Spór o mandaty na drodze wewnętrznej

Czytaj dalej
Fot. Michał Kurowicki
michal kurowicki

Spór o mandaty na drodze wewnętrznej

michal kurowicki

Czy policjanci mają prawo wystawiać mandaty na drodze wewnętrznej, która jest własnością spółdzielni mieszkaniowej?

– Policja nie ma prawa wy-stawiać mandatów kierowcom w ślepej uliczce pod naszym blokiem – uważa Jan Hajdul i kilku innych mieszkańców bloku przy ul. Chopina 21a/b w Zielonej Górze.

Właścicielem terenu, na którym znajduje się wspomniana droga, jest Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa (ZSM). Przed wjazdem do niej stoi znak zakazu ruchu. Pod nim napis: ,,Nie dotyczy pojazdów uprawnionych oraz mieszkańców budynku ul. Chopina 21a/b”.

– Moim zdaniem jest to droga wewnętrzna, na prywatnym terenie spółdzielni – mówi Jan Hajdul. – Policja nie może wystawiać mandatów kierowcom uprawnionym do parkowania na takiej drodze, czyli mieszkańcom mojego bloku i pracownikom pobliskiego banku. To tak, jakby wystawili mandat na prywatnym podwórku, koło domu otoczonego płotem.

Czytaj w czwartek, 8 grudnia, w ''Gazecie Lubuskiej" dla południa regionu i serwisie plus.gazetalubuska.pl

Jan Hajdul
Michał Kurowicki – Dlaczego policja wystawia mandaty na prywatnej drodze należącej do spółdzielni? – pyta Jan Hajdul.
michal kurowicki

Jestem dziennikarzem publikującym w "Polska The Times" i "Agencji Informacyjnej Polskapress". W zawodzie od dziesięciu lat. Wcześniej pracowałem w tygodniku "Polishexpress" w Londynie, w "Gazecie Wrocławskiej" we Wrocławiu i "Gazecie Lubuskiej" w Zielonej Górze. Specjalizuję się w reportażach oraz tekstach informacyjnych o wydarzeniach na świecie i w Polsce.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.