Inspiracją do napisania książki "Listy z osiołkiem" stały się listy z II wojny światowej. Znaleziono je w 2013 roku w jednym z rozbieranych białostockich domów.
Moc atrakcji dla zielonogórzan na święta Bożego Narodzenia 2018 w Zielonej Górze.
Mieszkańcy Żar z ruchem Zieloni oraz Eko- Lubusz wczoraj kolejny raz protestowali przed wycinką drzew w parku przy al. Jana Pawła II. Według pierwotnych planów pod topór miało pójść ponad 200 drzew. Spotkali się przy Błękitnej Bramie, przed...
Już od kilkunastu dni Marcin Reczuch pełni rolę wójt gminy Dąbie. Ma wysoko zawieszoną poprzeczkę przez swoją poprzedniczkę, wieloletnią wójt Krystynę Bryszewską.
20 grudnia br. będziemy wiedzieć, ile pracowni architektonicznych zamierza zaprojektować śródmieście Dąbrowy Górniczej. Wyzwanie to ogromne, bo obejmuje cały 4-hektarowy teren za Pałacem Kultury Zagłębia, a także m.in. plac Wolności.
Rada miejska w Żarach zatwierdziła składy i przewodniczących poszczególnych komisji. Zgrzyt nastąpił, gdy radny, Tadeusz Płóciennik, który w radzie miejskiej Żar zasiada po raz pierwszy zawnioskował o zmianę komisji.
Żary są jedynym miastem w lubuskiem, która nie doczekała się nowego budynku, choć rozmowy na temat inwestycji toczą się od 2014 roku. Kilka dni temu miasto przekazało pod budowę kolejną działkę.
Urząd Miasta wysłał do ministerstwa sportu wniosek o uzyskanie dofinansowania na modernizację stadionu Rakowa. Jest już projekt i pozwolenie na budowę, ale miasto stawia ministerstwu warunek - zgodnie z obietnicą chce ponad 20 milionów zł dotacji.
Do końca listopada na naszych drogach zginęło 151 osób. To dokładnie tyle ile w całym ubiegłym roku. A pierwszy weekend grudnia przyniósł dwie kolejne ofiary śmiertelne.
To ewenement nie tylko w skali krajowej, ale i światowej – przyznaje Romuald Schmidt, prezes Polskiej Federacji Bocci. Wczoraj w Rudzicy w gminie Jasienica została oddana do użytku pierwsza w Polsce profesjonalna sala do gry w boccię,...
Ulica Zwycięstwa w Gliwicach, czyli najważniejsza ulica tego miasta, nie zamieni się w deptak. Ale pojawi się tu ograniczenie prędkości do 30 km na godz. Będzie nią także jeździł tzw. pojazd alternatywny o napędzie elektrycznym, ale szczegółów...
Tegoroczna Barbórka dla górników z regionu konińsko-turkowskiego nie przebiega w wesołej atmosferze. Wciąż niewiadomo, czy będzie dla nich praca w niedalekiej przyszłości. Jednocześnie Konin chce pozyskać środki z europejskiej platformy wsparcia...
Lubuski Urząd Wojewódzki nie wyjaśnia dlaczego odwołany został wicewojewoda Robert Paluch. Sprawą zajmuje się CBA.
O pomysłach na walkę ze smogiem, zachętach dla ludzi młodych wspieraniu start-upów mówi zastępca prezydenta Poznania, Katarzyna Kierzek-Koperska, która odpowiada za Biuro Rzecznika Konsumentów oraz wydziały: Ochrony Środowiska, Działalności...
Wielka gala "Zielona Góra bez barier 2018". Sprawdź, kto otrzymał nagrody i wyróżnienia.
Od 1 grudnia lekarze są zobowiązani, aby zwolnienia L4 wystawiać w formie elektronicznej. Opolski oddział Porozumienia Zielonogórskiego informuje, że problemy z systemem e-zwolnień odnotowano m.in. w Zdzieszowicach, Ozimku i Otmuchowie. Zakład...
Kolejni gospodarze rezygnują z produkcji trzody chlewnej. Twierdzą, że nie mają już z czego dokładać. Są rozgoryczeni i oczekują pomocy.
