Przy jednym bloku na ul. Witosa stoi tyle słupków, ile nie ma chyba przy całej ul. Sikorskiego: aż 38! Ludzie pytają: - A jak będzie pożar? Straż tu wjedzie?
Czy gdy działkowiec umiera i zostaje po nim działka, rodzina może ją przejąć? Jak wygląda sytuacja małżonków, którzy wspólnie mieli działkę, a chcą się rozwieść? Wyjaśniamy!
O budowie wschodniej obwodnicy i mostu mówi się od lat. Mają być lekarstwem na gnębiące miasto korki. Projekt jest już gotowy, ale na wykonanie potrzeba pieniędzy.
W środę minie termin składania ofert na modernizację ul. Fredry, w czwartek na drogę równoległą do Cichej. To tylko niektóre z przedłużających się w tym roku przetargów.
Za 5,5 miliona złotych powstaną cztery parki. Nowe miejsca to sposób na to, aby przyciągnąć gości z daleka, ale też umożliwić mieszkańcom spędzanie czasu w atrakcyjnych miejscach.
- Nie chodzi o to, by brać kosy. Chodzi o to, by pokazać, gdzie jest prawda – mówił do stu kilkudziesięciu gorzowian bp Tadeusz Pieronek. Emerytowany duchowny był w piątek gościem Klubu Obywatelskiego.
Od 1 września gorzowscy uczniowie mają jeździć na biletach, które będą kosztowały 10 zł miesięcznie. Ten pomysł mi się podoba.
Przedstawiciele Zachodniego Centrum Medycznego nie ukrywają, że jeśli chodzi o finanse, to wciąż nie wygląda to najlepiej. Dlatego znów prosili o wsparcie w gubińskim urzędzie. Jednak tym razem nie wszyscy radni chcieli tak chętnie oddawać...
Osiedle Zastalowskie, Czarkowo rozbudowują się. Niezbędna jest nowa szkoła, przedszkole. I taki zespół ma powstać przy rondzie im. Edwarda Jaworskiego
Od kwietnia może być tak, że pacjenci będą jeździć po województwie, bo na miejscu nie skorzystają ze świadczeń, które do tej pory mieli zapewnione.
Nie cichną echa po decyzji o zamknięciu sulechowskiego prosektorium. Mieszkańcy chcą wiedzieć, co dalej zamierzają zrobić w tej sprawie samorządy. I przede wszystkim, czy w mieście znów będzie działać prosektorium.
Bożena Mania jest prezesem lubuskiego okręgu Związku Nauczycielstwa Polskiego. Rozmawiamy nie tylko o podwyżkach dla pedagogów.
Kolejny raz w ciągu kilku ostatnich dni w Lublinie mamy do czynienia ze smogiem. Stan powietrza jest bardzo zły.
Do naszej redakcji trafił Czytelnik, który ma problemy z Energą. Zapłacił rachunek za dostawę prądu i dostał wezwanie do zapłaty wraz ze sporą, jak dla emeryta, karą.
W Wilnie w muzyczne szranki stanęło 85 gitarzystów klasycznych z Litwy, Australii, Białorusi, Estonii, Łotwy, Polski, Rosji i Ukrainy. Uczennice Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Koszalinie na artystycznych kontach zapisały kolejne sukcesy.
Zdolni artyści, tłum zwiedzających, dobra muzyka i nietypowe jak na Koszalin atrakcje - tak najkrócej można opisać dwudniowy Festiwal Tatuażu KOSZALink. Kto nie był niech żałuje - albo nadrobi za rok, bo piąta edycja będzie na pewno.
„Łączy nas piłka“ i „Budynek użytkowy drewniany“ to dwa projekty, które przyjęte zostały do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w 2018 r. W głosowaniu na 11 projektów oddano 7.492 głosów. Nie wszystkie były ważne.
Budżet na Krajowy Fundusz Szkoleniowy został w tym roku zmniejszony o połowę w stosunku do 2017 roku. – To zły kierunek myślenia o rynku pracy – mówią dyrektorzy „pośredniaków”, przedsiębiorcy i pracownicy zainteresowani podnoszeniem swoich...
Danuta Siedzikówna to najczystsza twarz tragicznej epopei Żołnierzy Wyklętych. W Białymstoku pamięć o 18-letniej bohaterce podzieliła.
