Lucyna Makowska

Przekroczył prędkość w Żarach o 62 kilometry!

Drogowi piraci muszą liczyć się nie tylko z wysokimi karami finansowymi, ale i utratą prawa jazdy. Fot. arch. KPP Żary Drogowi piraci muszą liczyć się nie tylko z wysokimi karami finansowymi, ale i utratą prawa jazdy.
Lucyna Makowska

Wysokie mandaty i zatrzymywanie prawa jazdy nie zmusza nas niestety do zdejmowania nogi z gazu. Policja nie ma litości dla drogowych piratów

- Aż o 51 kilometrów przekroczyła prędkość właścicielka golfa, w terenie zabudowanym. Policjanci drogówki namierzyli ją w niedzielę, 6 grudnia podczas rutynowej kontroli w okolicy Zajączka. Kierująca to 30-letnia mieszkanka gminy Drezdenko, została ukarana 500 zł mandatem. Straciła też prawo jazdy.

Jednak rekordzista weekendu, 32-letni kierowca skody w zeszły piątek w centrum Żar przekroczył dozwoloną prędkość o 62 kilometry!. Stróże prawa ukarali go 400 zł mandatem. - Kierujący muszą się liczyć z tym, że każde przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy, punktami karnymi i mandatem lub wnioskiem do sądu - przestrzega Aneta Berestecka, z żarskiej policji. A już w poniedziałek, 7 grudnia w ramach akcji ,,Alkohol i Narkotyki” mundurowi przebadali ponad 100 kierowców. Tylko tego jednego dnia ujawnili 20 wykroczeń popełnionych przez właścicieli czterech kółek. U jednego z nich znaleźli woreczek z metaamfetaminą. Strunówkę z marihuaną funkcjonariusze znaleźli również w sobotę podczas wyrywkowej kontroli u 28-letniego pasażera golfa.

Lucyna Makowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.