Karina Obara

Prokurator Ziobro w końcu musi odpuścić. Albo odejść z rządu

Zbigniew Ziobro i jego ludzie stają się coraz bardziej uciążliwi dla planów PiS. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie pryncypialnie Fot. Adam Jankowski Zbigniew Ziobro i jego ludzie stają się coraz bardziej uciążliwi dla planów PiS. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie pryncypialnie odrzuca umowę z Unią Europejską, jasno określa się w sprawie Funduszu Odbudowy, który Polska powinna ratyfikować, aby otrzymać 250 mld euro. Mówi twarde nie.
Karina Obara

- Obserwujemy początkową fazę otwartej wojny o przywództwo w Zjednoczonej Prawicy – mówi dr Patryk Wawrzyński, politolog z UMK. - I widać, że pretendenci coraz ambitniej upominają się o schedę po Kaczyńskim.

W kuluarach trwają spekulacje, czy Solidarna Polska powinna nadal być częścią Zjednoczonej Prawicy. Zbigniew Ziobro i jego ludzie stają się coraz bardziej uciążliwi dla planów PiS. Minister sprawiedliwości i prokurator generalny w jednej osobie pryncypialnie odrzuca umowę z Unią Europejską, jasno określa się w sprawie Funduszu Odbudowy, który Polska powinna ratyfikować, aby otrzymać 250 mld euro. Zależy to jednak od przestrzegania praworządności, a tego Ziobro już zaakceptować nie może.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Polski,
  • codzienne wydanie Polski,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Karina Obara

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.