Dwóch 17-latków molestowało 11-latków. Wszyscy byli wychowankami specjalnego ośrodka w Tomaszowie Lubelskim. U każdego z nich zdiagnozowano lekkie upośledzenie umysłowe. Sąd prawomocnie skazał zwyrodnialców na 4 i 2,5 roku więzienia.
Okazuje się, że sposób rozpalania w domowych piecach ma ogromne znaczenie. Szacuje się, że „palenie od góry” pozwala w sezonie zaoszczędzić nawet do jednej trzeciej węgla czy drewna.
Muzyczną gwiazdą tegorocznych Imienin Ulicy Święty Marcin będzie formacja Raz Dwa Trzy. Adam Nowak i koledzy pojawią się na scenie przed Zamkiem w sobotę o godzinie 19.30.
Decydując się na odwrócenie sojuszów w 1917 roku, Józef Piłsudski zagrał va banque. Zamiast do więzienia w Magdeburgu mógł trafić pod ścianę. Ryzykował dużo i to się opłaciło Polsce.
Rząd przyjął koncepcję Centralnego Portu Komunikacyjnego między Łodzią i Warszawą. Pojawił się w nim zapis o możliwości budowy kolei z Łodzi do stolicy jadącej 1200 km/h.
Na przełomie października i listopada przeżywamy wiele rocznic, które wywarły wielki wpływ na dzieje Europy i świata w sferze duchowej i religijnej, ale także w układach politycznych, gospodarczych i kulturowych. Rocznice wskazują moment...
Do Polskich Legionów z ziemi oświęcimskiej wstąpiło 700 ochotników, głównie młodych ludzi. Bardzo znaczącym wydarzeniem patriotycznym była wizyta w mieście Józefa Piłsudskiego w 1915 r.
Mimo że Józef Beck urodził się w Warszawie, nie obcy był mu nasz region, tu się wychował. Limanowski dom Becków był miejscem, gdzie spotykały się wybitne osobowości tamtej epoki.
Mam wrażenie, że w sprawie Marka Olszewskiego, obie strony chciały sobie podrzucić kukułcze jajo. I do kompromitacji doszło. Wszystkich.
Do wojska, na ochotnika wstąpił w 1935 r. Trafił do batalionu czołgów w Żurawicy. Jest jednym z ostatnich, żyjących uczestników wojny obronnej we wrześniu 1939 r.
Na krańcu świata musiał poradzić sobie bez komórki, zegarka, śpiworu, słodkiej wody, szczoteczki do zębów i jedzenia. Daniel Wiśniowski z Krakowa przetrwał na Fidżi do końca, 5 tygodni.
O stanie polskiej armii, polityce prowadzonej przez Antoniego Macierewicza i o tym, czy grozi nam konflikt zbrojny - mówi Romuald Szeremietiew, były wiceminister obrony narodowej.
Z dziennika rzecznika kurii archidiecezjalnej w Krakowie (17). O Juanie Diego i pięknej indiańskiej Pani.
Propaganda anty-GMO mówi, że jak przeniesiemy dwa geny z ryby do kukurydzy, to ta pokryje się łuskami. Bzdura! - mówi Marcin Rotkiewicz.
Od czasu premiery animowanej rewelacji „Mój Vincent” bardzo intensywnie zajmuje się Pan promocją tego filmu. Czy ten piękny portret Van Gogha, w którym podkładał Pan głos pod postać starego Poczciarza, wymaga specjalnej promocji także ze strony...
Bezrobocie najniższe od ponad dwóch dekad, a warunki na rynku pracy dyktują pracownicy. Ponoć. Książka Olgi Gitkiewicz mówi o mobbingu i życiu na śmieciówkach.
11 listopada 1918 roku każdemu z nas kojarzy się z dniem odzyskania przez Polskę niepodległości. - W tym, owszem, jest odrobina prawdy - mówi prof. Andrzej Chwalba. Czy, zakładając, że w 1918 r. nie ma Piłsudskiego, był Polak zdolny poprowadzić...