W XI edycji konkursu „Teraz Polska Promocja i Rozwój” nagrodę specjalną Prezesa Zarządu Telewizji Polskiej otrzymała Joanna Pachałko (z domu Jaświłowicz). Pochodząca z Białegostoku absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego swoją pracę magisterską...
Pewnego dnia licznik wagi u Ewy Balawender wskazywał 112,5 kilograma. Wtedy powiedziała: stop! Postanowiła wziąć się za siebie i zrobić coś ze swoją nadwagą.
Michał Stasiński i Tomasz Lenz, posłowie Platformy Obywatelskiej obiecali wsparcie mieszkańcom Wiąga, którzy - jak sami oceniają - za śmieszne pieniądze stracą swoje posiadłości na poczet drogi ekspresowej.
125 osób ma znaleźć etaty w nowym markecie budowlanym. Pierwszy nabór już przeprowadzono. Kiedy sklep pod nową marką zostanie otwarty? Tego jeszcze nie wiadomo.
Wiceszef służb specjalnych Paweł Wąsik ma kłopot. W młodości fotografował się nago z mężczyznami. Poseł Paweł Olszewski domaga się wyjaśnień. Bezskutecznie.
Koncepcji wsparcia armii zawodowej przez wojska ochotnicze mieliśmy w ostatnich kilkunastu latach kilka. Czy uda się tym razem?
- Już jutro ciśnienie spadnie poniżej 1000 hektopaskali - kontynuuje Bogdan Bąk. - Niże powodują zwykle silniejsze wiatry. Jednak te układy atmosferyczne z jakimi mamy do czynienia, osobliwie tego nie robią, bo wzajemnie się blokują.
W ścisłym centrum miasta powstanie budynek wielorodzinny? Swoje grunty pod taką zabudowę chce sprzedać Warszawska Prowincja Ojców Karmelitów Bosych.
Po kontroli zwolnień, którą Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził w 2017 roku w całym kraju kwota wstrzymanych zasiłków wyniosła 23,2 mln złotych.
23 niedziele obejmie zakaz handlu w 2018 roku., Np. w przyszłym miesiącu sklepy będą czynne tylko w jedną - 29 kwietnia.
Poznańscy sędziowie wyrazili sprzeciw wobec zmian wprowadzonych przez PiS i ministra Zbigniewa Ziobrę. Krytyczne uchwały poparła większość środowiska. Chodzi m.in. o odwoływanie prezesów sądów w trakcie trwania kadencji. Powodem zmian mają być złe...
63 lata temu wszedł na ekrany francuski film „Rififi”, który obiegł cały świat. Tłumy widzów z wielkim zainteresowaniem oglądały finezyjną „robotę” włamywaczy, którzy dostali się do środka pilnie strzeżonego skarbca. To wówczas słowo „Rififi”...
Smog wdziera się do naszych domów w stopniu, w jakim nie zdawaliśmy sobie sprawy. Gdyby przyjąć europejskie kryteria, alarm smogowy trzeba by ogłosić także w przypadku mieszkań!
Mówi się, że przy niskim bezrobociu rynek pracy należy do pracownika. W gastronomii i handlu ta zasada nie obowiązuje. Tu o najgorzej płatne posady każe się kandydatom rywalizować jak na igrzyskach.
Wiszą nad nami brudne czapy zagrażającego zdrowiu smogu. W Kujawsko-Pomorskiem od lat przekraczane są dopuszczalne poziomy dla pyłów PM 10 i PM 2,5. Co robi z tym władza? Walczy skutecznie, czy snuje wizje i daje obietnice bez pokrycia?
Dwa lata zajęło funkcjonariuszom CBŚ rozpracowywanie zorganizowanej grupy przestępczej, przemycającej narkotyki z Holandii do Niemiec i Polski. Znaczna część kontarabandy trafiała do Mogilna w Kujawsko-Pomorskiem, a stąd do dealerów. Prokuratura...
Na razie - podobnie jak to było z elektrownią atomową - brane są pod uwagę trzy lokalizacje: Niechorze, Rewal i nasze Gąski w gminie Mielno. W środę w Szczecinie naukowcy wytłumaczą dokładnie o co chodzi.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.