Wrze w wymiarze sprawiedliwości. Buntują się nie tylko sędziowie, ale i urzędnicy, którzy w poniedziałek wyszli przed placówki Temidy, by wyrazić swoje niezadowolenie z powodu warunków pracy i niskich płac.
W piątek radni osiedlowi pojechali nad morze, do Łukęcina. Po co? Aby się szkolić. Dlaczego wiedzy nie mogli zdobyć w Szczecinie? - Takie wyjazdy są standardem - odpowiedziały władze miasta.
W poniedziałek (10.12.2018) w gdańskim Centrum Hewelianum odbyło się Walne Zebranie Członków Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot. Najważniejszym punktem spotkania był wybór jego władz na kadencję 2018-2023.
Dlaczego Zakład Ubezpieczeń Społecznych chce sprzedać swoje udziały w budynku przy ulicy Matejki 22? Bo budynek jest w złym stanie technicznym - twierdzi zachodniopomorski ZUS.
Podczas ostatniej komisji budżetowej 6 spośród 7 jej członków zagłosowało za zdjęciem z projektu budżetu na przyszły rok projektu dofinansowania do in vitro. Wygląda na to, że projekt, który został w końcu przyjęty po ponad roku dyskusji i...
Z roku na rok biliśmy rekordy w liczbie przeszczepień narządów. W tym roku takich operacji jest zdecydowanie mniej. Powody? Świadomość, brak specjalistów, niewystarczająca koordynacja, a także problem u potencjalnych dawców z zażywaniem narkotyków...
O wzroście cen energii w 2019 r. z Darią Kulczycką, ekspertką ds. energetyki Konfederacji Lewiatan.
Słuchając wątku budżetowego na wczorajszej sesji, z tyłu głowy kołatała mi parafraza okołoświątecznego szlagieru kabaretu OT.TO: „Przyjdź do nas święty Mikołaju, obdaruj wszystkich, obdaruj”. Bo też czas zgłaszania poprawek ma w sobie coś z...
Rybnik kontra poczta. Miasto mogło stracić nawet 2 mln zł. Czy Rybnik poda do sądu Pocztę Polską? Zdaniem urzędum firma popełniła "rażące niedbalstwo" i nie dostarczyło do ministerstwa w Warszawie na czas superważnej przesyłki.
Najwcześniej w marcu przyszłego roku ludzie będą mogli przejść chodnikiem wzdłuż remontowanego muru zamkowego w centrum miasta. Renowacja muru robi wrażenie, a to dopiero początek. Zamek Sułkowskich w Bielsku-Białej
Po prawie 20 latach oczekiwania - udało się. Katowicki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ogłosił w grudniu 2018 przetarg na budowę obwodnicy Poręby i Zawiercia. Droga ma powstać do 2023 roku. Początkowa koncepcja drogi trochę...
Toruński oddział PGE ma w swojej pieczy sieć o długości niemal 250 kilometrów. Dysponuje nowoczesną elektrociepłownią i 11 kotłowniami lokalnymi.
Organizatorzy odsłonięcia tablicy z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości nie zaprosili na to wydarzenie burmistrza Czechowic-Dziedzic. Bo „władze gminy preferują inny sposób i zapraszają inne osoby, a zwłaszcza takie, które walczyły z tymi,...
Podczas szczytu klimatycznego prezydent Andrzej Duda stwierdził, że węgla w Polsce wystarczy na 200 lat. - Węgiel jest naszym strategicznym surowcem. Jak podają eksperci, mamy jeszcze zapasy węgla na 200 lat i trudno, żebyśmy z naszego surowca...
Przyszłość Camerimage nadal stoi pod ogromnym znakiem zapytania. Nie jest pewne czy podpisanie listu intencyjnego nie było preludium, aby w 2019 r. wydarzenie odbyło się już w Toruniu?
Niemal niezauważalnie do lamusa odeszły już telefony stacjonarne. Były naszą codziennością trochę ponad wiek, ułatwiając interesy i codzienne kontakty.
Eksmisja tartaku przy ul. Ujejskiego stała się faktem. Prezes firmy zapowiedział, że pozwie do sądu Skarb Państwa i wojewodę.
Systemy elektroniczne sukcesywnie zastępują tradycyjne, papierowe L4, recepty oraz skierowania na badania. W 2021 roku informatyzacja jednostek ochrony zdrowia ma się zakończyć.
