Zielona Góra. Lubuska Lewica szykuje się do kongresu programowego. Na kiedy zaplanowano spotkanie?

Czytaj dalej
Fot. Maciej Dobrowolski
Maciej Dobrowolski

Zielona Góra. Lubuska Lewica szykuje się do kongresu programowego. Na kiedy zaplanowano spotkanie?

Maciej Dobrowolski

W sobotę, 10 października, w urzędzie marszałkowskim odbędzie się pierwszy Kongres Lewicy w Lubuskiem. - Będziemy uważnie wsłuchiwać się w głosy uczestników, aby przyjąć ciekawe propozycje do naszego programu - przekonuje poseł Bogusław Wontor. Co warto zauważyć, gośćmi takich spotkań często są liderzy partii politycznych Lewicy m.in. Włodzimierz Czarzasty z SLD, Robert Biedroń z Wiosny czy też Adrian Zandberg z Razem.

Panele dyskusyjne na Kongresie Lewicy w Zielonej Górze

Kongres rozpocznie się Jak zapowiadają organizatorzy sobotniego spotkania na kongres zostały zaproszone osoby z partii politycznych m.in. z SLD, Wiosny czy też Razem, ale również przedstawiciele związków zawodowych, organizacji pozarządowych czy fundacji, dla których wartości lewicowe są bliskie, którzy uważają, że należy o nie walczyć również w wymiarze politycznym.

- Będziemy dyskutowali w dwóch panelach. Jeden będzie dotyczył sprawa ogólnopolskich, czyli tego jaka powinna być współczesna Polska. Drugi poruszy sprawy z naszego regionu - tłumaczy poseł Bogusław Wontor z SLD.

W przypadku pierwszej części spotkania dyskusja ma toczyć się przekrojowo, będą wypowiadały się osoby w różnym wieku. W drugiej rozmowa przejdzie przez konkretne zagadnienia, m.in. kwestie związane z ekologią, transgranicznością czy turystyką.

Obostrzenia związane z koronawirusem

- Nasz kongres odbędzie się w bardzo ścisłym reżimie sanitarnym - zaznacza z kolei posłanka Anita Kucharska-Dziedzic z Wiosny. - Będziemy robić naprawdę wszystko, aby nie było żadnego zagrożenia dla uczestników. Prosimy jednak wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w kongresie żeby się z nami skontaktowały (z SLD, Wiosną lub Razem - przyp. red.), bowiem robimy imienną listę uczestników. Będziemy zapewniać przy tym środki dezynfekcji oraz ochrony osobistej. To jest w tej chwili dla nas najważniejsza kwestia, żeby przy okazji rozmawiania o programie i wartościach Lewicy wszyscy czuli się bezpiecznie - podkreśla nasza rozmówczyni.

Transmijsa online z Kongresu Lewicy

Liczba osób, które będą mogły wejść do urzędu marszałkowskiego jest ograniczona, ale organizatorzy przygotowali inne rozwiązanie.

- Chciałabym również zachęcić do śledzenia transmisji z kongresu. Będzie ona dostępna online, m.in. na naszych fanpaga'ach na Facebooku - mówi Małgorzata Majorczyk z Razem.

Z powodu rosnącej liczby przypadków koronawirusa w Polsce organizatorzy zaznaczają, że nie mogą obiecać ze 100 proc. pewnością, którzy liderzy polityczni Lewicy będą mogli odwiedzić Zieloną Górę podczas kongresu. Podkreślają, że choć bardzo im na tym zależy, to jednak o wszystkim zdecydują względy bezpieczeństwa.

Wideo: „Kaczyński został ograny przez młodszych kolegów”. W. Czarzasty skomentował nową umowę koalicyjną

Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.