Janina Waszczuk

Pieski czekają na właścicieli. Trzy trafiły po sylwestrze

Pieski są w boksach i opiekują się nimi wyznaczeni pracownicy gminy. Czworonogi  są zadbane, odrobaczone i dobrze nakarmione, tylko jest im smutno i Fot. archiwum UG Pieski są w boksach i opiekują się nimi wyznaczeni pracownicy gminy. Czworonogi są zadbane, odrobaczone i dobrze nakarmione, tylko jest im smutno i czekają na nowego pana. Dobrego pana.
Janina Waszczuk

W gminnym punkcie adopcyjnym w gminie Gostycyn siedem piesków czeka na swoich dawnych właścicieli, bądź nowych. Czworonogi są przyjazne.

Co roku jest tak samo. Po sylwestrowych szaleństwach i wystrzałach petard, które cieszą ludzi, niekoniecznie zwierzęta, przybywa osób zgłaszających wzmożoną aktywność błąkających się czworonogów.

- W wydziale ochrony środowiska na początku roku większość telefonów, które odbieramy, dotyczy piesków, tych teoretycznie bezpańskich - mówi Paweł Patoleta z urzędu. - Po nowym roku przybyły nam trzy pieski.

Każdy, kto zechce zabrać czworonoga do domu, nieodpłatnie otrzyma książkę zdrowia psa wraz z kompletem szczepień oraz zaświadczeniem o dokonaniu odrobaczenia i odpchlenia. Szczegóły pod nr. tel. 52 33 67 310.

Artykuł dostępny wyłącznie dla prenumeratorów

  • dostęp do wszystkich treści Polski,
  • codzienne wydanie Polski,
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia,
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu.
Kup dostęp
Masz już konto? Zaloguj się
Janina Waszczuk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.