Organizują rozgrywki ligowe, trenują przed każdym startem - miłośnicy kultowej gry komputerowej „Żużel 2001” nadal aktywnie działają.
Ostatnio kilka małżeństw świętowało pięćdziesięciolecie powiedzenia sobie sakramentalnego „tak”. To okazja do wspomnień i wzruszeń.
– 15 lat temu cmentarz wcale nie był w tak złym stanie. Jednak z roku na rok było coraz gorzej – wspomina Aleksander Żukowski.
Szymonowi Łabudzie i trzem innym rolnikom zniszczyli łąki. Dziewięciu „łobuzów”, jak ich nazywają na wsi, stanie przed sądem.
Na pytanie Czytelnika odpowiada Marta Tabarkiewicz, adwokat.
Pod pomnikiem przyjaźni polsko-radzieckiej z okazji uroczystości wciąż stawiane są znicze. Mieszkańcy mówią, że to część ich historii.
Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.
Prokuratura jeszcze nie podjęła decyzji o ekshumacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, choć mówi o nieprawidłowościach w dokumentacji.
Trwa akcja ratunkowa i liczenie ofiar po trzęsieniu ziemi w Ekwadorze. Zginęło co najmniej 350 osób, liczba ofiar na pewno będzie rosnąć.
Niewłaściwie wykorzystywane urządzenia mobilne mogą stanowić dla dziecka zagrożenie. A Dlatego wspólnie określcie, jak długo będzie codziennie korzystało z tabletu czy smartfona.
W 167 lubuskich szkołach od wczoraj do jutra trwa egzamin gimnazjalny. Pisze go 9,1 tys. uczniów. Jak czują się po pierwszym dniu?
Ekantor.pl Falubaz zaczął sezon od porażki w Toruniu. Nasi przegrali 39:51, bo poza „Małym” zabrakło także innych ważnych zawodników.
- Młodzi mieli zapięte pasy, nie mieli jak wyjść... Ale może gdyby on nie uciekł byliby z nami, a nie spłonęli żywcem - mówią we wsi.
A po sprzedaży działek w strefie przy Trasie Północnej pod topór pójdzie 12 ha lasu. Joanna Liddane: - Obiecano, że las pozostanie.
Wszystko wskazuje na to, że spełnią się marzenia mieszkańców i za trzy miesiące w Szlichtyngowej znów na stałe zagości policja.
Z czterech miejsc, gdzie znajdowały się śmieci, a które podaliśmy w sobotnio - niedzielnym ,,Tygodniku Zielonogórskim” trzy należały do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zielonej Górze
Pogranicznicy z Tuplic rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją i przemytem tytoniu. Zabezpieczyli towar warty 610 tys. zł!
Przy ulicy Batorego w Zielonej Górze powstanie największy w mieście kompleks handlowy o powierzchni prawie 50 tys.mkw
Już jutro w mieście odbędą się konsultacje z mieszkańcami w sprawie planowanej rewitalizacji byłej fabryki nici „Odra”.
W zeszłym roku mieszkańcy Wełmic cieszyli się, z rozpoczętego remontu drogi w stronę Grochowa. Teraz się obawiają. Czego?
Do kiedy można składać wnioski o wypłatę świadczenia wychowawczego, czyli 500 zł na dziecko? Na to pytanie i inne odpowiadają specjaliści z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
Szkolenie młodych przewodników ze Szprotawy trwało aż pół roku i zakończyło się uzyskaniem dyplomów, które zdobyli: Aniela Cichalewska, Remigiusz Piliński, Anastazja Chmaj i Tymoteusz Piliński. Zajęcia prowadził krajoznawca Maciej Boryna z...
Wszystkie dzieci mają miejsca w przedszkolach. Choć nie zawsze w tych, które wybrali ich rodzice. Wczoraj wywieszono listy osób zakwalifikowanych.
Dwa, kolorowe domki rodzinkowe oddano wczoraj do użytku przy al. Wojska Polskiego. W każdy zamieszka po 12 dzieci.
Hala sportowa, stadion, parki i ulice - to wszystko ma się znaleźć na wciąż tajnej liście inwestycji. Odkrywamy niektóre jej zapisy.
Urząd miasta będzie pośredniczyć między osobami, która z różnych powodów chcą zamienić swoje mieszkanie na inne. A wszystko to bezpłatnie.
– Nie trzeba chodzić po chaszczach, żeby złapać kleszcza. Są nawet w ogródkach – przestrzega lekarz Krystyna Sławińska-Malczewska.
Mimo głosów sprzeciwu, kontenery socjalne staną przy ul. Powstańców Wlkp. Na pocieszenie, mieszkańcy Kunic dostaną też plac zabaw z siłownią za 400 tys.
- Stelmet wygrywając z PGE Turowem 83:64 zapewnił pierwsze miejsce przed play offem. Dziś gra zaległe spotkanie w Gdyni z Asseco.
W najbliższy poniedziałek, 25 kwietnia, rozpoczną się roboty na ul. Ciepielowskiej.
O rzeźbie, rygorystycznej diecie i wielkim poświęceniu rozmawiamy z Piotrem Piechowiakiem, wielokrotnym mistrzem w kulturystyce.
– To będą dla nas spore oszczędności. Bardzo dobrze, że w końcu nie będziemy płacić ogromnych rachunków – mówią nam mieszkanki ul. Piastowskiej w Międzyrzeczu.
O tegorocznym naborze do szkół i przedszkoli w Nowej Soli rozmawiamy z Bożesławą Korczyk-Gizą, skarbnikiem miasta, która nadzoruje oświatę.
Kopia odnalezionej niedawno kapsuły czasu z 1874 roku wróci niedługo na swoje miejsce. Potomnym zostawimy też ślad po sobie.
Rozpoczęła się przebudowa dwóch ulic na Pleszówku: Spokojnej i Podgórnej. Zamiast drogi gruntowej, będzie tu kostka betonowa.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.