O oświetlenie, kanalizację deszczową czy nową nawierzchnię na końcowym fragmencie ul. Śląskiej nasz Czytelnik walczy już... 18 lat. Ile jeszcze potrwa ta walka?
– Lubuszanie żyją na kredyt, bo nie zarabiają zbyt wiele, a chcą standardem życia dogonić mieszkańców innych części Polski – mówi dr Anna Czekirda, rektor WSB w Gorzowie.
Poznań ma się stopniowo stawać miastem zgodnym z ideą „smart city”. Co to znaczy? Miasto będzie zbierało i przekazywało dane dotyczące wielu aspektów życia, a te mogą być tworzone np. do stworzenia aplikacji. Jedna z pierwszych inicjatyw już...
Wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądało nowe osiedle mieszkaniowe przy ul. Garbary. Poprzedni projekt został skrytykowany. Trwają ustalenia.
W poniedziałek samorząd województwa przekazał 3 mln zł na wsparcie kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. To pieniądze przede wszystkim na wynagrodzenia dla wysokospecjalistycznej kadry profesorskiej.
Od siedmiu lat w mieście istnieje uchwała, która reguluje m.in. działanie inicjatywy lokalnej. Jednak do tej pory narzędzie nie było wykorzystane. A mogłoby się stać alternatywą dla budżetu obywatelskiego.
Problem braku miejsc w żłobkach w Sulechowie zdaje się nie istnieć. Żłobek będący w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej oferuje kilkadziesiąt nowych miejsc. A wszystko dzięki rozbudowie.
Niedługo odejdą na zasłużoną emeryturę. Mowa o tramwajach Konstal, które przez ostatnich kilkadziesiąt lat jeździły po bydgoskich torach. Jeden oryginalny egzemplarz uda się zachować.
Rozmowa z Krystyną Łybacką, europosłanką SLD, o relacjach Polski z Izraelem po uchwaleniu ustawy o IPN.
Trzy tramwajarki, bohaterki Poznańskiego Czerwca mogą stać się patronkami jednego ze skwerów na Jeżycach. O upamiętnienie kobiet stara się Fundacja Kochania Poznania. Poznańscy radni są pozytywnie nastawieni do tej inicjatywy.
- Nie godzimy się na organizowanie dla celów politycznych tańca na grobach ofiar katastrofy- mówili przyjaciele Sebastiana Karpiniuka.
Czterech kołobrzeskich policjantów (w tym jeden już wydalony ze służby) jest oskarżonych o znęcanie się nad 18-letnim Kornelem z Kołobrzegu.
Rozmowa w pracy, wieczorne spotkanie z przyjaciółmi, grzecznościowa wymiana zdań w urzędzie - dziś w przeróżnych miejscach i towarzyskich konstelacjach wypada znać nie tylko oscarowe filmy, laureata Literackiej Nagrody Nike, ale też (albo przede...
Wyłączony z użytku trzy lata temu rurociąg, który biegł pod mostem jest wycinany. W jego miejsce podwieszona zostanie nowa rura. Roboty mają zakończyć się w październiku.
Z bezpłatnej komunikacji chcą też korzystać dorośli niepełnosprawni w stopniu umiarkowanym i lekkim.
To miała być duma miasta, a jest ból głowy. Mowa o placu Wileńskim. Urzędnicy musieli zerwać umowę z wykonawcą remontu i znaleźć nową firmę. Ta już jest, jednak potrzebuje lepszej pogody.
Wyrzucona przez ludzi suczka, urodziła szczeniaki w głębokiej, lisiej norze . Wytropiła je Fundacja Ogon Do Góry, a wydobyli - dosłownie spod ziemi - strażacy ochotnicy z Piotrowic!
Na plus zmieni się jeden z najbardziej wstydliwych zakątków w centrum Szczecinka - rejon ulicy Ogrodowej.
Od 2011 r. wstęp na baseny kosztuje tyle samo. - I w tym roku bilety też nie podrożeją - mówi „GL” prezes Joanna Kasprzak - Perka.
