(JED)

Pałacowy ogród odzyskuje blask, łódzkich pałac jak paryski Luwr

W drugim etapie powstaną nowe alejki, a te które istnieją będą miały nowy kształt. Wszystkie zyskają jednakowy wygląd, nawierzchnia będzie wykonana z Fot. Krzysztof Szymczak W drugim etapie powstaną nowe alejki, a te które istnieją będą miały nowy kształt. Wszystkie zyskają jednakowy wygląd, nawierzchnia będzie wykonana z kostki granitowej, a przy alejkach staną białe, stylizowane na dziewiętnastowieczne, ażurowe ławki ogrodowe.
- W tym etapie prac bardzo ważny będzie remont murowanych elementów znajdujących się w ogrodzie, łącznie z fosą, która znajduje się w ogrodzie - mówi Barbara Kurowska, dyrektor Muzeum Miasta Łodzi. - To są integralne elementy pałacu, bardzo ważne dla całej architektury.
(JED)

Ponad 40 milionów złotych wydano już na remont pałacu Poznańskiego oraz pól hektara ogrodu pamiętającego rodzinę Poznańskich. Większość środków pochodzi z funduszy unijnych, a część z budżetu miasta. Pół miliona kosztował dotychczasowy remont parku. Prace przy elewacji i dachu pałacu oraz we wnętrzu przebiegają równocześnie z rewitalizacją ogrodu. Zaczyna się drugi etap prac. Wielkie otwarcie ma nastąpić wiosną przyszłego roku (2020).

W pierwszym etapie rewitalizacji ogrodu pojawiło się 20 nowych drzew (m.in. magnolie, wiśnie i graby), kilkaset nowych krzewów liściastych oraz tulipanów i krzewów różanych, zachowując przy tym rośliny pamiętające czasy rodziny Poznańskich.

Jego dodatkową ozdobą będą ogromne drewniane donice, w których będą rosły drzewka cytrusowe, na zimę przechowywane w pomieszczeniu.

Pozostało jeszcze 43% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
(JED)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.