Mateusz Zbroja

Zamyka się Noma, najsłynniejsza restauracja na świecie. Jaki jest powód takiej decyzji?

Zamyka się Noma - najsłynniejsza restauracja świata. Fot. Fot. Instagram/Rene Redzepi Zamyka się Noma - najsłynniejsza restauracja świata.
Mateusz Zbroja

Rene Redzepi, szef kuchni z Kopenhagi przekazał, że Noma, uznawana za jedną z najlepszych restauracji na świecie, zostanie zamknięta. Miała ona osiągnąć punkt krytyczny, przez co pod koniec 2024 roku zostanie zamknięta dla regularnych usług. Jak zapowiada szef kuchni, od 2025 roku przyjmie klientów w zupełnie innej innowacyjnej formie.

Najsłynniejsza restauracja świata zupełnie zmienia swój profil

Noma, czyli najsłynniejsza restauracja na świecie, która wielokrotnie uznawana była za najlepszą placówkę świadczącą usługi gastronomiczne, pod koniec 2024 roku zostanie zamknięta. Jak przekazuje Rene Redzepi, czyli szef kuchni kopenhaskiej restauracji, w 2025 roku zupełnie zmieni swój profil stając się czymś na wzór laboratorium kulinarnego.

Będą tam opracowywane nowe receptury potraw i produktów, a decyzja niewątpliwie budzi ogromny szok w kulinarnym świecie.

[polecany]24301027[/polecany]

Czym spowodowana jest decyzja o zamknięciu restauracji?

Jak przekazywał na łamach "The New York Times" Rene Redzepi, decyzja to spowodowana jest niemożliwością utrzymania klasy na najwyższym poziomie wraz z godziwym opłaceniem prawie 100 pracowników.

"Musimy całkowicie przemyśleć branżę" - podkreśla szef kuchni najsłynniejszej restauracji.

Decyzja zbiega się z prowadzonymi w wielu elitarnych światowych restauracjach kontrolami, które sprawdzają sposób wynagradzania i traktowania swoich pracowników, co - jak podkreślił Rene Redzepi - nie jest możliwe przy zachowaniu najwyższych standardów potraw oraz zachowaniu ich stabilnych cen.

[polecany]22080107[/polecany]

Czy Noma przyjmie klientów w 2025 roku?

Jak informuje jednak "The New York Times", Noma przyjmie klientów w nieco odmienionej formie. Posiadająca trzy gwiazdki Michelin restauracja będzie serwowała menu degustacyjne, co kosztować będzie... ponad 500 dolarów za osobę.

- Nadal będziemy obsługiwać gości w Kopenhadze przez krótsze sezony i w innej formule, ale szczegóły nie zostały jeszcze dopracowane - przekazał agencji Reutera rzecznik najsłynniejszej na świecie restauracji.

[polecany]24288438[/polecany]

[video]37925[/video]

Mateusz Zbroja

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.