Podatnicy za miejskie autobusy płacą już milion złotych. Większość i tak wybiera własny środek transportu. Co zrobić, by to się zmieniło?
Uczniowie LO III w Zielonej Górze nie zwalaniają tempa! Tym razem biorą udział w konkursie, którego finał odbędzie się, bagatela, w Australii!
Ks. kan. Józef Tomiak poświęcił ostatnią stację na Kalwarii Rokitniańskiej. To ukoronowanie jego pracy kapłańskiej w sanktuarium maryjnym
W piątek w Londynie rozpoczynają się lekkoatletyczne mistrzostwa świata. Reprezentacja Polski wystartuje z dużymi nadziejami na medale
Mirka Górna ostro szykuje się do Pucharu Polski w strzelaniu. I ostro walczy o sprawność
Dariusz Maciejewski trener InvestIn TheWest AZS AJP Gorzów mówi przygotowaniach swego zespołu do ligi i rozgrywek pucharowych
W pierwszym półroczu doszło w Łodzi do 734 wypadków. Aż sześć wydarzyło się na skrzyżowaniu ulic Rokicińskiej i Puszkina, czyli na rondzie Inwalidów.
Komisarz Alex podbił serca telewidzów, dlatego ekipa filmowa wróciła do Łodzi, żeby przygotować kolejną, dziesiątą już serię przygód sympatycznego psiego policjanta i jego kolegów z wydziału kryminalnego łódzkiej policji.
Od 1 października nie będzie już pięciu poradni nocnej i świątecznej pomocy medycznej w Łodzi (teraz jest jedna na dzielnicę).
Wczoraj policjanci przyłapali dwóch pijanych rowerzystów. Do końca lipca tego roku funkcjonariusze ujęli już 221 nietrzeźwych cyklistów!
Psychologia zwierząt. Radzi Miriam Gołębiewska
Niektóre szpitale podpowiadają pacjentom, by... korzystali z płatnych wizyt.
Beata i Wojciech Winter prowadzą rodzinny dom dziecka, a Julita i Gustaw Dylawerscy są zawodową rodziną zastępczą. Tak, tak, zawodową...
Trzy dni potrwa święto miasta. Będą koncerty, telewizyjne gwiazdy w szczytnym celu pobiegną za piłką, a niezwykłe auta pokażą swą moc
Właśnie rozpoczął się plebiscyt Terra Flower Power, na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. W akcji wystartowały Żary i Lubsko.
Krew staje się bardziej gęsta, serce przyspiesza, a ciało intensywnie się poci. Tak bronimy się przed upałem
W sobotę meczem z Ruchem Zdzieszowice Falubaz rozpoczyna sezon w trzeciej lidze. Niestety, nie może walczyć o nic więcej niż o utrzymanie.
- Galeria Hosso w Świebodzinie zostanie otwarta w czwartym kwartale 2018 roku - zapowiada Katarzyna Meger-Dziechciarz.
Jeden plakat, a tyle emocji... W miniony wtorek jury wybrało zwycięski plakat Winobrania. I od tego czasu głosy na temat dzieła nie milkną.
Lublinianin skrytykował firmę na Facebooku. Ta zagroziła mu sądem. Co wolno, a czego nie w mediach społecznościowych?
Najdłużej po zakamarkach, krzakach i podwórkach chodziła grupa irlandzkich muzyków - pięć godzin. Reklamacja była tylko raz, gdy student z Włoch w końcu zapytał: - Dlaczego pokazujesz mi brzydkie miasto? - opowiada Magdalena Łuczyn.
Rozmowa ze Sławomirem Pietrzakiem, prezesem Stadniny Koni Janów Podlaski.
Spichlerz, a w nim bezcenne 200 kilogramów roślin z XI wieku, odkryto w Kłodnicy. To największy taki zbiór w Polsce i Europie
Godzina 9:04 - sygnał telefonu wyrywa mnie z porannego letargu, a błagalny ton rozmówczyni zwiastuje problemy. Żeby jednak lepiej opisać sytuację, muszę co nieco wyjaśnić.
Na 1 tys. mieszkańców przypada 959 mkw. w galerii handlowej, a będzie jeszcze więcej. Dzięki Ikei.
Czy prezydent miasta Tadeusz Truskolaski słusznie postąpił rezygnując z osobistego udziału w obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego z powodu odmowy schowania flag przez członków ONR? O to zapytaliśmy Dariusza Piontkowskiego, posła Prawa i...
Mieszkańcy Rypina protestują wobec planów dotyczących budowy bloku przy ul. Żytniej. Uważają, że inwestycja naruszy ład i bezpieczeństwo.
Dziś o godz. 3.10 zainaugurowano połączenie lotnicze z tym ukraińskim miastem.
Nie wpływają ostatnio do urzędu dobre wieści, jeśli chodzi o zmianę nazwy ulicy 15 Lutego w Tucholi.
Najlepszą szkołą demokracji jest uprawianie bycia obywatelem - mówi dr Sławomir Drelich. - Nie tylko podczas demonstracji. Niech młodzież się tego uczy.
Don Vasyl mówi, że jest już zmęczony użeraniem się o pieniądze na najbardziej znany w Polsce festiwal muzyki i kultury Romów, który po przerwie znów odbywa się w Ciechocinku.
Bardzo sobie cenię zapomniany już etos pracy literata - mówi Marcel Woźniak, autor kryminalnej powieści „Powtórka”. - Mało kto pamięta, że taki Tadeusz Konwicki był felietonistą sportowym, scenarzystą, reżyserem. Słowo, to słowo.
Nie udała się Polska socjalistyczna, ale i chrześcijańska. Mimo to osiągnęliśmy sukces tysiąclecia. Teraz PiS oferuje drogę na skróty - mówi Jan Rulewski, działacz opozycji solidarnościowej internowany w stanie wojennym, senator.
Twórca ciechocińskiego festiwalu mówi, że 20 lat temu był w 100 proc. przekonany, że to dobry pomysł. Formułę podpowiedzieli widzowie.
PRL od początku funkcjonowania wykorzystywał Ludowe Wojsko Polskie jako tanią siłę roboczą. W stanie wojennym powołania do wojska, między innymi w Czerwonym Borze, zastępowały internowanie
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.