Jeśli potrzebujemy pomocy i wybierzemy numer 997, to nie usłyszymy głosu policjanta - to ważna zmiana dla mieszkańców regionu.
Tabliczka ze znakiem zakazu wstępu i napisem „peron zamknięty” wisi przed schodami prowadzącymi na peron nr 2 rybnickiego dworca PKP. Na zdeptanym przez setki tysięcy pasażerów starym asfalcie, ktoś położył tablicę z rozkładem jazdy, zaklejono też...
Podczas remontu piwnic skuto posadzkę. I wyszło, że pod nią zachowały się cegły z XVII w. Czyli jeszcze sprzed czasów Branickich, kiedy w miejscu pałacu stał dwór Wiesiołowskich .
Po reformie oświaty samorządowcy szukają możliwości wykorzystania budynków gimnazjów. W większości przypadków przeniesiono tam podstawówki. Nie obyło się jednak bez problemów.
Posłowie parlamentarnej opozycji chcą wiedzieć, co się stało w fordońskim komisariacie i dlaczego zwolniono zastępcę komendanta.
Najważniejsze zadanie: sprawić, by na ulice Częstochowy jak najszybciej wróciły "hybrydy". MPK ma ich aż 40. Wszystkie jednak wycofano, gdy w jednej wybuchł pożar. Powód: wadliwy superkondensator
W Bydgoszczy - o czym mówią specjaliści - brakuje miejsc dla nietrzeźwych bezdomnych. Za ich leczenie często płacą specjalistyczne szpitale.
PiS chce zmiany terminu wyborów samorządowych, kamer w lokalach wyborczych i dwukadencyjności. Podlascy samorządowcy mają mieszane uczucia.
Nad skrzyżowaniem z aleją Jana Pawła II wisi fatum. Trzeci przetarg na budowę miał być ostatnim. Ale już został przedłużony.
Grzegorz Napieralski: Jesteśmy w stanie wygrać wybory pod warunkiem, że się dogadamy
Bez kokieterii powiem, że wszystko, co o mnie ostatnio napisano jest nie na moją miarę. To zwiększa strach. Nie jest to zywkły lęk, tylko poczucie odpowiedzialności - mówi ks. abp Grzegorz Ryś w pierwszym wywiadzie dla „Dziennika Łódzkiego”
Polska Rzeczpospolita Ludowa upadła ostatecznie wtedy, kiedy nie miała już „mety”.
Ulica Stanisława Staszewskiego w Pabianicach prawdopodobnie zmieni patrona. Wojewoda łódzki wysłał list do Rady Miasta w Pabianicach. Sprawę zbada IPN
Coraz częściej na jaw wychodzą szczegóły zbrodni sprzed wielu lat. W rozwiązywaniu zagadek pomaga nie tylko dociekliwość policjantów, ale także postęp nauki
Zakończono uroczystości związane z obchodami 500-lecia reformacji. Nie można zapominać, że to także ewangelicy tworzyli historię Łodzi. Zakładali tu swoje fabryki, szkoły i chóry. Budowali także kościoły. Dziś czynny jest tylko jeden. To kościół...
Możliwość niewielkiej podwyżki cen gazu dla gospodarstw domowych zapowiedział wiceprezes PGNiG.
O wielu rzeczach i doznaniach mówi się, że ich nigdy dość. A skoro trudno się nimi nasycić, bywa, że jeszcze trudniej się nimi podzielić, zrezygnować z części.
Dobiega końca inwestycja drogowa na ul. Promykowej - Słonecznej. Wykonawca ma czas do 15 listopada i faktycznie wykonuje już ostatnie prace. To nowa arteria komunikacyjna wraz z rondem, przez które przebiegać będzie docelowo również przedłużenie...
Ogrody Hortulus Spectabilis reprezentują woj. zachodniopomorskie w konkursie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną.
Wczoraj interesanci, którzy chcieli zarejestrować auto, odchodzili z kwitkiem
Dwie osoby na dyżurze w Prokuraturze Rejonowej w Kołobrzegu, nikogo w Sławnie i Białogardzie. Wczoraj pracownicy administracji w prokuraturach i sądach protestowali przeciwko zamrożeniu płac.
Grupa radnych z Białogardu domaga się, by w przyszłym roku w mieście zaczął funkcjonować budżet obywatelski Problem polega jednak na tym, że burmistrz - na razie - nie chce o tym słyszeć
Problemy z ciśnieniem tętniczym - zbyt wysokim lub za niskim, nazywane są często epidemią XXI wieku.
Odpowiednia profilaktyka odgrywa kluczową rolę w obniżeniu umieralności z powodu udaru mózgu. Warto też znać najczęstsze objawy udaru i gdy wystąpią, od razu wzywać karetkę
Żylaki nóg należą do najczęściej spotykanych chorób i występują u 20-50 proc. osób dorosłych. Lekarze radzą, by unikać długotrwałego stania i siedzenia w jednej pozycji. Pomoże także ruch
O tej sprawie pisaliśmy ponad dwa lata temu. Dotyczy budynku komunalnego przy ul. Armii Krajowej, który od jesieni 2014 roku przeznaczony jest do rozbiórki z powodu bardzo złego stanu technicznego. Zawsze mieszkało w nim 4-5 rodzin, od trzech lat...
Przygotowania do przyszłorocznych wyborów na prezydenta Ostrołęki idą pełną parą, choć potencjalni kandydaci jeszcze nie chcą niczego jednoznacznie deklarować.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że w sezonie grzewczym jakość powietrza, którym oddychamy, pozostawia wiele do życzenia i negatywnie odbija się na naszym zdrowiu. Aby zapobiec skutkom zanieczyszczeń Sejmik Województwa Mazowieckiego przyjął uchwałę...
Mutyzm wybiórczy - mało kto zdaje sobie sprawę, co to jest. Jak wielki to dramat dla dziecka i jego rodziców. Chorobliwy lęk przed mówieniem.
Na „nową” emeryturę (od 1 października kobiety mogą przejść na emeryturę w wieku 60, a mężczyźni w wieku 65 lat. Wnioski w ZUS można było składać od 1 września - red.) przeszła Grażyna Wasińska z Ostrołęki.
Została ostatnią lokatorką domu przy ul. Rokickiej 7 Wszyscy inni lokatorzy się wyprowadzili. Urząd miasta nie chce jej przenieść do innego lokalu.
Projekt rozwoju muzeum w Swołowie zyskał uznanie ministra kultury i ministerialne dofinansowanie.
Do południa system był niedostępny Potem było tylko nieco lepiej Dramat z rejestracją samochodów sprowadzonych z zagranicy.
Elektrociepłownia EC2 jeszcze w początkach 2015 roku była najstarszą działającą ciepłownią w Łodzi.
Od dziesięcioleci postępuje degradacja centrów miast. Łódź jest tego najlepszym, a raczej najgorszym przykładem.
- To utrwalenie pamięci człowieka, który duszą i ciałem był związany z miastem- mówi Jolanta Ławicka. Dzięki staraniom inicjatywnej grupy powstała tablica poświęcona Franciszkowi Uścińskiemu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.