Bartosz Wojsa

Wyniki wyborów samorządowych 2018: Nowi prezydenci w Metropolii. Jak ułożą współpracę? Zapytaliśmy, co będzie dla nich priorytetem

Daniel Beger, nowy prezydent Świętochłowic, mówi jasno: Muszę doprowadzić do normalnych, partnerskich stosunków z poszczególnymi prezydentami miast Fot. Facebook Daniel Beger, nowy prezydent Świętochłowic, mówi jasno: Muszę doprowadzić do normalnych, partnerskich stosunków z poszczególnymi prezydentami miast
Bartosz Wojsa

Wyniki wyborów samorządowych 2018: Świętochłowice, Bytom, Mysłowice i Dąbrowa Górnicza. To cztery duże miasta należące do Górnośląsko-#-Zagłębiowskiej Metropolii, na których czele stanęli nowi prezydenci wybrani w wyborach samorządowych. Czy wywrócą metropolię do góry nogami? Czy też będą kontynuować założenia swoich poprzedników?

Daniel Beger w Świętochłowicach, Mariusz Wołosz w Bytomiu, Dariusz Wójtowicz w Mysłowicach, a także Marcin Bazylak w Dąbrowie Górniczej. Oto cztery nowe osoby, które obejmą prezydenckie stanowiska w miastach wchodzących w skład Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Po wyborach samorządowych pojawia się pytanie, czy nowi prezydenci wywrócą dotychczasową organizację pracy w metropolii do góry nogami, czy raczej będą kontynuować założenia swoich poprzedników.

- Przede wszystkim muszę doprowadzić do normalnych, partnerskich stosunków z poszczególnymi prezydentami miast w metropolii - mówi Daniel Beger, prezydent Świętochłowic. - Jestem już na dobrej drodze, umawiamy się na kolejne spotkania i planujemy pierwsze działania - podkreśla.

CZYTAJCIE KONIECZNIE
NOWI PREZYDENCI MIAST W WOJ. ŚLĄSKIM

CZYTAJCIE KONIECZNIE
NOWI BURMISTRZOWIE I WÓJTOWIE W WOJ. ŚLĄSKIM

W podobnym tonie wypowiada się Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej. - W mojej ocenie, dla Zagłębia, Dąbrowy Górniczej, ale i pozostałych miast i gmin, tym najważniejszym wyzwaniem stojącym przed metropolią jest dobrze zorganizowany transport publiczny, który mieszkańcom pozwoli sprawnie się przemieszczać i stanie się realną alternatywą dla stojących w korkach prywatnych samochodów - podkreśla Bazylak.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Polski,
  • codzienne wydanie Polski,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Bartosz Wojsa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.