Wybuch w Katowicach: Dziś pogrzeb rodziny Kmiecików, ofiar wybuchu gazu w kamienicy [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Gola
M. Wroński, P. Szałankiewicz

Wybuch w Katowicach: Dziś pogrzeb rodziny Kmiecików, ofiar wybuchu gazu w kamienicy [ZDJĘCIA]

M. Wroński, P. Szałankiewicz

Dziś odbędzie się pogrzeb trzech ofiar katastrofy kamienicy przy ul. Chopina w Katowicach. Brygida Frosztęga-Kmie-cik, jej mąż Dariusz Kmiecik oraz ich 2-letni syn Remigiusz spoczną na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej. Wcześniej, o godzinie 13, w archikatedrze Chrystusa Króla rozpocznie się msza święta żałobna, której przewodniczył będzie arcybiskup metropolita katowicki Wiktor Skworc.

Prowadząca śledztwo w sprawie wypadku Prokuratura Okręgowa w Katowicach na razie nie chce ujawniać żadnych roboczych hipotez, co do ewentualnych przyczyn tragedii. Jej rzeczniczka, Marta Zawada-Dybek, informuje jedynie, że śledczy dokonali oględzin na miejscu katastrofy, zabezpieczyli dokumentację budowlaną obiektu, przesłuchali niemal wszystkich świadków i wystąpili o stosowne dokumenty do strażaków.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Dariusz Kmiecik z TVN, Brygida Frosztęga z TVP i ich 2-letni syn zginęli w wybuchu w Katowicach

- Będziemy też badać sygnalizowany w mediach wątek podziemnego wstrząsu - zapowiada Marta Zawada-Dybek. Z przesłuchania jak na razie wyłączony pozostaje ciężko ranny lokator, który trafił do siemianowickiej "oparzeniówki" mając poparzone ponad 60 procent ciała. Mężczyzna jest niewydolny krążeniowo i oddechowo, został podłączony do respiratora. Lekarze na dziś zaplanowali przeprowadzenie jego operacji. Z kolei oględziny budynków sąsiadujących z feralną kamienicą przeprowadził już inspektor nadzoru budowlanego. Wniosek? Żaden z pobliskich budynków nie jest zagrożony. Mimo to, do kamienicy przy ul. Chopina 18 i tak nie można wejść, gdyż w wybuchu została zniszczona klatka schodowa.

ZOBACZ TAKŻE:
WYBUCH GAZU W KATOWICACH RELACJA NA ŻYWO

Jak na razie dach nad głową odzyskała jedna z poszkodowanych rodzin. Jak przekazał nam Jakub Jarząbek, rzecznik katowickiego UM, przyjęła ona zaproponowane przez urzędników mieszkanie. Kilka innych rodzin jeszcze się zastanawia nad ofertą miasta, które deklaruje też umeblowanie tych lokali.

- Meble zostaną albo zakupione, albo przekazane z napływających obecnie darów - zapowiada Jakub Jarząbek.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Ciała trzech osób pod gruzami [WIDEO]

Wciąż można pomóc

Nadal trwa zbiórka darów dla osób, które w katastrofie straciły dorobek życia.

Odzież, pościel, koce, kołdry, ręczniki, artykuły kosmetyczne i higieniczne, a także drobne sprzęty gospodarstwa domowego (sztućce, garnki, talerze itp.) przyjmowane są w punktach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz w Caritasie Archidiecezji Katowickiej (ul. Wita Stwosza 30).

Darowizny pieniężne można przekazać na konto Urzędu Miasta Katowice (nr 66 1050 1214 1000 0024 1033 7758 w ING Banku Śląskim S.A.) lub Caritasu Archidiecezji Katowickiej (nr 90 1560 1111 0000 9070 0011 6398).


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

M. Wroński, P. Szałankiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.