Blisko 100 rodzin znalazło już swoich darczyńców w ramach akcji Szlachetna Paczka. Finał zaplanowano na najbliższy weekend. Na pomoc czekają jeszcze trzy rodziny.
„Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść” w Muzeum Etnograficznym, to ekspozycja bez precedensu. Już samo zderzenie sztuki ludowej ze sztuką współczesną może wydawać się działaniem nieco karkołomnym, a gdy do tego dodać...
Pozostawiona podczas rozbiórki budynków dawnej fabryki nici „Odra” wieża z zegarem zostanie zburzona. Jej stan groził zawaleniem.
W chorobie nie zawsze chce się rozmawiać, opowiadać o swoich dolegliwościach. Często potrzebuję posiedzieć w samotności. A najlepszym towarzyszem samotności jest książka – mówi Ewa Kowalska.
Grudniowe spektakle mikołajkowe dla dzieci to już wieloletnia tradycja wprowadzona do repertuaru przez PROM-ART. Historia Lisy i jej przyjaciół z Bullerbyn bawiąca widzów w każdym wieku, ponownie zagości na scenie Kieleckiego Centrum Kultury....
Prestiżowy Instytut Europy Środkowo - Wschodniej przestaje istnieć. Protestują posłowie i naukowcy.
Plastyczne warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi, gry manualne, wspólne czytanie prasy, ciepły posiłek - kalendarz seniorów w Dziennym Domu Senior-Wigor wypełniony jest po brzegi.
Dr hab. Baha Kalinowska-Sufinowicz z Uniwersytetu Ekonomicznego zaskakuje studentów swoimi pomysłami. Interesuje się dyskryminacją kobiet. Jest także medalistką w kick-boxingu i karate, skrzypaczką, a także matką i żoną.
Rozmowa z Anią Kruk, dyrektor w rodzinnej firmie zajmującej się produkcją biżuterii.
Manicure, henna brwi oraz masaż – m.in. takie usługi możemy sobie zamówić do domu. Przybywa mobilnych rehabilitantów, korepetytorów i fryzjerów.
To w grudziądzkim więzieniu, u dentysty, pan Robert został zakażony wirusowym zapaleniem wątroby - orzekł Sąd Apelacyjny w Gdańsku. I każe płacić.
Ponad 40 procent radomskich większych firm, które zdecydowały się zmienić siedzibę, wyemigrowało do stolicy. Statystycy stwierdzili wyraźną zależność między migracjami przedsiębiorstw, a migracjami ludności.
W Katowicach rozpoczął się COP24 szczyt klimatyczny ONZ. W wydarzeniu ma wziąć udział 29 prezydentów i monarchów oraz 7 ministrów spraw zagranicznych i 82 ministrów środowiska, ale najważniejszych nazwisk globalnej polityki zabraknie. Nie będzie...
W święta kobiety koncentrują się bardziej na tym, na czym się i tak koncentrują w ciągu całego roku: żeby inni byli zadowoleni, zauważyli, jakie są super. Po co? Jesteśmy super dla siebie – mówi Maria Rotkiel.
Mateusz Masłowski, libero Asseco Resovii dopingował w Częstochowie kolegów walczących o medal Klubowych Mistrzostw Świata w specjalnym bucie chroniącym kontuzjowaną nogę.
- Od Świętego Mikołaja najbardziej chciałaby dostać dużo zdrowia i kilka dni z rodziną - mówi siatkarka Developresu SkyRes Rzeszów, Jelena Blagojević, która w dniu urodzin otrzymała tytuł najlepszej zawodniczki meczu z Legionovią Legionowo....
Od nowego roku trzy miasta w województwie podkarpackim zwiększą swój obszar. To Kolbuszowa, Rzeszów i Sędziszów Małopolski. Najwyraźniej, bo prawie czterokrotnie urośnie ostatnie z nich.
Agresywni pacjenci po dopalaczach sieją postrach w karetkach pogotowia i izbach przyjęć. Za każdym razem trzeba się nimi zająć, wykonać badania. Wszystko to bez konsekwencji finansowych dla zażywających.
Po 8500 hrywien, czyli ok. 1150 złotych, grzywny mają zapłacić trzej polscy studenci, którzy zostali oskarżeni o akty chuligańskie na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Wyrok nie jest prawomocny.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.