Zaprojektowana sto lat temu przez Josepha Stübbena dzielnica zyskuje dziś nową zabudowę. Ville Sołackie mają być alternatywą dla podmiejskich posiadłości. Są przestronne jak dom, ale blisko stąd do centrum i jego atrakcji.
Ustawa o jawności życia publicznego teoretycznie ma dotyczyć urzędników państwowych i samorządowych. Ale praktycy ostrzegają, że prześwietlony może zostać każdy.
Miała być podgrzewana woda i nowe brodziki. Niestety. Nie będzie radykalnych zmian na Słonecznym Wrotkowie, bo MOSiR wycofuje się z inwestycji. Powód? Nie może znaleźć firmy, która wykona prace przed tegorocznym sezonem.
Zmniejsza się bezrobocie w powiecie zawierciańskim. Choć ofert pracy przybywa, to większość dotyczy osób z wykształceniem zawodowym.
Kolonia artystyczna to zgodnie z definicją miejsce, w którym na co dzień mieszkają i tworzą artyści. Jednym z nielicznych takich miast w Polsce jest Kazimierz. Już niedługo może stać się też jedynym polskim reprezentantem w EuroArt- czyli...
Panie więcej pieniędzy pożyczyły z firm pożyczkowych, a panowie częściej zadłużają się w bankach. Tak wynika z najnowszych badań.
Rok temu w Toruniu zaprezentowano projekt gmachu, a pięć miesięcy temu - podpisano pozwolenie na budowę. Przetargu na inwestycję nie ma... Ministerstwo sprawiedliwości do dziś nie zatwierdziło finansowego planu budowy Sądu Rejonowego w Toruniu.
Od 1 stycznia Mazowsze funkcjonuje jako dwie odrębne jednostki statystyczne podzielone na bogatą Warszawę i ościenne powiaty oraz biedne peryferia województwa. Daje to szansę na dotacje unijne po roku 2020. Samorząd województwa chce teraz włączyć...
[sc]Do 26 lutego jest czas, by rozliczyć się za styczeń. Na pytania na temat JPK_VAT odpowiadał podczas dyżuru Wojciech Byrzykowski, ekspert Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. [/sc]
Za jazdę pod wpływem alkoholu na rowerze nie można stracić prawa jazdy – taką decyzję podjął Sąd Najwyższy. To oznacza przełom w dotychczasowej praktyce w podobnych sytuacjach. Do tej pory sądy orzekały utratę prawa jazdy za prowadzenie pod...
- Te moje śląskie filmy dowodzą tego, że aby zrobić dzieło sztuki, to musi być materiał, a ten materiał jest w ludziach. To są Ślązacy - mówił o filmowej trylogii śląskiej Kazimierz Kutz, po pokazie „Perły w koronie” w katowickim Kinoteatrze...
4 marca Lech Poznań zagra w stolicy z Legią. Chociaż do tej pory na takie mecze kibice zawsze jeździli wynajmowanymi pociągami specjalnymi, teraz mogą udać się do stolicy zwykłymi pociągami rejsowymi. Wszystko przez absurdalnie wysokie, zdaniem...
- Za spalanie w piecu niedozwolonego paliwa grozi do 550 zł mandatu - przypomina Robert Gogola, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Lublinie
35 kuratorów sądowych z rejonu działania Sądu Okręgowego w Przemyślu wzięło udział w dwudniowym szkoleniu prowadzonym przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. M.in. ćwiczono zachowanie się w niebezpiecznych sytuacjach oraz zasady samoobrony.
Ze zdjęć spogląda na nas tęgi mężczyzna. Kalman Sieradzki, jeden z najbardziej znanych cukierników w historii Nowego Sącza przetrwał na długo w pamięci starszych mieszkańców miasta.
Prestiżowe wyróżnienie Klinicznemu Szpitalowi Wojewódzkiemu nr 2 przyznała ESO, czyli Europejska Organizacja Udarowa, która ocenia jakość leczenia ośrodków zajmujących się pacjentami z udarem. Pod uwagę brano czas leczenia od momentu, kiedy...
- Tylko jak wszyscy będziemy grać równo możemy w tej lidze coś osiągnąć - mówi Aleksander Śliwka, przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.