Na rzece Grabowa przerwany został wał przeciwpowodziowy.
Dwa tygodnie temu Łukasz Zimnoch zaproponował na naszych łamach, by stworzyć Szlak Magnatów Przemysłowych. Jego pomysł podchwycili zarządcy obiektów, instytucje promujące nasze dziedzictwo. Dziś piszemy o najokazalszych rezydencjach, a Arkadiusz...
Kielce z lotu ptaka wyglądają niezwykle. Tym razem pokazujemy, jak „z góry” prezentują się dzielnica Piaski oraz osiedla Dąbrowa, Sady, Sieje, Szydłówek, Uroczysko i Związkowiec. Czas na trzeci odcinek „Podniebnych Kielc”.
Gdy byłem mały, myślałem, że telewizor to bramka, do której można strzelać - wspomina hiszpański napastnik. - Doprowadzałem matkę do szaleństwa.
Nazwa ulicy w Mogilnie nie propaguje komunizmu, upamiętnia natomiast ludzi walczących w Powstaniu Styczniowym w 1863 roku.
Od początku roku w województwie lubelskim 288 kobiet urodziło ze znieczuleniem. To zaledwie 3 proc. wszystkich porodów.
Sprawa wyjazdu piłkarzy trafiła już do Zbigniewa Bońka.
Jest drobna, szczupła, niska - taka jaskółeczka. Na widok aparatu fotograficznego zakrywa rękami kuchenny bezrękawnik. - Jak ja wyglądam?! Pochlapana cała - łapie się za głowę s. Leopolda, elżbietanka z Poznania, która zawładnęła internetem po...
O wypadku samochodowym Rafała Wójcikowskiego, o tym, dlaczego rządzący często nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych, o problemie uchodźców i wetach prezydenta mówi Stanisław Tyszka z Kukiz’15, wicemarszałek Sejmu.
Z dokumentów, które niedawno odnaleziono w słupskim ratuszu, wynika, że formalnie idea budowy podziemnego przejścia pod kolejowymi torami, które ma połączyć Zatorze z centrum miasta, pojawiła się w 1959 roku.
Czterokrotny indywidualny mistrz świata na żużlu, Greg Hancock ogłosił niedawno, że razem z szefem swoich mechaników Rafałem Hajem postanowił założyć team Hancock/ Haj Racing Team. Jego celem będzie na razie pomoc trzem zawodnikom: Coltonowi...
Z dziennika rzecznika kurii archidiecezjalnej w Krakowie (8). Ks. Robert Nęcek pisze o wizycie w Kanadzie.
Polska Akademia Nauk przygotowała raport i listę miast zagrożonych degradacją. Jest na niej siedem podlaskich miejscowości. Inwestorów odstraszają złe drogi, a mieszkańców niskie zarobki. - Potrzebne są trasy szybkiego ruchu, tereny inwestycyjne i...
Mamy dziś do czynienia z polskim społeczeństwem głęboko zwaśnionym i podzielonym. Nie dlatego, że dzielą je różne poglądy polityczne, nawet nie dlatego, że opowiadamy się za innymi systemami wartości, bo w wielu znanych społeczeństwach takie...
W Augustowie powstaje kolejna atrakcja turystyczna. W sobotę, obok legendarnego Albatrosa zostanie odsłonięta ławeczka z kultową Beatą. Niektórzy twierdzą, że bohaterka sławnej piosenki Janusza Laskowskiego pomogła restauracji przetrwać ciężkie...
Jest najpracowitszym organem naszego ciała, nigdy nie odpoczywa. Konstruuje wszystkie nasze funkcje życiowe. Bez niego świadome życie jest niemożliwe. Jak powinniśmy żyć, aby utrzymywać nasz mózg w dobrym stanie.
Czy Koran nawołuje do zabijania? Skąd takie różnice w odłamach islamu? Skąd wzięła się ideologia ISIS? I czy islam chce podbić Europę? Odpowiada dr Łukasz Fyderek z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Równo 360 lat temu, 25 sierpnia 1657 roku mieszczanie wyszli na Rynek, by zobaczyć, jak wycofują się szwedzkie wojska. Cieszono się, choć z powodu zniszczeń była to radość przez łzy
W lipcu tego roku Słupsk odwiedziło 2100 turystów. Najczęściej zachwalają ratusz i kompleks zamkowy. Przyciąga także Witkacy.
Przez dwanaście dni sześciu rozbitków walczyło o przetrwanie na pięknej, tajemniczej i całkiem bezludnej wyspie na Filipinach. Udało im się zbudować szałas. Jednak zdobycie pożywienia to już była wyższa szkoła jazdy. Permanentny głód, skrajne...
W przyszłym roku na krakowskich podwórkach stanie około 350 budek przeznaczonych dla wolno żyjących kotów.
Jacek Mykita w wolnej Polsce został awansowany aż do stopnia majora, kończąc służbę na stanowisku zastępcy naczelnika w rzeszowskiej ABW. Właśnie objęła go ustawa dezubekizacyjna.
Wczoraj w redakcji Nowin odbyło się pierwsze losowanie nagród w loterii „Mieszkanie za czytanie”. Do rąk naszych Czytelników trafiło 10 500 zł.
Jest pierwszą polską aktorką w kolejce po sławę w Hollywood za sprawą filmów „Azyl” i „Bez paniki, z odrobiną histerii”. Telewidzowie pokochali ją też jako „Nianię w wielkim mieście”. Oto Magdalena Lamparska.
Na początku przyszłego tygodnia ma zapaść decyzja dotycząca dopingowej wpadki Grigorija Łaguty. Po czwartkowej decyzji POLADA, odrzucającej jego wniosek, jest już praktycznie przesądzone, że Rosjaninowi zostaną odjęte co najmniej punkty w meczu...
Matka 13-letniej Roksany udostępniła „Nowościom” fragment filmu, który nagrały znęcające się nad jej córką nastolatki. To szokujący dowód agresji przynajmniej jednej z grona napastniczek.
Dziś w cyklu DZ odwiedzamy Spodek w Katowicach. Wybudowana w 1971 roku hala widowisko-sportowa przy Rondzie, była świadkiem wielkich wydarzeń sportowych i nie tylko.
Komora do krioterapii jest, ale nie ma na nią pieniędzy.
Prowincja staje się nam coraz bardziej prowincjonalna - ostrzega Polska Akademia Nauk. Ubywa w niej ludzi i powodów, dla których warto tu żyć. Jak wygląda sytuacja w średnich miastach na Podkarpaciu?
W 1955 roku inżynier Zdzisław Olszewski z rozgłośni Polskiego Radia, na skonstruowanym przez siebie odbiorniku, zaczął jako pierwszy w Białymstoku oglądać programy telewizyjne stacji zagranicznych.
Kupcy handlujący na największym targu w Częstochowie podczas dni targowych patrzą na drugą stronę ulicy. W kilka miesięcy powstał tam market. Ich zdaniem, może to oznaczać koniec słynnego Rynku na Zawodziu
Kapitan Stali Mielec Mateusz Cholewiak nie ma wątpliwości, że środowy mecz z Pogonią Siedlce powinien zakończyć się zwycięstwem biało-niebieskich.
Czy reportaż radiowy może być źródłem wiedzy o polskiej transformacji systemowej po roku 1989? „Wielka podlaska zmiana” to próba analizy obrazowania świata przez reporterów Radia Białystok, którą stworzył Krzysztof Kurianiuk.
Na początku sierpnia producent Bogusław Job poinformował, że musiał wstrzymać projekt. Piotr Szwedes zapowiedział za to produkcję swojej części filmu, będą to po prostu „Wilki”.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.