Tomasz Miszczuk o kolei do Warszawy: Uzyska pełną funkcjonalność we wrześniu 2020 roku

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Genca
Sławomir Skomra

Tomasz Miszczuk o kolei do Warszawy: Uzyska pełną funkcjonalność we wrześniu 2020 roku

Sławomir Skomra

Linia kolejowa między Lublinem a Warszawą będzie w pełni przejezdna jesienią 2020 roku. Nowy przystanek w Lublinie będzie spełniał wymogi składów pośpiesznych, a w tym roku do Rzeszowa pomkną pociągi elektryczne. O lubelskiej kolei mówi Tomasz Miszczuk, członek zarządu PKP SA.

Ostatnio PKP Polskie Linie Kolejowe raportowały wykonanie Krajowego Programu Kolejowego. Wynika z tego, że jego realizacja przekroczyła 60 procent i udało się już rozliczyć projekty o wartości 10 mld zł. Nie wszystko idzie jednak dobrze, czego przykładem jest wstrzymanie prac na linii nr 7 odcinku Lublin - Dęblin. Kiedy wejdą tam nowi wykonawcy, zajmując miejsce włoskiej firmy Astaldi?
Z tego, co wiem od kolegów z PKP PLK, prawdopodobnie nowi wykonawcy wejdą na plac budowy na przełomie marca i kwietnia, a realnie patrząc, najbardziej prawdopodobnym terminem jest początek kwietnia. W tych dniach mają zostać otwarte oferty potencjalnych wykonawców w postępowaniach przetargowych. O ile kwoty tam zawarte znacząco nie przekroczą zaplanowanych środków przeznaczonych na cele związane z budową tej linii, to zaplanowany termin będzie dotrzymany.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Skomra

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.