Do rodzinnej Małej Wsi koło Krakowa Tomasz Marczyński wpadł jak zwykle - w porze jesienno-zimowej. Jak zwykle może tu odpocząć od zgiełku wielkiego świata.
Najpierw pomnik Jana Pawła II z Ploërmel chciał przejąć powiat sochaczewski. Teraz takie chęci wyraził też powiat kolbuszowski i Rzeszów.
19 października 2017 r. na warszawskim placu Defilad Piotr Szczęsny z Niepołomic dokonał aktu samospalenia w proteście przeciwko polityce PiS. Chemik, członek stowarzyszenia Mensa, pracował jako szkoleniowiec w organizacjach pozarządowych. Rozmowa...
Bolesław Wieniawa Długoszowski, Michał Firlit i Kazimierz Kwieciński to gorliccy ułani. Stali u boku marszałka Piłsudskiego, zawsze na koniu i z szablą w dłoni, gotową do walki.
- Na Słowenii było trochę pusto na trybunach. U nas jest lepsza atmosfera, jest głośniej i przyjemniej – mówi Magdalena Hawryła, siatkarka Developresu Rzeszów przed meczem z Branikiem Maribor w 3 rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń. W pierwszym...
- Byliśmy bardzo mocno zmotywowani. W hali czuć było emocje i ogień, który w nas buzował - mówi Bartłomiej Lemański, środkowy Asseco Resovii o meczu z AZS-em Olsztyn.
Tylko do 18 listopada można składać wnioski w sprawie przyznania 10 tys. zł rekompensaty za utracony deputat węglowy. Został na to tydzień. Oto o czym trzeba pamiętać
Przez dwa lata od otrzymania prawa jazdy kierowca nie będzie mógł jeździć szybciej niż 100 km/h.
Przypomnijmy, że podczas gwałtownej wichury, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu, jedną ze szkód było uszkodzenie rury w terminalu LNG.
Wykorzystując przerwę na reprezentację Jagiellonia Białystok dziś rozegra spotkanie sparingowe z drużyną białoruskiej ekstraklasy - Niemanem Grodno.
Łatwiej znaleźć różnice niż podobieństwa pomiędzy państwami z lat 1918-1939 i 1989-2017. Ale przyglądając się uważniej, dostrzeżemy, że Polska przedwojenna i obecna to ten sam kraj - połączony nie tylko historią, symbolami narodowymi i zwyczajem...
Szewc Rogala z Kościerzyny pojechał na konferencję pokojową do Wersalu, by walczyć o przyłączenie Pomorza do Polski. Dlaczego akurat on? Dlatego że chciał żyć w swoim kraju.
Za czasów marszałka burgerów w Polsce nie jadano, to raz, a po drugie, on sam do jedzenia nie przywiązywał specjalnej wagi. Większą radość z konsumpcji odczuwała jego Kasztanka, ale i to niepewne, bo znana była wszak z chronicznej niestrawności -...
Jesteśmy dosyć łagodnymi ludźmi. Agresja na tle kulturowym czy politycznym na szczęście u nas występuje rzadko. Współczujemy innym, kiedy spotyka ich nieszczęście. Ale silna jest też w nas kultura narzekania. Jako zbiorowość mamy jednak...
Każde kolejne spotkania z lekarzami przynosiły nowe rewelacje. Medycy bombardowali rodziców takimi terminami jak: wodogłowie, pęcherz neurogenny, niedowład i deformacja nóżek, cewnikowanie.
Bez Polek Legiony Piłsudskiego chodziłyby bose, gołe, głodne i brudne. One czuwały nad tymi, którzy poszli strzelać, chroniły dom i czekały. A w wolnej Polsce stawały na głowie, by wyżywić rodzinę - mówi Aleksandra Zaprutko-Janicka, historyczka,...
Unikatowe zdjęcia sprzed stu lat pokazują anonimowych bohaterów. Polskich emigrantów, którzy wrócili z Ameryki, by walczyć o niepodległą ojczyznę.
Na świecie - od Nowej Zelandii po Honduras, od Danii po Senegal - ostatnie bitwy o mundial. W Europie, Ameryce Południowej i Australii - Oceanii baraże.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.