Maciej Dobrowolski

Zielona Góra. Wpis radnego Jacka Budzińskiego o LGBT wywołał lawinę! Jak zakończyła się ta sprawa?

Radny Jacek Budziński podczas sesji rady miasta Fot. Mariusz Kapała Radny Jacek Budziński podczas sesji rady miasta
Maciej Dobrowolski

W ostatnim tygodniu przez Zieloną Górę przetoczyła się publiczna debata dotycząca kwestii dyskryminacji osób LGBT+ oraz granic wolności słowa. Wszystko to stało się za sprawą kontrowersyjnego wpisu, który na Facebooku zamieścił radny i nauczyciel Jacek Budziński. – Teraz już bym tego nie zrobił – twierdzi polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Kontrowersyjny wpis

Gdy w połowie sierpnia radny Jacek Budziński zamieszczał wpis pod postem swojego znajomego na Facebooku, zapewne nie przypuszczał, że rozpęta tym burzę. "Są tu dziewczyny z LGBT? Jakich podpasek używacie, żeby w jaja nie uwierały?" – tak brzmiał napis na obrazku, który przekleił polityk PiS. Wkrótce okazało się, że w internecie nie jesteśmy tacy anonimowi jak moglibyśmy przypuszczać…

Wpis Jacka Budzińskiego dosyć szybko dotarł do członków zielonogórskiego Instytutu Równości. – Już od pewnego czasu zgłaszali się do nas uczniowie III LO, którzy zwracali nam uwagę na pewne kontrowersyjne wypowiedzi radnego, na sytuację w szkole. Kiedy zobaczyliśmy jego wpis na Facebooku, uznaliśmy, że pewne granice dobrego smaku zostały przekroczone i nie można przejść obok niego obojętnie. Zdecydowaliśmy, że trzeba nagłośnić sprawę – tłumaczy Kacper Kubiak, prezes Instytutu Równości.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.