Jestem schorowana. Muszę mieć pieniądze na leki. Nie stać mnie na kupienie czujnika - mówiła mieszkanka Zawad Barbara Juchnicka. W jej domu zjawili się w środę (30 październia) strażnicy miejscy. Tym samym rozpoczęli akcję sprawdzania poziomu...
70-latek stracił przytomność, nie oddychał. Zareagowali inni klienci sklepu, reanimując mężczyznę na zmianę. - "Co się stało". To były pierwsze słowa tego mężczyzny, gdy się obudził. Nie zapomnę ich do końca życia - mówi pani Edyta.
Prof. dr hab. Jerzy Nikitorowicz z Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku wejdzie w skład Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów. Tak ma być od 1 listopada.
Rozmowa z Maciejem Wisławskim, rzecznikiem prasowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi
Średnia powierzchnia cmentarza w Kujawsko-Pomorskiem wynosi 0,8 ha. Pod tym względem region zajmuje 14. miejsce na 16 ogółem.
Miejskie rowery na ulicach Torunia pojawiły się pod koniec lipca. W ciągu niecałych trzech miesięcy zanotowano ponad sto tysięcy przejazdów jednośladami. Średnio, jeden rower został wypożyczony 143 razy.
Rzeszów osiągnął po raz kolejny najwyższy przyrost naturalny ze wszystkich miast wojewódzkich. Na koniec pierwszego półrocza stolica województwa liczyła 194,9 tys. mieszkańców.
Przez wiele lat największym rzeszowskim osiedlem, pod względem liczby mieszkańców, było Nowe Miasto, już wkrótce jednak pierwsze miejsce w tej kategorii bez wątpienia obejmie Drabinianka.
"Czas na mieszkanie" to najnowsza produkcja portalu Nowiny24. W kolejnych odcinkach śledzić będziemy perypetie Agnieszki, która podejmuje wyzwanie i decyduje się kupić mieszkanie w Rzeszowie.
Dzienny Dom Opieki Medycznej, teleopieka, rehabilitacja, opieka pielęgniarska, konsultacje z lekarzem geriatrą czy poradnictwo prawne to tylko część usług oferowanych w ramach projektu „Usługi społeczne i opieka medyczna dla mieszkańców Poznania”....
Kandydaci na księży rozpoczęli naukę w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Na pierwszym roku jest 13 alumnów.
wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych przy kawie i herbacie
coś dla miłośników historii miasta oraz sztuki
Poznańskie zoo poinformowało, że przyjmie wszystkie tygrysy, które w poniedziałek utknęły w Koroszczynie na granicy polsko-białoruskiej. W Poznaniu czeka je krótkoterminowy pobyt. Docelowo mają trafić do ośrodka w Hiszpanii. Dyrektorka zoo apeluje...
Koniec darmowego parkowania przy dworcu PKS i w rejonie targowiska przy Tysiąclecia w Lublinie. Okoliczne uliczki, np. Nadstawna, znajdą się w strefie płatnego parkowania. Wyższe będą kary za brak biletu.
Zwłoki pięciorga noworodków upchane w beczkach. Nadpalone zwłoki dziecka znalezione w piecu. Martwe ciało dziewczynki wyłowione z rzeki. Trudno uwierzyć, że za te zbrodnie odpowiadają matki. Dlaczego kobiety zabijają swoje dzieci?
Ponad tysiąc kibiców w hali w Szopienicach i 205 tysięcy przed telewizorami obejrzało mecz pierwszej kolejki nowego sezonu PlusLigi pomiędzy GKS-em Katowice i Asseco Resovią. Wygrała niespodziewanie 3:2 GieKSa, bo to resoviacy, mimo kłopotów...
Sąd Rejonowy w Przeworsku uznał Tadeusza K., przewodniczącego Rady Powiatu Przeworskiego, za winnego zarzucanego mu czynu, czyli jazdy po pijanemu i wydał wyrok skazujący.
