Palenie czym popadnie w piecach to tykająca bomba. Może nawet gorsza niż ta atomowa, bo od smogu umieramy codziennie, a od bomby od razu
Obraz „Rekwizycja” Alfreda Wierusza Kowalskiego z 1875 roku został sprzedany za ponad milion złotych na aukcji, która odbyła się w sobotę, 24 listopada w Sopockim Domu Aukcyjnym.
W połowie przyszłego roku przetarg i gotowa niemal 40-kilometrowa trasa w 2022, 2023 roku. Tak w praktyce wyglądać ma budowa Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Prawomocnym wyrokiem sąd usunął najpoważniejszą formalną przeszkodę w budowie drogi.
Stara promenada zmieni się nie do poznania. Przybędzie jej sporo atrakcji. Prace rozpoczną się lada moment, a ich koniec ma nastąpić w czerwcu 2019 roku, czyli na początku letniego sezonu turystycznego.
Trzy wątki dotyczące Amber Gold i wiele osób, w sprawach których wydano postanowienia o przedstawieniu zarzutów. Prokuratura w Łodzi informuje o szczegółach postępowań związanych z aferą finansową.
Mec. Jacek Dubois: Wybitni przedstawiciele adwokatury odmówili przyjęcia odznaczeń. - Pan mecenas hejtuje zupełnie bezsensownie - odpowiada mecenas Włodzimierz Łyczywek, kawaler Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski. W tle sporu PiS i jego...
- Nie zapłacił za colę, zabrał dwie butelki i wyszedł z lokalu. Wtedy obsługa wyskoczyła z zaplecza i pobiegła za nim - zeznawał wczoraj główny, ostatni świadek w sprawie zabójstwa 21-letniego ełczanina przed lokalem z kebabem.
Drogowy absurd w Myszkowie. Na ulicy Prusa drogowcy wprowadzili ruch jednokierunkowy, przez co do nowej drogi wojewódzkiej trzeba dojeżdżać drogą gruntową.
Śląska policja ma 65 nowych radiowozów. Wśród nich jest osiem aut kia stinger, które przyspieszają do 100 km/h w ciągu 6,3 sekundy. Będą nimi jeździć kryminalni i patrole autostradowe.
W Expo Silesia w Sosnowcu polscy i międzynarodowi eksperci będą dyskutować na temat przyszłości polskiego i europejskiego sektora motoryzacyjnego. W poniedziałek 26.11 na ten temat mieszkańcy mogli porozmawiać z europejską komisarz Elżbietą...
300 medycznych pracowników w Kujawsko-Pomorskiem dołączyło właśnie do grupy zadowolonych. Wywalczyli sobie wzrost płac do poziomu 4090 złotych brutto w 2021 roku.
Ekolodzy zarzucają Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy opieszałość w postępowaniu.
Trzej studenci ze szkoły o. Tadeusza Rydzyka zatrzymani na Ukrainie. Na Cmentarzu Orląt Lwowskich odpalili race, grozi im do 5 lat więzienia.
Ikony prezentowane w Nie-modlinie pochodzą z Rosji, Grecji i Bałkanów, datowane są na XVII, XVIII, XIX i XX wiek.
Wszystko wskazuje na to, że spór zbiorowy w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy mógł zakończyć się kilka miesięcy wcześniej.
Sejneński szpital zakupi dwie nowe karetki, a do trzech poradni w puńskim ośrodku zdrowia trafi super wyposażenie.
Głosowanie w plebiscycie „Nauczyciel na medal” nabiera tempa. Na kandydatów można jeszcze oddawać głosy do 5 grudnia. Zobaczcie, kto prowadzi w poszczególnych kategoriach. Nominowani liczą na Państwa głosy. A zatem, telefony w dłoń!
Nasza dziennikarka wezwała na pomoc mundurowych, gdy smród spalanych w ognisku odpadów stał się nie do wytrzymania. Reakcja dyżurnego była zaskakująca. Przełożeni przepraszają za poirytowanego strażnika.
