Bez trudu spaceruje przez dwie godziny i zaczyna walczyć o pozycję w stadzie wśród pozostałych czworonożnych domowników. Trzyletni psiak, którym zaopiekowała się grupa Husky-Team...
Znacznie większym problemem na polskich drogach niż alkohol jest brawura całkiem trzeźwych kierowców - uważają nasi Czytelnicy.
Skończyły się czasy, kiedy u wróżek szukało się miłości życia. Dziś klienci pytają o konkrety. O co? Zdradza tarocistka i astrolog, Monika „Moka” Trybulska-Siudak.
Dawca szpiku dla Karoliny Gwizdały z Parlina, która choruje na białaczkę, znalazł się w Niemczech. Zabieg odbędzie w Katowicach.
Finanse gminy Strzelno nie poprawiają się. Nadal problemem są długi. Tak wynika przynajmniej z opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej.
Nie umiem usiedzieć w miejscu. Muszę coś robić - przyznaje bydgoszczanin Stanisław Kapłoński. Jest artystą nieprofesjonalnym. Kocha rzeźbić i malować. Doczekał się 17 wystaw w regionie.
W starobrzeskiej placówce wiedza za cenę studiowania.
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sępólnie Krajeńskim po raz szósty odbył się Festiwal Piosenki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej „Wesoły Brzdąc”.
Kolonoskopia, fobt i badania ginekologiczne cieszą się największym zainteresowaniem mieszkańców powiatu wąbrzeskiego uczestniczących w programie prozdrowotnym.
Obecni szóstoklasiści będą ostatnim rocznikiem, który napisze sprawdzian na koniec szkoły. Ale to dopiero początek zmian.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.