Przedsiębiorcy województwa kujawsko-pomorskiego szybko zareagowali na wzrost liczby zakażonych. Wielu przywraca pracę zdalną

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Hanna Walenczykowska

Przedsiębiorcy województwa kujawsko-pomorskiego szybko zareagowali na wzrost liczby zakażonych. Wielu przywraca pracę zdalną

Hanna Walenczykowska

Kujawsko-pomorscy przedsiębiorcy bardzo szybko zareagowali na wzrost liczby zakażonych koronawirusem. Ci, którzy mogą decydują się na powrót swoich pracowników do pracy zdalnej.

Pracodawcy, jak ustaliliśmy, posiadający swoje firmy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego starają się uchronić swoich pracowników przed zakażeniem koronawirusem. Zagrożenie jest coraz większe, ponieważ każdego dnia rośnie liczba pacjentów „covidowych”. W środę (14 października) padł kolejny rekord – ponad 6,5 tys. zakażonych osób.

Niektórzy pracują zdalnie od marca

- Część firm przywraca w ostatnich tygodniach pracę zdalną, ale spora grupa (szczególnie przedsiębiorstwa świadczące usługi na odległość) od marca po prostu nie powróciła do tradycyjnej pracy biurowej i pracownicy od 6 miesięcy są na home office – tłumaczy Katarzyna Marszałkowska, dyrektor biura w Nadwiślański Związek Pracodawców Lewiatan w Bydgoszczy. - Polscy przedsiębiorcy są elastyczni i dynamiczni, potrafią szybko reagować na zagrożenia, dlatego dostosowują tryb pracy do sytuacji w danym regionie, czy gminie. Jeśli pojawia się ognisko choroby, pracowników można niemal z dnia na dzień przenieść na pracę zdalną. Na szczęście zarówno przedstawiciele pracowników - związki zawodowe, jak i sami pracownicy rozumieją sytuację i wszystkie działania odbywają się przy ich pełnej współpracy.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.