Polska Grupa Zbrojeniowa uważa, że narzucona przez nią umowa prowizyjna nie zaszkodzi zakładom Nitro-Chem w Bydgoszczy. A tam protest wciąż trwa...
Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze po raz drugi przedłużyła śledztwo w sprawie majowej strzelaniny przed komisariatem policji przy ul. Cmentarnej w Opolu. Przypomnijmy, zginął wówczas 43-letni opolanin.
Ostatnie zeznania Janusza S., jednego z najbogatszych bydgoszczan, ponoć rzucają nowe światło na zabójstwo dyrektora PZU w 1999 roku.
Tadeusz Truskolaski powołał swoich trzech zastępców. Zostali nimi wiceprezydenci z poprzedniej kadencji. Tuż przed świętami ma do nich dołączyć czwarty - z Forum Mniejszości Podlasia. Nieoficjalnie mówi się, że szanse na to stanowisko ma Adam...
Według statystyk, codziennie dwa samochody zderzają się z dzikimi zwierzętami. Jeśli kierowcy nie mają polisy AC, za ich naprawę płacą sami.
Zaczęło się od błahostki - zablokowanego wjazdu na podwórko. Gdy emocje wzięły górę, syn sąsiadów „przewiózł” kobietę na masce samochodu, aż ta wyleciała w powietrze i uderzyła o asfalt.
Łódzki Salon Ciekawej Książki okazał się w tym roku nawet nie przedpokojem do literatury i był ilustracją o wiele szerszego zjawiska niż posiadanie możliwości zorganizowania takiej imprezy.
Organizacja tegorocznych świąt będzie tylko nieznacznie droższa niż przed rokiem. A pensje w tym czasie wzrosły przeciętnie o 7 procent.
Projekt uchwały radnych Koalicji Nowosądeckiej zakłada, że Ludomir Handzel otrzyma najniższe dopuszczane ustawowo wynagrodzenie dla prezydenta miasta. Proponują też cięcia diet w radzie. - To populizm - komentują przeciwnicy.
Na rozpatrzenie w sądzie czeka akt oskarżenia w sprawie skażenia wodociągu w gminie Łapanów, a prokuratura właśnie wszczęła postępowanie dotyczące kolejnych nieprawidłowości. Tym razem chodzi o ustalenie, czy podejrzewana o skażenie firma przez...
Blisko 90-letni Ira Goetz, mieszkaniec Nowego Jorku i około 40-letni Phil Weiser, prokurator generalny Kolorado mieszkający w Denver mają wspólne korzenie i właściwie wspólną przyszłość Pierwszy ocalał z holokaustu, jako 14 -latek, podobnie jak...
Na drogi wyjechały już pierwsze solarki w tym sezonie
Jaślanka Roksana Węgiel wygrała w niedzielę finał tegorocznego konkursu Eurowizji Junior w Mińsku na Białorusi. Zaśpiewała po polsku i angielsku piosenką „Anyone I Want To Be”. Kim jest zdolna trzynastolatka?
Po aktorach i muzykach rynek reklamowy dostrzegł i pisarzy. Jednych to oburza, innych cieszy, bo to zjawisko traktują jako dowód na atrakcyjność i popularność literatury
28 listopada 1907 roku umiera Stanisław Wyspiański. Za życia niedoceniany, dziś uznawany za geniusza. Silnie związany z Krakowem, w którym urodził się, tworzył i umarł. Kochał to miasto i nienawidził go.
Ksawery Pruszyński. Żył zaledwie 43 lata, jednak jego życiorys wystarczyłby na kilka scenariuszy filmowych Kiedy zginął w wypadku samochodowym w czerwcu 1950 r. wielu miało mu za złe jego powojenne wybory polityczne, jednak nikt nie mógł mu...
Rząd chce stworzyć nową instytucję odpowiedzialną za rozwój badań medycznych.
Nie jesienią br. jak pierwotnie zapowiadano, a dopiero na wiosnę przyszłego roku rozpoczną się prace związane z budową wiaduktu na ul. Słowackiego w Trzebini. Opóźnia się również zakończenie remontu wiaduktu na drodze krajowej 79.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.