Zarząd inowrocławskiej Sody wziął pod lupę przewodniczącego związku. Nie tylko za protest

Czytaj dalej
Fot. Dominik Fijałkowski
Dominik Fijałkowski

Zarząd inowrocławskiej Sody wziął pod lupę przewodniczącego związku. Nie tylko za protest

Dominik Fijałkowski

Pracę w Ciech Soda Polska stracić może Jarosław Dombek, przewodniczący Międzyzakładowego Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Produkcji "Soda", który był organizatorem akcji protestacyjnej w dniu 25 lutego br.

Kilka dni temu pracodawca skierował wniosek do MWZZPP "Soda" o wyrażenie zgody na rozwiązanie stosunku pracy bez wypowiedzenia z Jarosławem Dombkiem. Podano kilka przyczyn takiej decyzji. Jedną z nich była organizacja, prowadzenie i udział w proteście pod portiernią zakładu.

"Akcja protestacyjna w dniu 25 lutego 2019 r.

Pod portiernią główną Ciech Soda Polska w Inowrocławiu odbyła się pikieta. Protestujący przekazali władzom spółki swoje żądania. Domagali się wypłaty nagrody w wysokości 1000 zł brutto na każdego pracownika, jako rekompensaty premii, a także poprawy sytuacji bytowej, szybkiego wypracowania nowego regulaminu premiowania i wprowadzenia dodatku stażowego. Zażądali też, aby w stosunku do organizatorów i uczestników protestu nie prowadzono działań odwetowych. 

O szczegółach dowiesz się z dalszej części artykułu. 

Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.