Paulina Błaszkiewicz

W szpitalu na Bielanach ruszą szczepienia, ale pomoc uzyskają też pacjenci, którzy pokonali koronawirusa

Szczepienia przeciwko koronawirusowi będą się odbywały w nowym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu Fot. Mikołaj Kuras Szczepienia przeciwko koronawirusowi będą się odbywały w nowym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu
Paulina Błaszkiewicz

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu jako jeden z pierwszych w kraju rozpocznie szczepienia przeciewko koronawirusowi. Njapierw zaszczepieni zostaną pracownicy służby zdrowia i aptekarze, a potem w szpitalu szczepieni będą również pacjenci. Z kolei ci, którzy koronawirusa mają już za sobą, ale mają powikłania lub dolegliwości z tym związane będą mogli skorzystać z poradni postcovidowej. Ta zostanie otwarta już 1 stycznia.

- Staliśmy się jednym z dwóch pierwszych szpitali, które będą szczepić przeciwko COVID-19. To ogromne przedsięwzięcie, dlatego już próbujemy się do niego przygotować. Pierwsza ma być zaszczepiona służba zdrowia. Tylko w naszym szpitalu pracuje 2159 osób. Do piątku będziemy wiedzieć, ile osób będzie chciało się zaszczepić, by, wystawić e-skierowania i uruchomić procedurę szczepień. Zgłaszają się do nas także apteki, a potem również w naszym POZ i w ramach szpitala będziemy wyszczepiać populację. Chcemy, by wszystko poszło najsprawniej - mówiła Sylwia Sobczak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu podczas konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim.

Gdzie na szczepienie?

Szczepienia przeciwko COVID-19 będą się odbywały w nowym budynku. W tym celu przygotowanych zostanie od 9 do 12 stanowisk rejestracji pacjentów. W nowej części przygotowanych zostanie też wiele gabinetów lekarskich, ponieważ szczepienie poprzedza badanie lekarskie. Z kolei ze szczepień pacjenci będą wychodzić drugą stroną.

- Będziemy to koordynować na poziomie naszych poradni włącznie z SOR-em. Mam nadzieję, że szczepienia będą jak najszybciej. Sytuacja jest poważna, jeśli chodzi o covid - mówiła dyrektorka toruńskiej lecznicy.

Rusza poradnia postcovidowa

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Polski,
  • codzienne wydanie Polski,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Paulina Błaszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.