Małgorzata Oberlan

Oni nie muszą strajkować. W branży budowlanej wynagrodzenia są historycznie wysokie - mówią eksperci HR.

Szpitalne mury pną się do góry i wykonawcom inwestycji wciąż potrzeba fachowców do pracy. Fot. Błażej Antonowicz / www.focusart.com.pl Szpitalne mury pną się do góry i wykonawcom inwestycji wciąż potrzeba fachowców do pracy.
Małgorzata Oberlan

Na budowę szpitala na Bielanach poszukiwania są teraz murarze, zbrojarze i cieśle. Firma gwarantuje: umowę o pracę, 5-6 tys. zł na rękę i darmowe zakwaterowanie. A jak płacą inni?

„Murarz-cieślarz-zbrojarz. Poszukujemy osób do pracy w Toruniu przy budowie szpitala. Stała praca z umową o pracę. Zarobki od 5000 do 6000 zł na rękę. Zakwaterowanie bezpłatne na miejscu. Więcej informacji pod numerem telefonu 886- 883- 226” - taki anons trzy dni temu pojawił się na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Godziwie przy remontach

Głównym wykonawcą budowy lecznicy na Bielanach jest firma Budimex. Anons może pochodzić jednak od podwykonawcy. Jedno jest pewne: jak na lokalne warunki, to przyzwoita oferta pracy. Jeszcze dwa-trzy lata temu trudno byłoby w Toruniu taką znaleźć.

Teraz niskie bezrobocie, brak wykwalifikowanych pracowników i dobra koniunktura w branży budowlanej sprawiły, że stawki dla budowlańców idą w górę.

W Toruniu nie trzeba pracować na wielkiej budowie, by godziwie zarobić. Od 4000 do 6000 zł brutto oferuje firma, która wykonuje remonty. „Mam do wykonania kilkanaście remontów mieszkań na terenie Torunia, Brodnicy, Gdańska Gwarantuję pracę przez cały rok przy rzetelnym wykonywaniu zleceń. Potrzebna ekipa 2-3 osobowa do następujących remontów: - malowanie, - szpachlowanie, - regipsy, - kładzenie płytek, - montaż armatury hydraulicznej tj grzejników, wc, umwywalek, - składanie mebli, - układanie paneli, - obsadzanie drzwi, - elektryka. Można spać w mieszkaniu. Znajomość języka w stopniu komunikatywnym” - tak na tym samym portalu ogłasza się firma, która - jak widać po ostatnim zdaniu - liczy się z zatrudnieniem cudzoziemców.

Ile przy elewacjach?

Mniej, bo 2800-4000 zł brutto, oferuje pracownikom firma budowlana ZIB-Tech.

„Poszukujemy pracowników budowlanych do prac wykończeniowych oraz elewacyjnych.Oferujemy pewne i stałe wynagrodzenie oraz możliwość awansu” - czytamy w anonsie. Czy za takie stawki firma znajdzie w Toruniu kandydatów do pracy, czas pokaże. Konkurencja przecież nie śpi.

Malowanie klatek, piwnic

Pozostało jeszcze 41% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.