Hackerzy przejmują konta na Facebooku i podszywając się pod znajomych proszą o zrobienie płatności metodą BLIK. W ten sposób pieniądze straciło ok. 50 osób.
Uwaga, kierowcy. Za kilka dni zmieniają się przepisy określające m.in. przebieg kontroli drogowej. Według nowych wytycznych policjanci dostana więcej uprawnień i obowiązków. To m.in. spisywanie stanu licznika samochodu.
W nocy z 22 na 23 października 2019 wandale zniszczyli 23 wiaty przystankowe w Częstochowie. Wyznaczono nagrodę za ich wskazanie. Zdemolowali szyby, gabloty, schematy.
System informowania o zagrożeniu smogiem, przekroczeniach szkodliwych dla zdrowia pyłów, a także o zakazie palenia w piecach i kominkach jest nieżyciowy? Mieszkańcy Poznania mają problem ze stosowaniem się do zapisów uchwały antysmogowej, bo za...
Pikieta pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie przed siedzibą spółki. Protestowali, bo „zarząd firmy nie chce rozmawiać” ze związkami zawodowymi na temat podwyżek i „grozi likwidacją układu zbiorowego”.
200 uczniów ZCEMiP przy ul. Hożej i Prywatnego Liceum Leonarda Piwoniego obejmuje program, jaki przygotowała dla nich Fundacja Rozwoju Innowacji i Kapitału Społecznego. Będą się uczyli, jak być kreatywnymi i innowacyjnymi, jak lepiej współpracować.
Nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej (optymistycznie nie przyjmujmy tym razem wersji, iż lepsze jest wrogiem dobrego).
Emerytowany policjant z Gdańska chce dalej hodować pszczoły na terenie należącym do Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Marynarki Polskiej. Jest jednak w konflikcie z obecnym zarządem ogrodów. Dostał wezwanie do zabrania uli. Pszczelarz...
Kluczewo to dzielnica, której mieszkańcy są narażeni na uciążliwości związane z funkcjonowaniem dużych firm, takich jak cukrownia, Dutch Farmers, Bridgestone. Mieszkańcy skarżą się na działalność tych zakładów.
Najbardziej znanymi zabytkami w Świnoujściu, niewątpliwie są forty. Jednym z trzech zachowanych jest Fort Aninoła, którego architektura znacznie różni się od pozostałych dwóch. Jej również zawdzięcza niezwykłą dla fortyfikacji nazwę.
Polskie prawo stworzyło paranoiczne i budzące wątpliwości furtki w przepisach o obronie koniecznej - mówi prof. Wojciech Cieślak, specjalista w zakresie prawa karnego.
W październiku 2019 oficjalnie otwarto po remoncie oddział urazowo-ortopedyczny w szpitalu w Czeladzi, przy ul. Szpitalnej 40. Jest tu teraz komfortowo i nowocześnie, a zamiast 19, są tu aż 24 łóżka.
Wydawało się, że decyzja Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych zakończy sprawę budowy kopalni na Jurze. Tym bardziej, że mieszkańcy zdecydowanie sprzeciwiają się tej inwestycji. Rathdowney wierzy jednak, że uda się przekonać przeciwników i...
Cmentarni złodzieje w Toruniu nastawili się na wysublimowane kradzieże - demontują fragmenty nagrobków i zabierają z nich wazony.
Logo już jest, niebawem będą dla bydgoszczan flagi z herbem miasta. Na stulecie powrotu do Polski wybierzemy też najwybitniejszych mieszkańców miasta w ostatnim stuleciu.
Coraz więcej miast wprowadza uchwały, zgodnie z którymi żłobki publiczne, przy przyjmowaniu dzieci, przyznają dodatkowe punkty za okazanie karty szczepień.
- To człowiek, który inspiruje nas do działania, pomaga. Jest naszym przyjacielem - tak mówią uczniowie o Kazimierzu Wrotkowskim, nauczycielu Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy. Pedagog właśnie został laureatem Nagrody im. Ireny Sendlerowej...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.