Szkolenie młodych przewodników ze Szprotawy trwało aż pół roku i zakończyło się uzyskaniem dyplomów, które zdobyli: Aniela Cichalewska, Remigiusz Piliński, Anastazja Chmaj i Tymoteusz Piliński. Zajęcia prowadził krajoznawca Maciej Boryna z Towarzystwa Bory Dolnośląskie.
- Kandydaci na nowych przewodników musieli wykazać się doskonałą znajomością walorów historyczno-przyrodniczych okolic Wiechlic, Cieciszowa i Szprotawki oraz bezbłędne orientować się w leśnych szlakach - tłumaczy Maciej Boryna z Towarzystwa Bory Dolnośląskie. - Uczyli się również retoryki, żeby potrafili rozmawiać z ludźmi i udzielania pierwszej pomocy - na wszelki wypadek. Uczyli się też surwiwalu i wzięli udział w społecznej akcji budowy obelisku na poniemieckim cmentarzu.
Na egzaminie praktycznym uczestnicy samodzielnie oprowadzali grupę turystyczną po pałacach w Wiechlicach i Cieciszo -wie, a także po obiektach byłego lotniska wojskowego pod Szprotawą i śladach bitwy z kampanii napoleońskiej. A to wszystko w ramach 20-kilometrowej trasy, czyli tak zwanej dużej pętli wiechlickiej.
- Wycieczkami po puszczy zainteresowane są hotele i szkoły – zaznacza M.Boryna. Wydaliśmy też przewodnik pt. „Wędrówki po Puszczy Wiechlickiej”. To jeden z najbardziej wartościowych przyrodniczo obszarów w północnej części Borów Dolnośląskich.