TVN24/X-News

Poszkodowani w katastrofie kamienicy w Katowicach skarżą się na brak pomocy [WIDEO]

TVN24/X-News

Mieszkańcy ocalali z katastrofy w Katowicach skarżą się na brak pomocy od miasta. Zaproponowane mieszkania zastępcze są w gorszym stanie niż obiecywano - mówią poszkodowani. Dodają, że nie otrzymali także zapowiadanej pomocy finansowej.

WYBUCH GAZU W KATOWICACH - ZDJĘCIA + WIDEO

Reporter Faktów TVN Dariusz Kmiecik wraz z żoną i synem nie żyją

Wybuch kamienicy w Katowicach: Potężny huk, walące się ściany [RELACJE MIESZKAŃCÓW]

- Tych obiecanych pieniędzy nie ma. Wszyscy mówią, że dostaliśmy pomoc. Nie odstaliśmy żadnych pieniędzy - mówią Piotr i Małgorzata Bryła.

Wideo: TVN24/X-News


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Nowy Supersam w Katowicach będzie nową galerią handlową ZDJĘCIA
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM
*Praca w Oplu w Gliwicach: Kogo poszukują, jakie zarobki SPRAWDŹ
*Śląsk, którego nie było. Niesamowite wizjonerskie projekty śląskich miast

TVN24/X-News

Komentarze

23
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Rzęch

Sprawa napewno z punktu materialnego jak i psychologicznego jest trudna. Zaprowadzony Kapitalizm powoduje niestety twardsze realia jak poprzednio. Zapewne zwykli obywatele gdyby byli ubogaceni , to byliby ubezpieczeni. A jak jest widać "gołym okiem" .

wrocławiak

film "Alternatywy 4" w którym gość dostał mieszkanie ale tylko w telewizorze, to jest uniwersalny scenariusz - znakomicie sprawdza się w pierwszych godzinach jak temat jest na topie.

Jaś

Najłatwiej narzekać, żądać i wyciągać rękę! Oczywiście rozumiem, że ci ludzie przeżyli i przeżywają tragedię. Napewno trzeba im pomóc ale w granicach rozsądku. Pomoc nie oznacza, ze należą się im mieszkania (lepsze niz mieli), że dostaną nowe meble, sprzęt AGD i ubrania. Pomoc jest tylko doraźna: zapewniono im dach nad głową, jedzenie, opiekę, przyznano dotacje finansowe itd. Ci z poszkodowanych których nie stać na wynajem lub kupno mieszkania i którzy się nie ubezpieczyli muszą iść do mieszkań socjalnych o typowym dla nich standardzie. Tak to już jest w kapitaliźmie!

Felix

Piniondze dla rodzin ofiar..zawalonyj hali...w Katowicach...od niymcow...sfinol Caritas...ludzie niy dostali nic...do dzisioj...ale za to rozbudowaly sie plebanie...i farorze lepszymi autami jezdzom.

Ryszard Czaban

Niestety to polskie smutne realia.Ludzie poszkodowani w katastrofie po wybuchu gazu w kamienicy przy ulicy Chopina 18 w Katowicach w miniony czwartek 23 października br.jak należało przypuszczać zostali zostawieni samym sobie.Mimo deklaracji ze strony Pana Prezydenta Katowic Piotra Uszoka,że otrzymają kwotę 5 tysięcy złotych,Ci otrzymali na otarcie łez aż 1000 złotych w momencie,kiedy stracili dosłownie wszystko,cały dorobek swego życia.Jak wynika z powyższego materiału zaproponowane przez władze Katowic mieszkanie również nie jest adekwatne do tego jakie zajmowali Ci lokatorzy.Gdzie więc tu mowa o jakiejkolwiek pomocy mogącej choć w części ukoić traumę po stracie wszystkiego czego się dorobili?Smutne to po prostu jej nie ma...

Joanna

o zgrozo,zginęli ludzie, Ci co ocaleli stracili wszystko i jak Polska tradycja nakazuje zaczęło się wołania do "ludu" o pomoc........nieudolność władz nie zna granic,nie życząc takiego nieszczęścia nikomu zastanawiam sie jak by wygładała pomoc gdyby rozbił sie kolejny samolot z "tymi tam"....przepraszam za brak empatii,ale w takiej sytuacji krew człowieka zalewa.............Fuck!

otto

kolejny przyklad polskiego dziadostwa na Slasku!

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.