Marcin Koziestański

Waloryzacja emerytur i rent. W 2023 może być dwucyfrowa?

Zakładając waloryzację na poziomie 9,7 proc., rząd potrzebowałby ok. 30 mld zł na wypłatę rent i emerytur Fot. Fot. Wojciech Gadomski Zakładając waloryzację na poziomie 9,7 proc., rząd potrzebowałby ok. 30 mld zł na wypłatę rent i emerytur
Marcin Koziestański

Przyszłoroczna waloryzacja rent i emerytur może być dwucyfrowa – zapowiedział we wtorek wiceszef MRiPS Stanisław Szwed. Dodał, że zapowiada się rekordowo ze względu na wysoką inflację.

Wiceszef resortu rodziny i pracy Stanisław Szwed był pytany we wtorek w TVP Info o przyszłoroczną waloryzację rent i emerytur.

– Przyszłoroczna waloryzacja zapowiada się rekordowo, bo niestety mamy też wysoką inflację – powiedział.

Dopytywany o wielkość waloryzacji stwierdził: „Myślę, że jednak to będzie dwucyfrowa waloryzacja. Oczywiście my prognozujemy w tej chwili. Ta prognoza jest średnioroczna, ale patrząc jednak dzisiaj na wskaźniki inflacji, trzeba założyć, że przyszłoroczna też może być dwucyfrowa”.

Szwed dodał, że zakładając waloryzację nawet na poziomie 9,7 proc., rząd potrzebowałby ok. 30 mld zł na ich wypłatę. – W przyszłym roku ten budżet dotyczący środków wsparcia dla emerytów musi być o wiele wyższy niż w tym roku – zaznaczył.

mac

Marcin Koziestański

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.