To motto filmu „Rock’n’Roll Eddie”, w którym będzie można zobaczyć sceny nakręcone w Białymstoku. W czwartek filmowcy pojawią się przy Pałacu Branickich, w Galerii Alfa i przychodni uniwersyteckiej UMB
Chodzi o Liniową, Nowosielską, Witebską, Przygodną, Proletariacką i Waryńskiego
Waldemar Hołda z Dąbrowy Górniczej stracił nogi, mieszka w bloku bez windy. Tymczasem MOPS zredukował mu liczbę przyznanych godzin opieki z 4 do 2 tygodniowo.
36 osób odpowie za zakłócenie porządku przed barem z kebabem, gdzie zginął ełczanin. Trwają śledztwa w sprawie zabójstwa i podpalenia.
Krótki przewodnik po skomplikowanym systemie pomocy dla rodzin osób niepełnosprawnych.
Z Moniką Antczak, kierownikiem działu sztuki Muzeum w Nieborowie i Arkadii, rozmawia Anna Gronczewska.
Obchodziliśmy 97. rocznicę Bitwy Warszawskiej, nazywanej też „Cudem nad Wisłą”. W Łodzi jeszcze dziś można znaleźć ślady związane z wydarzeniem
Polska armia często lubiła być bohaterką jednej bitwy. Jednym z niewielu przykładów mądrej kontynuacji zwycięskiego uderzenia była bitwa nad Niemnem, która rozegrała się ponad miesiąc po słynnej bitwie warszawskiej.
Stawiamy na polskie firmy i rodzime marki przekonywali wielokrotnie premier Beata Szydło i jej ministrowie. Być może to dobre posunięcie, ale ostatnie wydarzenia pokazują zupełnie coś innego.
Autosan przerżnął przetarg na dostawę autobusów dla wojska. Ofertę odrzucono, gdyż dostarczono ją 20 minut po terminie. Wygrał niemiecki MAN. Podejrzewa się, że Autosan przegrał specjalnie dla Niemców. Prawda? Niekoniecznie.
Byli opozycjoniści z czasów PRL twierdzą, że funkcjonariusz się nad nimi znęcał.
Proces „Ślepego Maksa” wywołał wielkie zainteresowanie w całym mieście. Szef łódzkiej mafii trafił na sześć lat do więzienia. Po wojnie wrócił do miasta i pracował w spółdzielni odzieżowej.
Jak znani pisarze opisywali znamienne dla Polski i Europy wydarzenia z wojny polsko-radzieckiej, której przełomem stała się bitwa warszawska zwana cudem nad Wisłą? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w książce „Szlakiem zwycięstwa. Relacje...
Uczniowie, którzy nie zdali do II klasy gimnazjum, od września wrócą do podstawówek. Będą powtarzać rok nie w klasie I gimnazjum, ale w klasie VII szkoły podstawowej.
Cztery medale srebrne i jeden brązowy przywiózł z międzynarodowej olimpiady sportowej policjantów i strażaków w Los Angeles Waldemar Jagiełło, strażak z Łodzi.
Największym placem budowy w mieście są teraz okolice skrzyżowania ul. Zachodniej z ul. Ogrodową. Dzięki planowanym tam inwestycjom publicznym oraz trwającym już prywatnym ten rejon miasta zmieni się w ciągu najbliższych lat nie do poznania.
Połowa sierpnia to już od 7 lat termin, który wpisywany jest do kalendarzy miłośników pojazdów zabytkowych.
Rozmawiamy z nadkom. Pawłem Zbiejczykiem, zastępcą naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Policji w Łodzi.
Do budynku przy Młyńskiej 2 spływała woda z kilku sąsiednich ulic: Zamkowej, Kupieckiej... - Tu konieczne jest odwodnienie sporej części miasta - przekonuje Roman Artyszuk z ABM
Przeszczep szpiku kostnego jest szansą na spełnienie marzeń chłopca. Niech uśmiech nigdy nie znika z jego twarzy
Po likwidacji gimnazjów pracę miało stracić 200 nauczycieli w regionie. Prognozy się nie sprawdziły
Na uboczu miasta finiszuje wielka inwestycja. 200 osób znajdzie tutaj pracę. Już zresztą trwa nabór chętnych. Czym mają się zająć?
Powrót do korzeni również w kuchni - to pomysł Stowarzyszenia Łaz - Zielony Las . Ich specjał - sok oraz dżem z jeżyn. Palce lizać!
Z przeprowadzonych badań naukowych wynika, że około 85-90 proc. ludzi przyznaje się, że dotykają ich kłopoty z nerwicą ogólną.
Podopieczni trenera Artura Chaberskiego zaczynają przygotowania do sezonu. Najpierw wyjadą na obóz do Świnoujścia.
Na dzieci już czeka nie lada niespodzianka. Na boisku przy Szkole Podstawowej nr 2 powstał plac do kreatywnych zabaw i tor rowerowy.
Czy naprawdę co roku musimy zamykać basen? I to jeszcze w czasie Winobrania, kiedy mamy tysiące gości? - pytają Czytelnicy
Wśród mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach aż 75 procent jest za wprowadzeniem nazw ulic we wsi Wśród mieszkańców, którzy wzięli udział w konsultacjach aż 75 procent jest za wprowadzeniem nazw ulic we wsi.
Kiedy ruszy oddział w Gubinie? Jak najszybciej! Tę wypowiedź słyszymy od dłuższego czasu. Problem cały czas jest ten sam...
Za Kancelarią Andrysiak_Stalą Gorzów kolejne sparingi w okresie przygotowawczym do pierwszej ligi. Tym razem rozegrane w Zielonej Górze
Rozmowa z senatorem RP Władysławem Komarnickim o tym, jakie było kiedyś Grand Prix w Gorzowie, a jakie będzie to najbliższe, to sobotnie
PKP obiecuje: - W 2018 r. zaczniemy przebudowę gorzowskiego dworca. I pyta nas, pasażerów, o jakim dworcu marzymy. Odpowiecie?
Wnioski o międzynarodową pomoc prawną lubelscy śledczy wysyłają nawet do Australii.
„Pogonimy Petru, niech się nie wydziera, bo jego rządzenie to przepis Hitlera” - śpiewano na dożynkach. Polityka na święcie plonów będzie jeszcze mocniej widoczna za rok, przed wyborami.
Katarzyna i Zdzisław Hopa Rodzina zastępcza z Pławna
Z prof. Rafałem Chwedorukiem, politologiem z Uniwersytetu Warszawskiego, o prezydenckich scenariuszach.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.