Głównie psy, ale również koty przywozili łodzianie do AnimalBusa, który cztery razy zamieniał się w gabinet weterynaryjny. To w nim weterynarze ze schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej wszczepiali domowym pupilom czipy. Od maja do...
1945 r. Przy kamiennym grobowcu położonym na zalesionym wzgórzu Pogórza Wielickiego rozlega się salwa. Tak akowcy żegnali Artura barona Lipowskiego „Turka”, żołnierza legendarnego „Zapory”.
Przy ulicy Gołębiej mieszkali rzemieślnicy, drukarze, studenci, wojskowi. Od końca XIX w. rezydują tam poloniści.
W Waniewie (gmina Sokoły) została odsłonięta tablica poświęcona Władysławie i Stanisławowi Krysiewiczom. To polskie małżeństwo zamordowane podczas wojny za ukrywanie ośmiorga Żydów.
Na cmentarzu przy ul. Żwirowej pojawiły się stojaki z łopatami, szczotkami czy konewkami. Jeśli się sprawdzą, zarządca cmentarza postawi ich więcej. Na razie przypomina także o płaceniu za groby.
Kolejne koty zaginęły na Jędrzychowie w Zielonej Górze. Co się z nimi dzieje?
Krowy z Ciecierzyc nie trafią nad Zalew Szczeciński, bo chętny do przyjęcia zwierząt się wycofał, a innych wielu nie ma. Pojawił się więc pomysł, by krowy zostały tam, gdzie są teraz i były częścią rezerwatu Santockie Zakole.
W poniedziałek bydgoska PESA przekazała województwu lubuskiemu szynobus. To pierwszy pojazd w regionie, posiadający pełne dopuszczenie do poruszania się po sieci kolei niemieckich.
– Chcemy się spotkać i porozmawiać o tym, co robić żebyśmy mogli wspólnie pomagać i robić to w jeszcze większym zakresie – podkreśla Marcin Mańkowski, prezes Nowosolskiej Paczki. 22 października - Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych.
Już od 15 lat prowadzona przez regionalistów Izba Muzealna przybliża nam historię miasta nad Nysą. Każdy z nas może pomóc, by działalność Izby nadal mogła być tak różnorodna i fantastyczna.
Słowa Lecha Wałęsy o „zdrajcy” Kornelu Morawieckim wywołały konsternację w szeregach Koalicji Obywatelskiej. Eksperci mówią, że już samo zaproszenie byłego prezydenta na ostatnią konwencję wyborczą w kampanii, było ryzykowne.
Od 1 października na kilku trasach powiatu mogileńskiego przywrócono lokalne połączenia autobusowe. Stało się to w wyniku rządowego programu FRPA.
192 zł - tyle wynosi dług kujawsko-pomorskich samorządów w przeliczeniu na 1 mieszkańca.
Obie włocławskie uczelnie zdecydowały się na wydłużenie rekrutacji, Państwowa Uczelnia Zawodowa do połowy października, a Kujawska Szkoła Wyższa do końca miesiąca. Dlaczego?
Pomimo upadku Biura Podróży Neckermann Polska, branża turystyczna ma się dobrze. Zysk touroperatorów będzie w tym roku wyższy, a długi maleją. Niewiele jest biur z regionu na "czarnej liście" dłużników.
Policja prosi o rozwagę, grozi sprawcom sądem i więzieniem, a ludzie i tak się zabijają. W całym ubr. na drogach regionu zginęło 170 osób, a właśnie z życiem rozstała się 172. ofiara.
Prawo i Sprawiedliwość wyraźnie wygrywa z opozycją - wynika z sondażu zrealizowanego przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia. Konfederacja poza parlamentem.
W poniedziałek, 7 października, do Gorzowa i Zielonej Góry przyjechał przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna. – Trzymam kciuki za te wybory, bo one są najważniejsze od 1989 roku – podkreślił.
Zamiast pomagać zwierzętom bezprawnie je zabierał wykorzystując swoją funkcję prezesa Pogotowia Dla Zwierząt? Tak uznał poznański sąd skazując Grzegorza B., byłego prezesa stowarzyszenia Pogotowie Dla Zwierząt, na karę ośmiu miesięcy więzienia....
Rozmowa z Markiem Goluchem, prezesem Lubelskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.
W aptekach w Czarnkowie i Trzciance nie będą pełnione dyżury nocne oraz w niedziele i święta. To efekt akcji protestacyjnej aptekarzy z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.
Firma Glob chce postawić wyciąg narciarski w Szczecinku za 622 tysiące złotych.
Z Januszem Kubickim, prezydentem Zielonej Góry, rozmawiamy nie tylko o Winnym Grodzie…
O winiarzach, winie, enoturystyce i związkach z Francją rozmawiamy z marszałek województwa lubuskiego Elżbietą Anną Polak
W listopadzie będzie premiera naszego filmu "Polska Toskania", który poświęcony jest lubuskim winiarzom, winnicom i urokom naszego regionu. Zobaczcie zwiastun filmu.
Od kilku lat regularnie spada liczba studentów na lubelskich uczelniach. To wynik niżu demograficznego, ale nie tylko.
Patrycja Wyciszkiewicz to jedna z najbardziej znanych sportsmenek w Poznaniu. "Kocham Poznań i nie wyobrażam sobie życia w innym mieście" - mówiła nam kilka miesięcy temu członkini słynnej sztafety 4x400 m, nazywanej w Polsce Aniołkami...
19-letni Marceli Drożdżyk z Parczewa wyczesał brązowy medal na mistrzostwach świata we fryzjerstwie. Z Paryża wrócił też z drużynowym medalem za pierwsze miejsce, które z jego udziałem wywalczyła ekipa z Polski .
O strajku włoskim, który nauczyciele rozpoczną w szkołach w połowie października, opowiada Izabela Płotka, nauczycielka biologii z VIII Liceum w Poznaniu.
- Uważam, że zrobiliśmy wszystko, aby wygrać, ale to się nie zawsze udaje - powiedział po meczu z Gryfem Wejherowo, Błażej Cyfert, obrońca Stali Rzeszów.
- Możemy startować do sezonu pewne siebie, bo wykonałyśmy dobrze naszą pracę - mówi Ali Frantti, nowa przyjmująca Developresu Rzeszów. Za kilka dni rusza Liga Siatkówki Kobiet, Amerykanka jest bardzo podekscytowana zbliżającm się sezonem.
Ponad 7,5 tys. osób ogłosi w tym roku upadłość konsumencką. To o tysiąc więcej niż w ubiegłym roku. Tak wynika z szacunków Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej.
Więzienie bez krat w oknach dla kobiet, hala produkcyjna dla pracujących więźniów i ponowne otwarcie ośrodka w Olszanicy- to nowe inwestycje w regionie. Przyniosą korzyści również cywilom.
Od 1 października wszyscy pracownicy ISD Huty Częstochowa już nie są na postojowym.
Badanie zostało zrealizowane przez Polska Press Grupę we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia w dniach 30 września - 4 października na próbie 8000 dorosłych mieszkańców Polski metodą bezpośredniego wywiadu ankieterskiego.
Ten pałac zawsze pozostaje w cieniu sławnego sąsiada - Mosznej. Przejeżdżając przez Dobrą, w oczy rzuca nam się park wraz z okazałymi bramami. Kiedy drzewa zrzucają liście, w oddali możemy ujrzeć ruiny okazałej neogotyckiej rezydencji. Może...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.