Witold Głowacki

Przedszkolaki z wizytą u milicjantów

Milicjanci rozmawiają z dziećmi ubranymi w specjalne ostrzegawcze kapelusiki przed budynkiem szkoły. Widoczny fragment samochodu Nysa 522 należacego Fot. Rutowska Grażyna / NAC Milicjanci rozmawiają z dziećmi ubranymi w specjalne ostrzegawcze kapelusiki przed budynkiem szkoły. Widoczny fragment samochodu Nysa 522 należacego do Milicji Obywatelskiej.
Witold Głowacki

Tego dnia dzieciaki z przedszkola im. Rewolucji Październikowej w Rybniku z pewnością długo nie zapomną. Maluchy pod opieką wychowawców i rodziców z trójki wychowawczej wyruszyły do katowickich koszarów Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej. Wizyta zaczęła się od złożenia kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Społecznego Ładu w Kopalniach Śląska w roku 1981. Tam dowódca batalionu ZOMO wygłosił krótką pogadankę o konieczności utrzymywania publicznego porządku w obliczu zagrożeń dla socjalistycznego państwa polskiego. Malcy spotkali się też z weteranami ZOMO odznaczonymi za udział w wydarzeniach 1981 roku, między innymi z generałem w stanie spoczynku Romualdem Cieślakiem, szczególnie zasłużonym w tamtym okresie. Dalej była już tylko zabawa. Prysznic przy użyciu armatki wodnej (dzień był wyjątkowo gorący), prezentacja milicyjnego sprzętu - pałek, kasków, nawet kajdanek, przejażdżka milicyjnym Bojowym Wozem Piechoty 5 a nawet żartobliwe warsztaty z chodzenia w szyku bojowym. Śmiechom nie było końca, ale tak właśnie wygląda milicyjne wychowanie poprzez zabawę do pracy na rzecz socjalistycznej ojczyzny.

A co by było, gdyby nie było żadnych wyborów 4 czerwca? Zapraszamy do lektury przeglądu prasy, oto najciekawsze - wymyślone przez nas - artykuły z Trybuny Ludu i Żołnierza Wolności z czerwca 2019 r.

Zobacz całe wydane z wymyślonymi newsami z 4 czerwca 2019 roku
Pozostało jeszcze 0% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień

Witold Głowacki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.