Karina Obara

PiS musi się dogadać jak najszybciej z koalicjantami, żeby nie rzucać słów na wiatr

Kiedy liderzy podpisywali kolejną deklarację programową Zjednoczonej Prawicy, zarówno Jarosław Gowin, jak i Zbigniew Ziobro wcale się nie cieszyli, gdy Fot. Marek Szawdyn Kiedy liderzy podpisywali kolejną deklarację programową Zjednoczonej Prawicy, zarówno Jarosław Gowin, jak i Zbigniew Ziobro wcale się nie cieszyli, gdy składali podpisy.
Karina Obara

PiS nie ma pewnej większości w głosowaniu ponad 100 ustaw dotyczących Nowego Polskiego Ładu. W jaki sposób sobie poradzi?

Dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW w Warszawie zauważył, że kiedy liderzy podpisywali kolejną deklarację programową Zjednoczonej Prawicy, zarówno Jarosław Gowin, jak i Zbigniew Ziobro składali swój podpis, ale wcale się nie cieszyli.

- Od początku widzieliśmy, że Gowin będzie robił wszystko, aby odróżnić się wolnorynkowo od PiS, konkurując z PO czy z Konfederacją jeśli chodzi o głosy przedsiębiorców – mówi dr Rydliński.

Politolog z WSB w Toruniu to, co się obecnie dzieje na polskiej scenie politycznej, nazywa wojną wszystkich ze wszystkimi. Coraz mniej wiadomo o co chodzi konkretnym partiom.

Być może Kaczyński pozbędzie się Gowina i poszuka głosów koniecznych dla istnienia rządu u Kukiza (za mało!) lub gdzieś indziej, tylko że nie ma gdzie szukać i nie ma innego koalicjanta – tłumaczy dr Dawid Bunikowski, lider grupy badawczej filozofii prawa University of the Arctic (Finlandia).

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Polski,
  • codzienne wydanie Polski,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Karina Obara

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.