Robisz e-zakupy?Czuwaj! Oszuści nie próżnują

Czytaj dalej
Fot. Arkadiusz Dembinski/Polskapresse
Aleksandra Pasis

Robisz e-zakupy?Czuwaj! Oszuści nie próżnują

Aleksandra Pasis

Grudziądzcy policjanci coraz częściej przyjmują zawiadomienia od oszukanych w sieci. Ostatnio mieszkańcy dali się „naciąć” na telefon i narzędzia warsztatowe.

Najczęściej internauci są „nabijani” w przysłowiową butelkę na portalach aukcyjnych. W środę na komendę policji zgłosiła się grudziądzanka, która „kupiła” telefon komórkowy. Pieniądze wpłaciła na konto sprzedawcy. Niestety, ani towaru, ani gotówki - 367 zł - nie odzyskała. Podobnie jak grudziądzanin, który dał się skusić na okazyjną, „promocyjną” cenę - 450 zł - za narzędzia warsztatowe. Niestety, od kilku miesięcy nie otrzymał rzeczy ani pieniędzy. Policjanci ustalają okoliczności obu spraw.

Marzena Solochewicz- Kostrzewska, oficer prasowy grudziądzkiej policji radzi: - Pamiętajmy, że zarówno w realnym świecie, jak i w wirtualnym możemy paść ofiarą oszusta lub złodzieja, dlatego zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania do sprzedającego.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.