Maciej Kałach

Uniwersytet Łódzki i Politechnika Łódzka zbierają już zgłoszenia na szczepienia od pracowników dydaktycznych

Politechnika Łódzka udostępniła swoim pracownikom internetowy formularz. W tej uczelni termin zgłoszeń upływa w czwartek (18 lutego - w południe). Fot. Grzegorz Gałasiński / archiwum "DŁ" Politechnika Łódzka udostępniła swoim pracownikom internetowy formularz. W tej uczelni termin zgłoszeń upływa w czwartek (18 lutego - w południe).
Maciej Kałach

Największe uczelnie w regionie uruchomiły w poniedziałek (15 lutego) zapisy na szczepienia swoich pracowników (do 65. roku życia) preparatem AstraZeneca. To konsekwencja rządowej decyzji z minionego tygodnia.

Czytaj także: Szczepionka AstraZeneca dla nauczycieli do 65. roku życia!

Uniwersytet Łódzki: zapisy do wtorkowego południa

Uniwersytet Łódzki gromadzi zgłoszenia z wykorzystaniem ankiet przesłanych elektronicznie do dydaktyków tej uczelni. Termin ich odsyłania przez chętnych na szczepienia mija już we wtorek (16 lutego) w południe.

Politechnika Łódzka: zapisy do południa w czwartek

Politechnika Łódzka udostępniła swoim pracownikom internetowy formularz. W tej uczelni termin zgłoszeń upływa w czwartek (18 lutego - w południe). PŁ radzi, aby zrobić to "jak najszybciej – kolejność zgłoszeń będzie miała odzwierciedlenie w kolejności szczepień".

W komunikacie PŁ rektor tej uczelni, prof. Krzysztof Jóźwik, deklaruje, iż "aktualnie, czynione są starania, aby obecny proces zapisów i, w następstwie, proces szczepień dotyczył także pracowników z innych grupa zatrudnionych w uczelni" (bo obecnie, jak przypomniał rektor, "programem szczepień objęci są nauczyciele akademiccy oraz wszystkie osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne").

Przypomnijmy, że w Łodzi część pracowników nauki jest już zaszczepiona – bo pierwsze takie zabiegi w Polsce objęły medyków, w tym pracowników kierunków medycznych (oraz ich studentów).

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Kałach

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.