Katarzyna Paczewska

UOKiK porównał polską żywność z tą z Zachodu. Oj, wyłapali sporo różnic

To tylko niektóre ze 101 produktów, które Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wraz z Inspekcją Handlową i laboratoriami zbadał i porównał. Fot. zrzut UOKiK To tylko niektóre ze 101 produktów, które Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, wraz z Inspekcją Handlową i laboratoriami zbadał i porównał.
Katarzyna Paczewska

UOKiK porównał jakość produktów oferowanych konsumentom z Polski i Europy Zachodniej. Sprawdzili 101 produktów, istotne różnice dotyczyły 12 z nich.

71 proc. osób badanych przez Kantar Public na zlecenie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przyznało, że nie kupiło produktu tej samej marki w Polsce i za granicą. 86 proc. nie słyszało o pojęciu „podwójna jakość żywności” lub nie wie co ono oznacza. Tylko 3 proc. konsumentów wie, co się pod nim kryje.

  • Sprawdzono 101 par produktów. Istotne różnice dotyczyły 12.
  • Wielu konsumentów jest przekonanych, że towary sprzedawane w Polsce mają inną jakość od tych na zachodzie.
  • Prawie połowa ankietowanych Polaków twierdzi, że mogą zapłacić więcej za produkt lepszej jakości.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Paczewska

W „Gazecie Pomorskiej” pracuję od 2007 roku. W tekstach poruszam najczęściej tematykę cyberbezpieczeństwa, energetyczną i rynku pracy. Na drugim etacie - mama, a „po godzinach” - cyklistka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.