Marzena Sutryk

Pozwolenia na pracę dla cudzoziemców. Ułatwienia dla przedsiębiorców w regionie

Obecność obcokrajowców na placu budowy czy w restauracji wśród obsługi, już chyba nikogo u nas nie dziwi; średnio miesięcznie do delegatury w Koszalinie Fot. archiwum polskapress Obecność obcokrajowców na placu budowy czy w restauracji wśród obsługi, już chyba nikogo u nas nie dziwi; średnio miesięcznie do delegatury w Koszalinie wpływa 120 wniosków w sprawie zezwoleń dla cudzoziemców
Marzena Sutryk

Wiceminister wysłuchał, minister polecił, a wojewoda wprowadził w życie. Już od poniedziałku 4 marca przedsiębiorcy z regionu będą mieli prościej, jeżeli chodzi o pozwolenie na pracę dla cudzoziemców. Załatwią to w Koszalinie.

- Do tej pory było tak, że przedsiębiorcy z naszego regionu musieli w tej sprawie jeździć do Szczecina albo zostawiali u nas dokumenty, a my je zawoziliśmy. Byliśmy pośrednikiem między nimi a wojewodą. A teraz, od 4 marca, decyzje dotyczące zdecydowanej części naszego regionu będziemy podejmować na miejscu - w Koszalinie - wyjaśnia Paweł Michalak, dyrektor koszalińskiej delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.