Na jedno mieszkanie - 1,3 parkingu. Taką zasadę jeśli chodzi o centrum miasta wprowadzili radni KO. Wymóg będzie dotyczył korzystających ze specustawy mieszkaniowej. PiS miało swoją propozycję, została jednak wycofana.
Dwie Podlasianki założyły korony pierwszej i drugiej Wicemiss Polski 2018.
28 poprawek przedstawiła Koalicja Obywatelska. Radni PiS - znacznie więcej. I obruszali się, że prezydent ich nie rozpatrzył. Zostały przedstawione w formie postulatów mieszkańców. Nieraz dość luźnych. Jak rozwiązanie problemu dzików na Pietraszach.
Jeżeli ktoś chciałby nakręcić polityczny serial w stylu „House of Cards”, scenariusz jest gotowy. Młody polityk, który zakosztował władzy, ale z powodu zbyt dużych ambicji został odsunięty, po latach kaja się przed byłym mentorem, którego zdradził...
Rzecznik Praw Dziecka alarmuje, że coraz więcej nastolatków próbuje odebrać sobie życie i apeluje o reformę pomocy uczniom w kryzysie
Muzyka. Dzieła operowe u polskich autorów współczesnych są bardzo rzadko zamawiane. Powodów jest kilka: pieniądze, ryzyko, ale i inne niż dawniej podejście widzów do rozrywki
28 grudnia 1943. Niemcy z zaskoczenia likwidują obóz partyzantów Armii Krajowej pod Czerwonym Groniem w Gorcach W kolejnych obławach rozbijają resztki oddziału
13 grudnia 1936 oblatano prototyp bombowca PZL 37 ŁOŚ. Była to jedna z wielu nowoczesnych polskich konstrukcji zbrojeniowych z lat 30. W Polsce powstawały wtedy udane projekty samolotów i czołgów.
Straż marszałkowska dostała wyjątkowo kosztowną broń paradną - pisze „Rzeczpospolita”. Za 15 szabel zapłacono 70,1 tysiąca złotych, czyli 4,7 tysiąca za jedną.
Jeśli na deklaracjach się nie skończy, wiosną matury nie będzie. 20,5 tys. z 22 tys. pracowników oświaty, których przepytał w naszym regionie Związek Nauczycielstwa Polskiego, jest za podjęciem akcji strajkowej w 2019 r. Ale ta większość różni się...
Żółć zaczęła sie wylewać z zachodu Europy, a konkretnie z brzegów Sekwany. Tysiące paryżan i innych Francuzów protestuje przeciw zbyt wysokim podatkom i choćby cenom paliwa. Czy ich śladem pójda inni? W Polsce zaczęli manifestować właśnie...
Lada dzień zostanie ukończony remont budynku administracyjno-biurowego w Muzeum Tradycji Niepodległościowych, w Oddziale Martyrologii na Radogoszczu.
Lepiej być bogatym niż biednym. Nie każdy jest genialnym inwestorem, dziedziczy fortunę albo wygrywa ją na loterii. Od czego zacząć? Ktoś kiedyś powiedział, że pierwszy milion trzeba ukraść.
Przekreślone wokandy i pustki w biurach. Tak wyglądała w poniedziałek część sądów, gdzie pracownicy poszli na zwolnienia lekarskie. Np. w Krasnymstawie na 20 osób w pracy stawiła się tylko jedna.
Karina Szczepanek z Siemiatycz i Joanna Babynko z Białegostoku zdobyły w niedzielny wieczór w Krynicy Zdrój tytuły I i II Wicemiss Polski 2018.
Prawie pół miliona złotych w urzędzie marszałkowskim i ponad 360 tys. zł u wojewody. Tyle wynoszą rachunki za świąteczne nagrody dla pracowników.
„Świąteczna Częstochowa – sercem za województwem”, to hasło promowane było podczas uruchomienia świątecznej iluminacji w Częstochowie.
- Zarabiamy grosze, nikt nie docenia wagi tego, co robimy - słyszymy w jednym z lubuskich sądów. - Sam nie wiem, dlaczego pracuję tutaj, a nie w markecie, a w domu żona dokucza mi, że nie trzeba było się uczyć...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.