Marcin Zasada

Premier o Śląsku: Dolina Krzemowa Europy. Idą wybory

16.03.2019 katowicekonwencja prawa i sprawiedliwosci katowicew mck  jaroslaw kaczynski , premier mateusz morawiecki jadwiga wisniewskalucyna nenow /dziennik Fot. Lucyna Nenow / Polska Press 16.03.2019 katowice
konwencja prawa i sprawiedliwosci katowice
w mck jaroslaw kaczynski , premier mateusz morawiecki jadwiga wisniewska
lucyna nenow /dziennik zachodni/ polska press *** local caption *** konwencja prawa i sprawiedliwosci katowice
konwencja pis jaroslaw kaczynski , premier mateusz morawiecki jadwiga wisniewska
prawo i sprawiedliwosc pis
Marcin Zasada

W sobotę w Katowicach PiS zaprezentowało pełną listę kandydatów do Europarlamentu z woj. śląskiego. Jak to bywa podczas takich politycznych igrzysk, nie obyło się bez wielkich słów pod adresem Śląska i Ślązaków.

- Jesteśmy na ziemi śląskiej, to szczególna ziemia, słynąca z pracowitości, z etosu pracy. Ziemia, która znów jest sercem polskiej gospodarki. Była przez dziesięciolecia i dziś tę pozycję odzyskała - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas katowickiej konwencji partii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Podobny duch zdominował również przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego, który, chwaląc śląski charakter, wartości i dorobek, powtórzył hasło, które na Śląsku z ust polityków padało wielokrotnie: „Śląsk ma szansę być Doliną Krzemową”. Nie tylko Polski. Premier mówił o całej Europie. Dwaj liderzy PiS ograniczyli się do ogólników (np. na temat dojścia do europejskiego poziomu życia w Polsce), również w zakresie polityki europejskiej, którą ich partia zamierza kształtować po majowych wyborach.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z KONWENCJI PIS W KATOWICACH

Konkretów programowych było znacznie mniej niż podczas ubiegłotygodniowej konwencji PiS pod Rzeszowem. Być może była to celowa strategia, bowiem najwięcej o polityce europejskiej, którą europosłowie Prawa i Sprawiedliwości zamierzają prowadzić po wyborach, opowiadała Jadwiga Wiśniewska, wyborcza jedynka PiS w regionie. Eurodeputowana z Częstochowy w mowie znacznie dłuższej od swoich partyjnych przywódców odwołała się do priorytetów Prawa i Sprawiedliwości w polityce energetycznej, klimatycznej czy rodzinnej.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Zasada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.